DPMK zavádza nový systém nočnej verejnej dopravy (od 1.12.2016)

Viac liniek s kratšími trasami a spoločnými odchodmi zo Staničného námestia prinesie zmena nočnej dopravy.

Keďže doterajšie okružné trasy nočných spojov neumožňovali variabilitu spojení a časové intervaly odchodov spojov odradzovali od používania verejnej dopravy, zavádza DPMK nový systém nočnej verejnej dopravy. Zmeny začnú platiť vo štvrtok 1. decembra 2016, resp. v noci z 1. na 2.12.2016.

Hlavnou zmenou je zavedenie nočných rozjazdov zo Staničného námestia

Vždy v čase pred celou hodinou sa všetky linky nočnej dopravy stretnú na Staničnom námestí, kde bude možnosť medzi nimi prestúpiť a autobusy následne budú pokračovať ďalej po svojej trase. Tento systém cestujúcim  prináša viacero výhod - variabilitu spojení a prestupov, kratší čas cestovania a nadväznosť na železničné vlakové spojenia.

Časy nočných rozjazdov spojov zo Staničného námestia sú jednotné a ľahko zapamätateľné:

Pracovné dni 23:10 0:00 1:00 2:30 4:00
Voľné dni 23:10 0:00 1:00 2:00 3:00 4:00

Na nočných spojoch platí špeciálna tarifa nočnej MHD

Naďalej platí doterajšia tarifa nočnej dopravy  - cena jednorazového lístka s platnosťou 60 minút je 1,00 €, pričom na linkách platia aj predplatné časové lístky a SMS lístok. Papierové cestovné lístky je možné zakúpiť v predajných automatoch alebo priamo u vodiča.

Nástup do nočných spojov je v záujme bezpečnosti cestujúcich umožnený len cez predné dvere a je potrebné sa preukázať vodičovi cestovným dokladom (v prípade vlastníctva čipovej karty je nutné ju priložiť k čítačke) alebo si u neho zakúpiť cestovný lístok.

Trasy liniek nočnej verejnej dopravy

Schému nových nočných liniek už nájdete v menu Mapy > Nočné linky.
linkazastávky
N1

► Madridská

Staničné nám., Jakabov palác, Nám. osloboditeľov, Palackého, Bosákova, Priemyselná, Vo výmoli, Pod Furčou, Sofijská, Belehradská, Hanojská, Berlínska, Bruselská, Aténska, Madridská

► Staničné námestie

Madridská, Aténska, Bruselská, Berlínska, Hanojská, Belehradská, Sofijská, Pod Furčou, Vo výmoli, Priemyselná, Bosákova, Palackého, Senný trh, Staničné nám.
N2

► Podhradová

Staničné nám., Jakabov palác, Nám. osloboditeľov, Dom umenia, Alžbetina, rektorát UPJŠ, Hlavná pošta, Cassovar, Považská, Nová nemocnica, Nová nemocnica, Amfiteáter, Obchodná akadémia, Botanická záhrada, Krajský úrad, Mier, Vodárenská, Polianska, Ďumbierska, Podhradová

► Staničné námestie

Podhradová, Polianska, Vodárenská, Mier, Krajský úrad, Botanická záhrada, Obchodná akadémia, Amfiteáter, Nová nemocnica, Považská, Nová nemocnica, Cassovar, Hlavná pošta, Slovenský rozhlas, Alžbetina, Rektorát UPJŠ, Dom umenia, Nám. osloboditeľov, Senný trh, Staničné nám.
N3

► Nemocnica Šaca

Staničné nám., Jakabov palác, Nám. osloboditeľov, Krajský súd, Zimný štadión, Idanská, SOŠ automobilová, Spoločenský pavilón, DP mesta Košice, Moldavská, obchodné centrá, Pereš, vodojem, Perešská, Poľov, rázcestie, Ludvíkov Dvor, Valcovne U. S. Steel, Vstupný areál U. S. Steel, Učňovská, Šaca, námestie, Kvetná, Nemocnica Šaca, Nemocnica Šaca

► Staničné nám.

Nemocnica Šaca, Kvetná, Šaca, námestie, Učňovská, Valcovne U. S. Steel, Ludvíkov Dvor, Poľov, Poľovská, Kovaľská, Poľov, rázcestie, Lorinčík, Lorinčík, Miestny úrad, Perešská, Moldavská, obchodné centrá, DP mesta Košice, Spoločenský pavilón, SOŠ automobilová, Idanská, Zimný štadión, Krajský súd, Dom umenia, Nám. osloboditeľov, Senný trh, Staničné nám.
N4

► Ryba

Staničné nám., Jakabov palác, Nám. osloboditeľov, Krajský súd, Zimný štadión, Idanská, SOŠ automobilová, Spoločenský pavilón, DP mesta Košice, Stodolova, Luník VIII, Blšák, Železníky, Stará nemocnica, Astória, Stará nemocnica, Ryba

► Staničné námestie

Ryba, Stará nemocnica, Astória, Stará nemocnica, Železníky, Blšák, Luník VIII, Blšák, Luník VIII, Stodolova, DP mesta Košice, Spoločenský pavilón, SOŠ automobilová, Idanská, Zimný štadión, Krajský súd, Dom umenia, Nám. osloboditeľov, Senný trh, Staničné nám.
N5

► Lingov

Staničné nám., Nám. osloboditeľov, Jakabov palác, Vodná, Mlynská bašta, Národné nám., Tomášikova, Mier, Pri hati, Tesco, Džungľa, Kalinovská, Fábryho, Poliklinika Východ, Zupkova, Postupimská, Dargovských hrdinov, MiÚ, Lingov

► Staničné nám.

Lingov, Dargovských hrdinov, MiÚ, Postupimská, Zupkova, Poliklinika Východ, Fábryho, Kalinovská, Tesco, Džungľa, Pri hati, Mier, Tomášikova, Národné nám., Mlynská bašta, Vodná, Staničné nám.
N6

► KVP, kláštor

Staničné nám., Jakabov palác, Nám. osloboditeľov, Krajský súd, Ružová, OC Galéria, Magistrát mesta Košice, Hodonínska, Diamantová, Poliklinika KVP, Miestny úrad, KVP, Húskova, KVP, kláštor

► Staničné námestie

KVP, kláštor, Húskova, Miestny úrad, KVP, Poliklinika KVP, Cottbuská, Diamantová, Hodonínska, Magistrát mesta Košice, Ružová, OC Galéria, Krajský súd, Dom umenia, Nám. osloboditeľov, Senný trh, Staničné nám.
N7

► Važecká

Staničné nám., Jakabov palác, Nám. osloboditeľov, Palackého, Bosákova, Gymnázium Opatovská, Viničná, Bytový podnik mesta Košice, Králičia, Tepláreň, Bukovecká, Levočská, Dneperská, Ladožská, Rovníková, Važecká

► Staničné nám.

Važecká, Rovníková, Ladožská, Dneperská, Levočská, Bukovecká, Tepláreň, Králičia, Bytový podnik mesta Košice, Viničná, Gymnázium Opatovská, Ovsená, Bosákova, Palackého, Senný trh, Staničné nám.

Vysvetlivky

tučné Konečná zastávka
šikmé Občasná zastávka

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Na inom fóre je k tejto téme také niečo: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=534133&page=552 (3. a 1. príspevok od konca).
Reakcia na: Dispecer #68:
tu sa moze obratit: http://www.dpmk.sk
Reakcia na: janko29 #66:
Len pre istotu:
imhd.sk nie je DPMK, ani DPMK nie je imhd.sk. ?
Reakcia na: janko29 #66:
Toto je neformálna diskusia. Je preto bežné, že sa reaguje priamo, bez zdvorilostných fráz, trochu iným štýlom, ako by to asi znelo na nejakej zákazníckej linke.

Pokiaľ som si dobre prečítal diskusiu, väčšina diskutujúcich sa zhodla, že by nebolo na škodu, ak by sa informácia o pokračovaní vozidla na inom spoji uviedla do CP alebo zahrnula do akustického hlásenia. Napriek tomu, že systém je riadne funkčný aj bez toho, mohlo by to zlepšiť orientáciu niektorých cestujúcich.

Cestujúcemu Matt44 nikto nepísal, že je blbý. Naopak, Matt44 ohľadne prejazdu vozidiel medzi linkami doslovne napísal, že "to je najvacia blbost aku kedy kto vymyslel". A to napriek tomu, že takéto riešenie je objektívne opodstatnené a je bežnou a akceptovanou praxou nielen v Košiciach, ale mnohých ďalších mestách na Slovensku a v zahraničí.
tak cestujuci vam tu napise ze mal chaos a kvoli tomu nedokoncil zaplatenu cestu tak ako si predstavoval a vy ho sfuknete, ze je blby, to je teda prozakaznicky pristup jak oci. Predpokladam, ze vacsina najmudrejsich su este aj zamestnanci DPMK, to sa potom necudujem, ze je MHD v stave akom je, ked je taky velky problem, ze sa vobec niekto ozve s kritikou, dokonca opravnenou, drzan drzy! Ja si myslim, ze hlasenie linka N1 poklacuje na nasledujucej zastavke ako N2 smer blabla by malo byt uplnou samozrejmostou, najma, ked to dokaze pisat 29->16 pocas dna..
Reakcia na: tbus #64:
Ved ja nehovorim ze nejde o zlepsenie. Samozrejme ze ta reforma nocnej dopravy je super, napisal som to tu hned po jej oznameni.
Reakcia na: 810zssk #62:
Cisla su detail, "rozdelene" aj spojene linky, vsetko ma vyhody, aj nevyhody, ale su to vsetko drobnosti. Ked si porovname co bolo doteraz, tak je to tak ci onak stale lepsie. Je to teraz dane, ze je liniek 7, ludia si na to takto zvyknu a ked to mozno v inom meste funguje inak, tak v KE to bude fungovat so 7 linkami a bude to miestne specifikum ?
Reakcia na: 810zssk #62:
* kde prejazdove nocne linky MHD funguju
Reakcia na: Vladimír #61:
Mal by som velmi silnu tendenciu s tvojou argumentaciou suhlasit, ale... vacsinu ciest MHD (obzvlast tych nocnych) realizujem v meste, kde prejazdove linky MHD funguju a minimalne dva krat tyzdenne som svedkom toho, ze cestujuci uplne bez problemov nastupuju na spoje v spravnom smere. Ak teda nemam verit tomu ze ludia v Kosiciach su obzvlast sprosti, tak sa mi tazko akceptuje, ze nieco coho funkcnost pravidelne na vlastne oci sledujem by zrazu v Kosiciach nemalo fungovat.
Reakcia na: 810zssk #59:
Ale no tak... Dobre vieš, že nečítanie cieľov je mimoriadne rozšíreným neduhom medzi používateľmi MHD. Plne chápem a podporujem, že DP má záujem (zvlášť v noci, keď má výraznejšia časť cestujúcich otupené logické myslenie) systém spraviť čo najviac blbuvzdorný. Jednoducho v zmysle zásady prechádzania zbytočným nedorozumeniam a konfliktom.

Nový systém považujem z organizačného hľadiska za vyhovujúci tak ako bol navrhnutý. Súhlasím s tým, že by bolo príjemným plusom, ak by pred príchodom na Staničné námestie bolo možné vyhlásiť, akou linkou ďalej daný voz pokračuje.
Reakcia na: tom393 #56:
To urcite dovod nebol, pretoze ak dnes ma linka N7 na konecnej socialku, tak by ju na konecnej mala aj spojena linka N4+N7 ?
Reakcia na: myslavcan #55:
Tak ja predpokladam ze cestujuci su svojpravni. Ked dokazu spravne nastupit v Brne, dokazali by to snad aj v Kosiciach.
Reakcia na: Davidoshmhd #57:
Cibiha, hotové Brno ? . No ak sa prichádza rovno na nástupnú, tak by možno mohla byť niekde v CP poznámka, že "zo Staničného námestia pokračuje ako linka Nx do UR".
Reakcia na: S499.1023 #53:
Prichádza sa rovno na nástupnú zastávku. Inak jedna dokumentačka. ?
Reakcia na: myslavcan #55:
Jeden z dôvodov by bol zrejme ten, a druhý by bol chýbajúce sociálne zázemie na konečnej, keby vodič robil celú noc N4 asi by chodil na WC do kríkov, tak má aspoň každé druhé kolo prestávku na Važeckej vďaka N7. Ale to platí asi len u N4 a N7 lebo ostatné linky majú po konečných nejaké zázemie.
Reakcia na: 810zssk #54:
Spojenie do prejazdných liniek by spôsobilo chaos v tom, či na stanici nastúpim do správneho smeru. Rovnako potom na Jakabovom paláci by za sebou napríklad prišli dve N1 každá idúca iným smerom, takže vznikal by zbytočný chaos ako pri nastupovaní, tak aj pri hľadaní v CP.
Mna by skor zaujimalo preco sa to delilo na dve linky ked su tie prejazdy stabilne rovnake pri kazdom rozjazde.
Reakcia na: tbus #52:
Cestujúci môžu na SN zotrvať vo vozidlách, nezastavuje sa zvlášť na nástupišti a zvlášť na výstupišti?
Reakcia na: Troll #51:
Zišla by sa v CP aj poznámka, že tieto spoje pokračujú, prípadne hlásenie v autobuse tesne pred konečnou, tak ako hlási v 16 že pokračuje ako 29.
Reakcia na: Troll #50:
Sakra aj so šípkami...

N1 ↔ N2
N4 ↔ N7
N5 ↔ N6