Bardejovská ulica sa počas rekonštrukcie kruhového objazdu „Moldavská“ stala exponovaným prestupovým uzlom
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

DPMK žiada vodičov o zvýšenú pozornosť

Rekonštrukcia kruhového objazdu na Moldavskej ceste si vyžiadala ďalšie dopravné obmedzenia. Tento frekventovaný úsek sa obchádza aj po Bardejovskej ulici, ktorú okrem osobných vozidiel využívajú ako náhradnú trasu aj presmerované autobusové a električkové linky.

     Zriadenie zastávok električiek na Bardejovskej ulici bolo nevyhnutné pre prestup cestujúcich z električiek do autobusov a naopak, pretože najbližšia zastávka električiek je zastávka "Bernoláková". Pešia dostupnosť tejto zastávky od dočasného prestupného uzla na Bardejovskej ulici ( ktorý nahradil prestupný uzol "SOŠ automobilová) je z hľadiska cestujúcich neakceptovateľná.

   Podľa našich doterajších skúseností však niektorí vodiči nepoznajú, alebo neakceptujú zákon č. 8/2009  Z.z. o cestnej premávke a tým spôsobujú bezpečnostné riziko a ohrozujú cestujúcich, ktorí vystupujú, alebo nastupujú do električiek. Ide o paragraf §13, odsek 1 a 2 kde sa uvádza:

(1) Za vozidlom pravidelnej verejnej dopravy osôb, ktoré zastavilo v obci na zastávke bez nástupného ostrovčeka alebo bez nástupišťa na zvýšenom električkovom koľajovom páse, vodič iného vozidla je povinný zastaviť vozidlo. Ak je na zastávke viac vozidiel, vodič je povinný zastaviť vozidlo za posledným z nich. Vodič smie pokračovať v jazde, ak neohrozí osobu, ktorá nastupuje do vozidla pravidelnej verejnej dopravy osôb alebo z neho vystupuje.

(2) Vodič je povinný v úseku zastávky pravidelnej verejnej dopravy osôb dbať na zvýšenú opatrnosť a jazdiť primeranou rýchlosťou tak, aby neohrozil osobu vystupujúcu z vozidla pravidelnej verejnej dopravy, alebo do neho nastupujúcu.

     Žiadame preto vodičov osobných motorových vozidiel, aby znížením rýchlosti a zastavením vozidla umožnili cestujúcim bezpečný nástup a výstup do vozidla MHD. Takéto dočasné električkové zastávky sú na Bardejovskej ulici tri.

    Dodržiavanie spomínaných paragrafov zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke budú kontrolovať  aj príslušníci PZ SR, ktorí v čase dopravnej špičky na Bardejovskej ulici dohliadajú na bezpečnosť cestujúcich.


26.4.2018
-TS DPMK-

Komentáre

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

Isidor30.4.2018 11:26 #8 Re:
Reakcia na #7 od mi.v:
lepšie plánovače ukážu mapku, na ktorej je poloha nástupišťa jasne viditeľná ☺
mi.v29.4.2018 14:37 #7 Re:
Reakcia na #6 od Dispecer:
Aj lepšie plánovače to tak chápu. Vyberiete zastávku a plánovač nájde nástupište pre cestu daným smerom. Hoci tá informácia môže zostať viacmenej skrytá, čiastočne rozoznateľná len pri navrhovaných trasách prestupov.
Dispecer28.4.2018 15:57 #6 Re:
Reakcia na #5 od Matejo:
Ja osobne významovo chápem zastávku ako obdobu autobusovej stanice - teda tak ako stanica má niekoľko nástupíšť (a výstupíšť), tak zastávka má niekoľko stanovíšť (/nástupíšť/výstupíšť).
Matejo28.4.2018 15:46 #5 Re:
Niesú na Bardejovskej 4 takéto zastávky? 2x DPMK a 2x Spoločenský pavilón
mi.v26.4.2018 21:38 #4 Re:
Reakcia na #3 od veteran:
Nezmyselnú chybu vedia urobiť ešte aj v názve zastávky.
"Bernoláková̲", podobne ako napr. "Rovníkova̲" – na vyhodze šicko naopak.
veteran26.4.2018 13:14 #3 Re:
Reakcia na #2 od S499.1023:
Áno, niekde v deviatke alebo na strednej sa to dá hodnotiť aj štýlom čo chyba, to stupeň dolu. V prípade TS z Bardejovskej treba radšej voliť stupnicu pre tretí ročník ZŠ.
S499.102326.4.2018 13:10 #2 Re:
Reakcia na #1 od veteran:
Ty si mal asi benevolentnejšiu slovenčinárku - u nás to bolo za každú hrubku jeden stupeň dolu, toto by bolo na komisionálne preskúšanie pre postup do ďalšieho ročníka ? .
veteran26.4.2018 10:00 #1 Re:
Podľa mojich doterajších skúseností sa s §13 nekamarátia aj poniektorí vodiči DPMK...

Inak v tlačovej správe je osem pravopisných a jedna vecná chyba. To by bolo tak za tri mínus z diktátu ?