Po celom Košickom kraji sa počas Európskeho týždňa mobility odveziete so zľavou (16. - 22.9.2018)
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Cena lístkov bude od nasledujúcej nedele (16.9.) do soboty (22.9.) v Košickom samosprávnom kraji o polovicu zľavnená. Zľavu môžu využiť všetci cestujúci v prímestských autobusoch, košickej MHD aj vo vlakoch kategórie OS a REX.

Táto akcia je súčasťou Európskeho týždňa mobility, ktorý je najväčšou celoeurópskou kampaňou na tému trvalo udržateľnej mestskej dopravy. Vznikla z iniciatívy Európskej komisie a už od roku 2002 sa každoročne koná v druhej polovici septembra. Jej cieľom je motivovať užívateľov motorových vozidiel k udržateľnejším spôsobom dopravy - teda verejnej hromadnej doprave, chodeniu, či cyklistike. Témou tohtoročného týždňa mobility bude kombinovanie a integrácia dopravy.

Ako už vyplýva zo samotného názvu tohtoročnej kampane, jej cieľom je zmeniť zaužívané stereotypy alebo modely správania šoférov áut tak, aby efektívnejšie a pre nich samotných, aj lacnejšie, využívali široké možnosti verejnej dopravy.

„Cieľom kampane je rozhýbať ľudí, motivovať ich žiť zdravšie a zároveň propagovať služby verejnej dopravy. To všetko spadá pod naše priority, preto sa radi staneme súčasťou Európskeho týždňa mobility,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja, Rastislav Trnka.

Za ďalší prínos, ktorú má akcia pre kraj, spomenul príležitosť ukázať cestujúcim vyššiu kvalitu dopravných služieb prímestskej autobusovej dopravy. Napríklad klimatizáciu, Wi-Fi, GPS monitoring. Výborným pomocníkom je aj aplikácia Ubian, ktorá umožňuje cestujúcim mať prehľad o aktuálnej polohe autobusu a zároveň prispieva k dodržiavaniu cestovných poriadkov. To všetko môže pomôcť v presviedčaní užívateľov osobných vozidiel, aby cestovali verejnou dopravou a zlepšili tým situáciu na cestách.

Košický samosprávny kraj bude počas akcie monitorovať a vyhodnocovať dáta o počte cestujúcich a o tom, ako na vyťaženosť autobusov mali vplyv ponúknuté zľavy. „Zberom dát sledujeme primárne zvýšenie kvality dopravných služieb v prímestskej doprave. Dá nám to tiež lepší prehľad o efektívnom nastavení frekvencií spojov v jednotlivých okresoch,“  dodal predseda KSK.

Zľava sa bude týkať všetkých plne platiacich cestujúcich. Tú si nebudú musieť pýtať u vodiča. Cestujúci si vypýta lístok do svojej cieľovej stanice a vodič prímestskej linky automaticky vydá zľavnený lístok. Bude to lístok s tarifnou zľavou 3.6 ako cestovné „pre rodiča na návštevu dieťaťa.“


12.9.2018
-TS Košický samosprávny kraj-

Komentáre

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

Riks19.9.2018 0:13 #6 Re:
Reakcia na #4 od romeo:
Väčšina kolegov nevie, ako sa klíma zapína a toto čo počuješ hučať, je len nasávanie vonkajšieho vzduchu do interiéru. Sú vozy, kde domáci /aspoň podľa mojich skromných predstáv/ katujú dielňarov, aby sa opravilo čo sa dá, vo vozoparku vidno priepastné rozdiely medzi jednotlivými vozmi /napr. istý voz s 350k km netrieska skoro vôbec oproti inému s 240k/. Musím ťa sklamať, ale zázračné baterkové haraburdy majú klímu len pre vodiča, ak si niečo počul vo voze, opäť to bolo len nasávanie vzduchu zvonku. Je rozdiel aj medzi klbákom a sólo, v klbáku máš dve chladiace jednotky, kým v 12-metráku ako-tak stíha jedna.
afeno14.9.2018 18:07 #5 Re:
Reakcia na #4 od romeo:
v údržbe.
romeo14.9.2018 13:10 #4 Re:
Reakcia na #3 od Riks:
ale v čom to potom je? Väčšinou keď som počul že klíma hučí,tak aj vo voze bolo príjemne. Najhoršie to býva v krátkych soroch a ideálne bolo keď stála X6 na slnku na stanici, pristavil voz, okná zavreté, klíma vypnutá, proste sauna zadarmo. V takých elektrobusoch som zas počul že klíma ide, ale trochu ju bolo cítiť až niekde v polke trasy ( z lingova napríklad až pri námestí) vtedy beriem že vodič za to nemohol. V klbákoch som väčšinou natrafil na príjemný chládok
Riks14.9.2018 1:08  +1#3 Re:
Reakcia na #1 od romeo:
Minule som ti tak zapol klímu, reku za polhodinovú pauzu fajne vychladí. Výsledok: vnútri o 6 stupňov viac ako vonku. Asi vadný teplomer. Vyšiel som z voza, vonku bolo fakt parádne chladno oproti interiéru, tak som to vypol. Asi som si nepočínal podľa tvojich predstáv... Rozumej nie vždy to je nevedomosť / nezáujem vodiča...
Pali_KE13.9.2018 14:23 #2 Re:
Nebola po minulé roky MHD zadarmo? A teraz len formou zľavy
romeo12.9.2018 15:58  +1#1 Re:
Sa mi páči, že ako prínos sa propaguje klimatizácia, ktorú síce väčšina vozidiel inštalovanú má, ale vodiči (ako eurobusu,tak aj dp) ju nezapnú ani za svet ?