Európsky týždeň mobility prinesie výrazné zľavy aj v MHD (16. - 22.9.2018)
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Európsky týždeň mobility prinesie ďalšie zľavy aj v košickej MHD.

V zmysle podpory ekologického spôsobu dopravy a popularizácie cestovania hromadnými dopravnými prostriedkami prináša Dopravný podnik mesta Košice príležitosť cestovať za polovičné ceny. Najviac ušetria cestujúci, ktorí sa rozhodnú pre kúpu časových cestovných lístkov. Počas Svetového dňa bez áut bude MHD zadarmo pre všetkých.

Zámerom Európskeho týždňa mobility, do ktorého sa každoročne zapája aj Dopravný podnik mesta Košice, je propagovať udržateľné spôsoby dopravy a motivovať verejnosť k uprednostňovaniu verejnej dopravy pred individuálnou. S cieľom získať nových cestujúcich a prilákať do MHD predovšetkým vodičov automobilov, prichádza DPMK s možnosťou cestovať za polovičné náklady.

Počas Európskeho týždňa mobility (16. - 22.9.2018) si budú môcť všetci noví cestujúci zakúpiť základné predplatené cestovné lístky na 30 a 90 dní so zľavou 50%. Tento zvýhodnený cestovný lístok  nebude možné počas doby jeho platnosti preniesť na inú kartu.

Zľava 50% bude v čase trvania Európskeho týždňa mobility automaticky uplatnená aj na všetky druhy základných cestovných lístkov zakúpených prostredníctvom elektronickej peňaženky. Cestujúci využívajúci papierové cestovné lístky si v uvedenom období nemusia kupovať cestovné lístky v plnej hodnote základné, ale taktiež zľavnené.

„Je to prvýkrát, čo verejnosti ponúkame tak výrazné zľavy z cestovného. Pevne verím, že kampaň bude úspešná a prinesie ovocie v podobe nárastu cestujúcich. Bol by som rád, ak by sa nám podarilo do MHD prilákať predovšetkým notorických motoristov, aby sa presvedčili, že cestovanie verejnou dopravou je efektívne, pohodlné a bezpečné,“ vyjadril očakávania Dopravného podniku mesta Košice generálny riaditeľ Richard Majza.

„Mesto Košice sa dlhodobo usiluje o ekologizáciu dopravy v meste. Preto investovalo v rokoch 2012 – 2018 do modernizácie mestskej hromadnej dopravy 250 miliónov eur. Veríme, že skvalitňovaním verejnej dopravy sa nám podarí postupne zvýšiť jej podiel na úkor osobnej dopravy a zlepšíme tak spoločne životné prostredie v našom krásnom meste,“ povedal viceprimátor Martin Petruško.

Zavŕšením týždňa mobility je Svetový deň bez áut (22.9.2018), kedy je už tradične MHD zadarmo pre všetkých. Túto iniciatívu podporia aj viceprimátor Martin Petruško a generálny riaditeľ DPMK Richard Majza, ktorí počas týždňa mobility plánujú vyskúšať cyklonosiče na linke 14.

Dopravný podnik počas týždňa mobility vystaví svoj historický autobus typu Karosa B 952 #5244. Vo vozidle, ktoré bežne slúži k výcviku vodičov sa v piatok 21.9.2018 počas výstavy alternatívnych dopravných prostriedkov na námestí pred OC Galéria uskutočnia koncerty.


14.9.2018
-TS DPMK-

Komentáre

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

mi.v17.9.2018 11:18  +1#3 Re:
Reakcia na #2 od mi.v:
Nech sa na mňa hovorkyňa nehnevá, ale občas robí svoju prácu mizerne. Necháva nezodpovedané otázky vyplývajúce z jej vlastnej správy.

Bol som sa informovať na Rooseveltovej a je to tak ako som si myslel, že "nový cestujúci" je iba ten, kto ešte nemá BČK ❗ Pre ostatných sa zľavnený 30-dňový a 90-dňový lístok nekoná. Predpokladám, že jediná zľava pre nich sa vzťahuje na cestovné platené elektronickou peňaženkou.
mi.v16.9.2018 20:04 #2 Re:
Kto presne je "nový cestujúci"? Iba ten, kto ešte nemá BČK?
110mat11014.9.2018 19:12 #1 Re:
Jupiii esteze som si vcera kupil 90 dnovy listok. Parada