Spolupráca DPMK a SOŠ automobilovej
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Niekoľko desiatok rokov existuje úspešná spolupráca Dopravného podniku mesta Košice a Strednej odbornej školy automobilovej (SOŠA). Vďaka nej vzniká príležitosť na získanie kvalitného vzdelania a stabilnej práce. Dopravný podnik totiž podporuje populárne vzdelanie v odbore: elektromechanik – silnoprúdová technika a automechanik. Absolventi týchto odborov sa môžu uplatniť v DPMK ako opravár električiek, trolejbusov a novinkou je opravár elektrobusov. Zárukou kvality štúdia na SOŠA je aj prax vykonávaná priamo v dielňach košického dopravného podniku. Využívajú ju aj študenti učebného odboru: dopravná prevádzka – cestná a mestská doprava.

Stredná odborná škola automobilová na žiadosť podnikateľskej verejnosti od školského roka 2015/2016 otvorí nový učebný odbor: elektromechanik – silnoprúdovej techniky. Pre školu ho odporučila Územná školská rada KSK a schválilo ho aj Ministerstvo školstva, vedy výskumu a športu Slovenskej republiky.

Študenti uvedených elektromechanických odborov majú možnosť po trojročnej učebnej dobe nastúpiť do nadstavbovej formy štúdia s cieľom získania odbornej maturity v oblasti elektrotechnického vzdelávania aj popri zamestnaní.

Okrem toho je SOŠA zapojená do Národného projektu rozvoja stredného odborného vzdelávania, ktorého cieľom je zvýšenie kvality odborného vzdelávania. Realizáciou projektu sa rieši problematika prepojenia odborného vzdelávania s potrebami zamestnávateľov, zvýšenia kvality a pripravenosti absolventov vo vzťahu k ich schopnosti zamestnať sa po ukončení školy.


2.3.2015
-TS DPMK a.s.-

Komentáre

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

Tatranka4.3.2015 16:01  +3#3 Re:
No neviem...🤣

Som absolventom tejto školy z rokov 1984 - 1988, vtedy sa to ešte volalo SOU Dopravné, po skončení som mal nastúpiť do DPMK, keďže oni si ma financovali. Pri nástupe do školy nám vykladali, že kým ukončíme štúdium, celá mestská doprava bude riadená počítačmi, električky budú mať elektronické výzbroje a my ich budeme servisovať v bielych plášťoch. 🤣 🤣 🤣 Precitnutie prišlo, keď nás na odbornom výcviku vo štvrtom ročníku viac krát vyhnal hlavný majster učňovského strediska na kanál na "linkovú" údržbu. Oddeklovávať zrýchľovače...Humus na humus. Vrchol techniky bola vtedy TV1 a TV3, ku ktorej sme sa ani nedostali. Z 11 ľudí, tam ostalo robiť po škole 6, z toho 5 báb a museli si odmakať dva roky ako splatenie štúdia. No a kto mohol, prihlásil sa na hneď výšku, spravil príjmačky a tak zdrhol záväzku voči DPMK. Dnes tam robí, ak ešte vôbec, už len jediný môj spolužiak...🤣

To, že sa okľukou niekdy vrátim na Bardejovskú robiť už dobrovoľne v inom "humuse", mi vtedy ani nenapadlo...🤣
veteran4.3.2015 7:26  +2#2 Re:
Moment, ja sa v tom už strácam. Opravár? To sú tí, čo ich rad radom prepúšťajú? Opravár električiek? A načo prosím pekne? Však sú predsa nenáročné na údržbu (v Košiciach čítaj bezúdržbové) 🤣 Opravár trolejbusov? Trošku cynické, nie?
KosickyTiger3.3.2015 16:22 #1 Re:
To mala byť reklama?🤣