Pribudli nové automaty na nákup cestovných lístkov
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Už v polovici automatov na cestovné lístky si ich zaplatíte aj bezkontaktnou platobnou kartou.

Ukončenie ďalšej etapy projektu Modernizácie električkových tratí prinieslo okrem zrekonštruovaných električkových tratí a s nimi súvisiacej infraštruktúry aj nárast počtu automatov na predaj cestovných lístkov.

V septembri 2018 boli sprevádzkované ďalšie dva automaty Mikomat M16-T - na električkových zastávkach SOŠ automobilová a Krajský súd, vďaka čomu ich počet v meste narástol na 42 kusov. Prvé automaty tohto typu sa pritom v Košiciach objavili koncom leta 2012.

Presne polovica z nich je vybavená terminálom na akceptáciu bezkontaktných platobných kariet vďaka čomu ponúkajú možnosť platby za nákup cestovných lístkov nielen v hotovosti, ale aj bezkontaktnou platobnou kartou. Ďalšie 2 automaty na cestovné lístky (podľa tabuľky zo stránok DPMK) slúžia ako skladová rezerva.

Aktuálny zoznam automatov na cestovné lístky nájdete na našich stránkach v časti Cestovné lístky > Predajne a e-shop.

Červené multifunkčné automaty končia

Popri nákupe automatov Mikomat M16-T boli postupom času odstraňované multifunkčné automaty EM-test Kiosk na nákup papierových cestovných lístkov a dobíjanie kreditu na elektronickej peňeženke z roku 2007. Z pôvodného počtu 8 kusov bol nedávno demontovaný posledný automat, ktorý bol umiestnený vo vestibule košického magistrátu. Hlavným dôvodom podľa tlačovej správy DPMK pre ich odstavenie z prevádzky bol nedostupnosť náhradných dielov.

Dobíť kredit na čipové karty si aj naďalej môžete na predajných miestach dopravného podniku na Bardejovskej 6 a Rooseveltovej 3, alebo u jeho zmluvných predajcov.

Stále je to málo

Aj keď rastúci počet automatov na nákup cestovných lístkov je možné hodnotiť pozitívne, v porovnaní s ostatnými mestami na Slovensku ide stále o nízky počet. Zatiaľ čo sa v Košiciach tešíme z aktuálne 42 automatov na cestovné lístky, cestujúci v mestách Prešov a Žilina - ich majú takmer dvojnásobne viac - v oboch mestách cestujúcim slúži až 74 automatov (podľa informácií zo stránok mikomat.sk). V hlavnom meste zas slúži celkovo okolo až 400 automatov pre nákup cestovných lístkov, vrátane multifunkčných automatov podobných tým, ktoré nedávno DPMK prestal prevádzkovať.

Začiatkom týždňa sme sa DPMK opýtali, či neuvažujú nad rozšírením počtu automatov, do uzávierky nám však neodpovedali. V súčasnosti však košický magistrát pripravuje modernizáciu vybraných autobusových zastávok, podľa zmluvy o dielo však súčasťou ich modernizácie nebude osadenie nových automatov na cestovné lístky.


12.9.2018
-Sebastián Baran-

Komentáre

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

Bmpeer13.9.2018 9:34 #3 Re:
Reakcia na #2 od Riks:
Aha, tak ja to skúsim najbližšie, keď prídem do KE v sobotu o 4 ráno.. Wait. ? No nič, aspoň spravím niečo pre svoje zdravie a pôjdem pešo k automatu na Magistrát alebo SOŠA. Alebo pôjdem načierno, ako minule, keďže vodič už lístky nemal a z českého čísla si SMS lístok nekúpim. ?
Riks13.9.2018 1:39 #2 Re:
Reakcia na #1 od Bmpeer:
Neďaleko je dopravný podnik a cestujúci sa predsa má zásobiť. ?
Bmpeer12.9.2018 20:24 #1 Re:
A ďalší dôležitý uzol - Spoločenský pavilón stále nič.. ?