Oznam pre verejnosť o zavedení opatrení proti šíreniu koronavírusu COVID-19 (9.3. - 5.7.2020)

DPMK rieši situáciu náležitými opatreniami, platiť budú do odvolania.

Na základe odporúčaní a opatrení Regionálneho úradu verejného zdravotníctva pred možným šírením koronavírusu prijíma Dopravný podnik mesta Košice od pondelka 09.03.2020 až do odvolania nasledujúce opatrenia:

  1. Vodiči všetkých dopravných prostriedkov MHD v Košiciach sú povinní na všetkých zastávkach otvárať všetky dvere. Ruší sa používanie dopytového otvárania dverí, t.j. cestujúci nemusia pre otvorenie dverí stlačiť tlačidlo. Zároveň sa ruší povinný nástup prednými dverami na takto označených zastávkach.
  2. Všetky zastávky na znamenie sa stávajú klasickými stálymi zastávkami. Vodiči sú povinní na týchto zastávkach vždy zastaviť, bez potreby znamenia od cestujúceho zvnútra vozidla alebo zo zastávky.
  3. Z dôvodu ochrany našich zamestnancov sa ruší doplnkový predaj cestovných lístkov u vodičov MHD. Cestujúcim odporúčame zakúpiť si cestovný lístok vopred alebo SMS správou na číslo 1166.

Chceme zdôrazniť, že v rámci preventívnych opatrení vynakladáme maximálne úsilie minimalizovať riziko šírenia nákazy. Naďalej platí nariadenie pravidelnej komplexnej dezinfekcie všetkých vozidiel MHD prostriedkami so zvýšenou koncentráciou chlóru. V rámci opatrení budú dozásobené ochrannými prostriedkami pracoviská predpredaja a všetky pracoviská DPMK, a.s., samozrejmosťou sú dezinfekcie interných administratívnych priestorov. Napriek týmto krokom chceme vyzvať všetkých obyvateľov, aby zvážili nutnosť cestovania a takisto nutnosť zhromažďovania sa na miestach so zvýšenou koncentráciou osôb. Súčasne apelujeme na dodržiavanie zvýšenej hygieny rúk a riadenie sa ďalšími pokynmi Regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

Aktuálne informácie nájdete na webových stránkach: https://www.ruvzke.sk/ a https://www.kosice.sk/mesto/koronavirus-rady-a-usmernenia.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: afeno #13:
V čase keď som ten príspevok písal na imhd ani webe DPMK ešte nič nebolo. Okrem toho, pôvodne sa naozaj spomínal prázdninový režim, upravili to tam až dodatočne 🙂
Reakcia na: ramzi #12:
Nie prázdninových, ale víkendových.
Navyše táto info je aj tu, na webe.
Od pondelka sa bude jazdiť podľa prázdninových CP a cestujúci nebudú môcť využívať prvé dvere: https://www.facebook.com/dpmkofficial/photos/a.1806748526023899/3055767171122022/?type=3&theater
Reakcia na: koľaso #8:
Ja panikarim, ale zos totej tvojej slovenčiny! 😱
Reakcia na: koľaso #5:
Nie som študovaný lekár, ale jedno viem isto: v situácii v akej sme teraz, keď ochorenie je v štádiu rozbehu aj tá najmenšia vec môže zachrániť stovky životov. Pokiaľ ide o opatrenia, každý si volí svoj spôsob ochrany a som rád, že od zajtra (11.3.) zavádza aj prešovský DP rovnaké opatrenia Košice. Osobne opatrenia českých dopravcov nesledujem, ale jedna vec je istá, že chorých máme podstatne menej ako Česi (samozrejme beriem do úvahy aj fakt, že ČR je väčšia a tranzitnejšia krajina).
Reakcia na: S499.1023 #6:
Tu je utržok z jedneho članku, tak si urob zaver:

Muža už z nemocnice prepustili, do práce však stále nemôže chodiť kvôli prísnym bezpečnostným opatreniam, ktoré vo firme zaviedli.

Ľuďom, ktorí majú z vírusu strach, odkazuje: „Radím všetkým, aby zachovali pokoj. Je to nový vírus, ktorý som takpovediac spoznal. Nie je však tak závažný ako chrípka. Závažné je, že ak sa človeku vírus potvrdí, zrazu je opečiatkovaný. Treba to len akceptovať. Keď človek nemá žiadne iné zdravotné ťažkosti, tak neprídu žiadne komplikácie.“
Reakcia na: S499.1023 #6:
Ked sa rano pozrieš do zrkadla a uvidiš tam opicu, si spokojny so svojou intelektualnou podobou? Neviem prečo hneď každy nadava, keď to nieje jeho nazor. Nie som virolog, ale ani nepanykarim. Prečitam si viacej sprav aby som bol v obraze. Takže asi tak.
Reakcia na: Dispecer #4:
popoludní to bolo, čo sa nedá vyyhovoriť ani na zimu
Reakcia na: koľaso #5:
Mńa prekvapuje, ako sa všetky osoby, aj evidentne podpriemerného intelektu, stali náhle virológmi.
Reakcia na: Jan Vartas #3:
Prečitaj si članky na CZ novinach. Tam netreba otvarať všetky dvere, ani zastavka na znamenie sa nemeni. Koronavirus nieje klasicky virus ako napr. chripka. Prečo všade propaguju, že teplo zniči tento virus???
Reakcia na: romeo #1:
No, služobný príkaz bol vydaný okolo obeda, takže ak tú "polovicu" čo používala dopyt, si stretol ráno, tak je to irrelevantné... 🤷‍♂️
Reakcia na: koľaso #2:
Chlape, kde žiješ? Ešte si nepočul, že vetranie je najlepšia prevencia proti viróznym ochoreniam?
A prečo musia otvarať všetky dvere a robiť prievan??? To už nas naozaj ochrani pred infekciou? To by nesmeli cestujuci ani dychať, ani sa rozpravať v buse? A to nehovorim o chytani madiel. To nariadenie je blbe. Prečo DPMK klame, že dezinfikuju busy 3x denne. Rano začne prvy vodič a druhy skonči o polnoci, tak ako to robia???
Nariadenie je jedna vec a prax druhá. Vodiči sú povinní otvárať dvere a polovica dnes na dopyt. Ja neviem či sa k nim nedostanú informácie od vedenia,alebo rebelujú naschvál 🙄