Koniec platnosti všetkých v súčasnosti používaných papierových cestovných lístkov (1. - 15.9.2019)

DPMK posúva koniec platnosti všetkých v súčasnosti používaných papierových cestovných lístkov na 15. septembra

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) upozorňuje cestujúcich, že od 1. septembra 2019 nadobúda účinnosť nová Tarifa MHD. V rámci nej dochádza k úpravám cien jednorazových cestovných lístkov, SMS cestovného lístka a časových predplatných lístkov.

Vzhľadom na viaceré žiadosti sa vedenie DPMK rozhodlo vyjsť v ústrety cestujúcim a upravuje spôsob výmeny papierových cestovných lístkov všetkých druhov, ktorým končí platnosť 31. augusta.

Doteraz nespotrebované cestovné lístky bude možné využiť v prostriedkoch MHD ešte do nedele 15. septembra 2019 (vrátane). Pri označení v prostriedkoch MHD musí byť ich hodnota minimálne v rovnakej  výške ako už v tom čase platný cestovný lístok podľa Tarify DPMK (napr. 90 alebo 45 centov).

DPMK zároveň oznamuje cestujúcim, že od pondelka 2. septembra do piatku 13. septembra 2019 vymení vo svojom zákazníckom centre na Bardejovskej ulici 6 (otváracie hodiny sú pondelok až piatok 07.00  – 18.00) všetky nespotrebované cestovné lístky v prípade, ak cestujúci preukáže ich kúpu pokladničným bločkom. Bez dokladu o kúpe bude možné vymeniť cestovné lístky maximálne do hodnoty 5 eur na jednu osobu s tým, že cestujúci musí vypísať predložený formulár a predložiť svoj doklad totožnosti.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Isidor #4:
Aktivuješ všetkých kamarátov z iMHD a každý Ti vymení jeden lístok 😂 .
Reakcia na: S499.1023 #3:
Nemám bloček z automatu, takže max. 1 lístok 😞
Reakcia na: Isidor #2:
Zoberieš si pekne deň dovolenky a pôjdeš v pracovný deň do Košicov vymeniť si staré lístky po 3,20 za nové lístky po 3,20 😂 .
Týka sa "koniec platnosti VŠETKÝCH v súčasnosti používaných papierových cestovných lístkov" teda aj 24-hod. lístka, ktorý v starej tarife stál 3,20 € a v novej stojí 3,20 € (príp. zľavnený za 1,60)? 🤔
Toto nepochopím, prečo sa nemôžu lístky označovať podobne, ako je to v prípade niektorých poštových známok, kde tarify T2 na známke znamená list do 50gr.. Rovnako by mohlo to byť aj pri cestovných lístkoch. Tarifa L1, L2, L3. Tým pádom by lístky platili bez ohľadu, ako sa zmenila tarifa v priebehu roka.
Rozumiete, aká je to logika, že staré lístky už nebudú platiť? DPMK totiž dostal peniaze vopred, keď si niekto lístok kúpil a bez ohľadu, či ho použil, má z toho tržbu. Tak prečo by týmto lístkom sa nemal dopraviť rovnako 30 a 60 min. aj po zmene tarify?