Zmeny v doprave z dôvodu jednosmernej uzávierky Gorkého ulice (od 1.7.2020)

Vzhľadom na viaceré prekopávky komunikácií v meste dôjde od stredy ku zmenám v MHD.

Úplne uzatvorenie Gorkého ulice v smere na Národnú triedu:

• Zastávka Mlynská bašta smer Národné námestie sa ruší. Vozidlá liniek 14 16 22 25 27 29 36 71 72 a N5 zastavujú na zastávke Námestie Maratónu mieru smer Radnica Starého mesta na Hviezdoslavovej ulici. Následne pokračujú odbočením vpravo na Komenského ulicu, po ktorej pokračujú priamo bez zastavenia až po križovatku s ulicou Slovenskej Jednoty, na ktorej odbočia vpravo.

• Zastávka Národné námestie smer Tomášikova je zriadená na ulici Slovenskej Jednoty – tesne pred križovatkou s ulicou Czambelova. Zastávka je označená prenosným označníkom a žltým vodorovným dopravným značením „BUS“.

Gorkého ulica bude uzatvorená približne od 08:00.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: tbus #3:
"Na druhej strane, skrátením cez Hlavnú by sa úplne vynechala Mlynská Bašta."
Ona bude vynechaná tak či tak, autobusy zastavia 2x po sebe na rôznych stanovištiach zastávky Nám. Maratónu mieru... 🙂 Každopádne, tých cca 225 m vzdušnou čiarou od zastávky Mlynská bašta (smer Národné nám.), či cca 100 m od zastávky Nám. Maratónu mieru (za štandardných okolností smer Radnica Starého mesta / Zimná), či cca 60 m od zastávky Nám. Maratónu mieru (za štandardných okolností smer Mlynská bašta / Žel. nemocnica) mi nepríde ako problém prejsť tých pár metrov pešo, ak navigácia medzi stanoviskami bude spravená uchopiteľne pre cestujúcich.

Ja sa len obávam toho, že, keďže registrujem posledný rok - dva, že sa pseudokruháč minimálne počas rannej špičky v pracovných dňoch počas školského roka upcháva, čo pri takomto vedení trasy bude spôsobovať zbytočné meškania. Počas prázdnin síce tie intenzity IAD nebudú až také veľké, ale zase veľa bude závisieť aj od toho, ako bude riešená doprava na Gorkého.
Reakcia na: Dispecer #1:
Na druhej strane, skrátením cez Hlavnú by sa úplne vynechala Mlynská Bašta. A je lepšie mať spoje pokračujúce smer Mier na jednom stanovišti. Obchádzka má určite svoje negatíva, ale nie je to zasa úplne odveci, že je dočasná zastávka zriadená čo najbližšie ku zrušenej.

Osobne som zvedavý či cestujúci pochopia, že z jednej zastávky pokračujú spoje rôznymi smermi 😁
Reakcia na: Dispecer #1:
Chceš od niekoho, kto nema šajnu o doprave v KE aby našiel tu spravnu obchadzku??? Veď aj ten, ktory vymyslel na križovatkach snimače pre električky, by si zaslužil odtrhnuť hlavu. Su to proste diletanti čo to tu riadia.
Nebolo by v prípade 22, 36 a tých pár spojov linky 14 z Bačíkovej lepšie pre nich zastávku Nám. Maratónu mieru presunúť na Hlavnú ul., než ich tlačiť cez Továrenskú, pseudokruháč (ktorý v rannej špičke býva relatívne plný) naspäť na Hviezdoslavovu, aby mohli pokračovať po Komenského?

Či už sa minuli dočasné označníky? 🤔