Doprava počas šampionátu IIHF 2019 (10. - 23.5.2019)

Ako bude vyzerať doprava počas MS v hokeji

Ilustračné foto © Dispecer

V dňoch 10. až 23. mája sa v našom meste uskutočnia zápasy majstrovstiev sveta v hokeji. V tejto súvislosti dôjde k regulácii osobnej dopravy, zmenám v parkovaní a prevádzke MHD. Hlavným dôvodom je odľahčenie osobnej dopravy v centre mesta posilnením MHD. Zároveň bude premávať aj kyvadlová doprava zo záchytných parkovísk ku Steel Aréne.

Držitelia vstupeniek na hokejové zápasy šampionátu môžu v deň konania zápasu s touto vstupenkou cestovať MHD bezplatne. Bezplatne môžu MHD cestovať aj akreditovaní účastníci šampionátu s preukážkou IIHF.

Zastávky MHD v okolí Zimného Štadióna a Fanzóny

  • Krajský súd / STEEL ARENA - zastávka na Štúrovej ulici oproti Steel Aréne - linky 5 6 R1 10 20L 21 23 25 32 51 52 56 71 72 N4 N6,
  • Krajský súd / STEEL ARENA - zastávka na Kuzmányho ulici (250 m od Steel Arény) - linky 2 4 7.

Zastávku Zimný štadión/Jánošíkova vzhľadom na dochádzkovú vzdialenosť a prítomnosť zastávky hneď oproti Steel Aréne využívať neodporúčame

Fanzóna bude zriadena v areáli Kulturparku, pri ktorom sa nachádza zastávka Kasárne, Kulturpark pre linky 12 15 16. 300 metrov od areálu Kulturparku sa nachádza zastávka Dom umenia, ktorá je obsluhovaná linkami 2 4 5 6 7 R1 10 12 15 16 20L 21 23 25 32 52 56 71 72 N4 N6.

Cestovanie z letiska, železničnej a autobusovej stanice

  • Letisko - autobusová linka 23 na trase Letisko - ... -  Krajský súd / STEEL ARENA - ... - Staničné námestie,
  • Staničné námestie - linka 5 na trase Staničné námestie - ... - Krajský súd / STEEL ARENA - ... - Moldavská, OC - OC Optima premávajúca od 10:30 do 23:30 v 10 - 12 minútovom intervale pred a po zápasoch, 15 - 20 min. počas zápasov, linky 6 23.

Cestovanie zo záchytných parkovísk

  • Zriadených bude celkovo 7 záchytných parkovísk, a to hlavne na výjazde z cesty E58 a privádzača PR3,
  • záchytné parkovisko pri OC Metro, Sídlisko Ťahanovce - zastávka Sofijská, linka 10 51.
  • záchytné parkovisko pri Hypermarkete TESCO - zastávka Trolejbusová, mimoriadna linka X s trasou Trolejbusová - Tesco, Džungľa - Krajský súd / STEEL ARENA premávajúca od 10:30 do 23:30 v 10 - 12 minútovom intervale pred a po zápasoch, 15 - 20 min. počas zápasov,
  • záchytné parkovisko pri OC Hornbach, OC Kaufland - zastávka Moldavská, OC, linka 5 premávajúca na trase Staničné námestie - ... - Krajský súd / STEEL ARENA - ... - Moldavská, OC - OC Optima od 10:30 do 23:30 v 10 - 12 minútovom intervale pred a po zápasoch, 15 - 20 min. počas zápasov,
  • záchytné parkovisko pri OC Optima - zastávka OC Optima, linka 5 premávajúca na trase Staničné námestie - ... - Krajský súd / STEEL ARENA - ... - Moldavská, OC - OC Optima od 10:30 do 23:30 v 10 - 12 minútovom intervale pred a po zápasoch, 15 - 20 min. počas zápasov,
  • záchytné parkovisko pri OC Cassovia - zastávka OC Cassovia, predĺžená linka 51 v trase Bruselská - Berlínska - Hanojská - Belehradská - Sofijská - Pod Furčou - Priemyselná - Palackého - Nám. osloboditeľov - Krajský súd / STEEL ARENA - OC Cassovia.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: 5801 #13:
Ale žiadny oznam na webe DPMK nie je.
Reakcia na: LUKYmhd #14:
Na zastávky sa lepilo v stredu a štvrtok...na dpmk.sk boli CP od piatka rána...na imhd až v pondelok v noci, keďže sa čakalo na nové dáta...
Reakcia na: 5801 #13:
Ano ale az teraz..boli vraj dodane chybne udaje..ani nie tyzden dozadu som ziadne CP ani tu ani na stranke DPMK nenasiel, napriek tomu ze v meste uz boli nove vyvesky na zastavkach.
Reakcia na: Trolley #12:
Cez stránku DPMK → Cestovné poriadky → Jednoduché vyhľadávanie CP → stránka nás presmeruje ako štandardne tu :http://www.mhdspoje.cz/jrw50/kosice.php?page=1 ; a tu dané CP sú.
Reakcia na: LUKYmhd #11:
CP L5 a 51 nie sú a web DPMK nepíše absolútne nič.
Dalsie info ohladom MS nič? ved uz som videl nalepene nove CP v meste.
Reakcia na: tbus #9:
Aha cize v konecnom dosledku na to zasa doplati len obycajny cestujuci..radsedj nech zvysia cestovne ked uz tak ale nechapem aky je problem v postupnom zvysovani platov pre vodicov?
Reakcia na: mi.v #8:
Aj za smeru bola pohotovosť, zjednávalo sa, a niečo sa minulý rok vyjednalo, zvýšili sa mzdy, avšak vyjednalo sa menšie zvýšenie a postupným zvyšovaním miezd po etapách na ďalšie roky. Nové vedenie vyhlásilo, že to, čo odborári zjednali so smerom, nebude, kým prebieha krízové riadenie. Tak preto to prebudenie.
Reakcia na: LUKYmhd #7:
Luky, zvýšenie platu primátora bolo možno o +2000 mesačne v superhrubom. (Rozlišujeme mzdu čistú, hrubú a superhrubú.) Ak by sa každému vodičovi pridalo 100€ mesačne v superhrubom (na výplatnej páske sa to volá "cena práce" alebo "Mzdové náklady zamestnávateľa na zamestnanca"), a teda z tých 100€ dostane približne 50€ v čistom (áno, asi 50% ide na daň a odvody), bude to 100×počet vodičov. (20 000€? Neviem, koľko je teraz vodičov).
Neviete náhodou, prečo počas Smer-manažmentu žiadne podobné štrajky neboli? Každý sa vtedy bál, lebo z tých smerákov išiel strach? Alebo odbory organizuje Smer, takže pri nesmeráckom manažmente sa zobudili? Ako to je?
Reakcia na: romeo #4:
Ak si moze primator zdvihnut plat potom sa mozu najst peniaze aj pre DPMK..neverim ze mesto nema peniaze, má ale pre svoje ucely. MHD je pre take mnesto ako Košice dolezita. Nezazil som aby ani jeden voz nevysiel..to by tu mestala hotova katastrofa..dobre si pamatam rok /uz neviem ktory/ v lete este za stareho LV ked niektore busy mali porozhadzovane intervaly a boli poirusene spoje kvoli nedostatkui vodicov v DPMK..tiez odisli za lepsim platom..toto uz nechcmne zazit.
Reakcia na: LUKYmhd #3:
Obavam sa, ze mas zle info. Podla vodicov, s ktorymi som sa bavil, realne sa tam da dosiahnut tak na tisicku cisteho, s par nadcasmi. U Slovak Lines 1100-1200, ale zase za kopec hodin. Naborove letaky treba brat s rezervou...
Cestovne sa bude musiet dvihnut tak ci tak. A ono je ovela pravdepodobnejsie, ze sa vodici zbalia a odidu niekam, kde su realne zaplateni a potom budete cupkat peso. To tu uz parkrat bolo, pamatame?
Reakcia na: LUKYmhd #3:
Na košicke pomery zarábaju vodiči dosť...A odkiaľ sa majú teraz vyčarovať peniaze ak je taká finančná situácia ako sa píše? Potom sa docieli akurát to,že sa zvýši cestovné a ľudia sa na mhd vyprdnú...Nebude záujem,škrtnú sa spoje a príde na rad prepúšťanie.Asi toto je lepšia varianta nie?
Reakcia na: romeo #2:
Stači zdvihnut vodicom platy a nech mi nikto nehovori ze mesto na to nema. Na to ako tu vyzera MHD vodici zarabaju velmi malo v porovnani napr z BA kde sa podla mojich info pohybuje mzda okolo 1500 e.
len aby v dpmk neštrajkovali,to bude potom pruser a hanba na 100 rokov
Počas MS by malo dôjsť aj k dočasnej zmene názvu zastávok Zimný štadión na Jánošíkova a Krajský súd na STEEL ARÉNA