Historické autobusy vyjdú do košických ulíc (22.4. - 16.9.2018)
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Každý mesiac, od apríla až do septembra, sa budete môcť zviezť historickými autobusmi.

Občianske združenie Veteran Bus Diamant, o. z., ako po iné roky, aj túto sezónu plánuje historické autobusy sprístupniť širokej verejnosti a podieľať sa spoločných akciách s DPMK. Už tradične sezónu začali obľúbenými vyhliadkovými jazdami počas tohtoročnej Rušňoparády. V nedeľu 6. mája 2018 sa ich historické autobusy tiež ukážu na Hlavnej ulici v rámci Dní mesta Košice, či na posilovej doprave počas začiatku sezóny premávky Detskej železnice v Čermeli.

Doteraz však mimo vyššie uvedené akcie verejnosť nemala možnosť sa ich historickými autobusmi odviezť, hoc s vozidlami ich majiteľ vykonáva pravidelné kondičné jazdy, aby sa udržiavali stále v dobrom technickom stave. Preto veteránisti pripravili niečo nové - po vzore historických liniek v Prahe, Brne a iných mestách raz mesačne, v období od apríla do septembra, autobusy vyjdú do ulíc mesta, aby sa nimi mohli previezť nielen fanúšici historickej dopravy, ale aj pre ľudí s túžbou zaspomínať si na časy minulé. Trasy historických autobusových liniek boli zvolené tak, aby mali záujemcovia možnosť bez nutnosti prestupu na inú linku MHD navštíviť Múzeum letectva STM alebo Detskú železnicu v Čermeli. „So všetkými organizáciami sme v minulosti úspešne spolupracovali a naďalej spolupracujeme, ich predstavitelia našu aktivitu vítajú.“ uviedol predseda združenia Ing. Martin Schwarz.

Historický autobus bude premávať v mesiacoch apríl až september, vždy iba každú tretiu nedeľu v mesiaci podľa priloženého cestovného poriadku. Jednotlivé typy vozidiel sa budú obmieňať. Časy odjazdov a príjazdov autobusu sú koordinované s odchodom a príchodom vláčika v Čermeli. Vstupné do autobusu je vyberané pri nástupe a ide o symbolickú sumu na réžiu autobusu.

Občianske združenie Veteran Bus Diamant o. z., vzniklo v júli roku 2014. Jeho poslaním je dokumentácia, renovácia, údržba, prevádzka a propagácia historických vozidiel (hlavne autobusov), ako súčasti dejín technického pokroku. „Autobusy profesionálnym spôsobom renovujeme a prinavraciame im zašlý lesk. Niektoré z našich vozidiel ste už mohli viackrát v uliciach mesta Košice stretnúť. Zvyčajne pri príležitosti zrazov historických vozidiel, alebo počas iných kultúrno-spoločenských akcií. Na ďalších vozidlách z našej rozrastajúcej sa zbierky usilovne pracujeme.“ opísal činnosť združenia Ing. Schwarz.

Cestovné poriadky

 

Dni prevádzky

  • 22. apríl 2018,
  • 20. máj 2018,
  • 17. jún 2018,
  • 22. júl 2018,
  • 19. august 2018,
  • 16. september 2018.

18.5.2018
-Dispecer, Iv-

Komentáre

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

mi.v23.7.2018 9:20 #3 Re:
Reakcia na #2 od mi.v:
Chyba nahlásená v tomto príspevku bola opravená. Ďakujeme za nahlásenie.
mi.v22.7.2018 1:31 #2 Re:
Chyba nahlásená v tomto príspevku bola opravená. Ďakujeme za nahlásenie.
Podhradovčan217.7.2018 9:06 #1 Re:
Ak ste si nevšimli, tak rád dám do pozornosti to, že Veteran Bus Diamond o.z. znova zmenil trasy a časy odchodov na svojích linkách