Prečo si kúpiť mesačný lístok?
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Od 1. júla 2011 platia mesačné lístky v celej sieti denných liniek MHD, vrátane prímestských liniek 601451 601454 601455601456 a 601463 (od 1. septembra 2011) na území mesta (obvod MHD). V rokoch 2001 - 2006 musel cestujúci platiť za každú jednu jazdu MHD, bez ohľadu na množstvo ciest MHD. V obmedzenej miere sa dali využívať mesačné lístky, tzv. MAXI jazdy, na linkách prevádzkovaných Dopravným podnikom mesta Banská Bystrica. Mesto Banská Bystrica má záujem na zatraktívnení MHD pre pravidelných cestujúcich, preto presadilo všeobecnú platnosť mesačných lístkov (PCL).

Koľko stojí mesačný lístok?
Stojí 20 €, zľavnený 12 € (do 1.1.2014 stál 10 €).

Pre koho je určený?
Je určený pre cestujúceho, čo cestuje pravidelne každý deň MHD a má platnú dopravnú kartu. Pokiaľ vykoná každý pracovný deň 2 jazdy, každú ďalšiu jazdu navyše má zadarmo. Cena PCL je nastavená na 40-násobok jednorazového cestovného, plateného z karty. Jedna jazda stojí 0,50 €, je priemerne 20 pracovných dní v mesiaci. Výpočet je nasledovný: 0,50 x 20 dní x 2 jazdy denne.

Ako dlho platí mesačný lístok?
PCL platí presne 30 kalendárnych dní. Posledný deň platnosti je 30. kalendárny deň odo dňa začiatku platnosti.

Kde si možno PCL kúpiť?
PCL sa predáva výhradne v dopravnej kancelárii dopravcu.

Ako sa preukážem, že mám PCL?
Držiteľ PCL je povinný pri nástupe do vozidla priložiť kartu k snímaču a zobrať si evidenčný lístok z pokladne. Pri kontrole sa preukazuje evidenčným lístkom. To platí aj prestupe, treba si vytlačiť nový evidenčný lístok.

Ako mám postupovať v prípade poruchy karty?
V prípade nefunkčnosti dopravnej karty treba ísť za vodičom. Vodič po overení nefunkčnosti karty vystaví náhradný cestovný doklad.

Čo v prípade, ak nemôžem precestovať celý mesiac (choroba, dovolenka)?
Cestovné za neprecestovaný čas sa nevracia. PCL dáva len možnosť neobmedzene cestovať v sieti denných liniek MHD. Dopravca nezodpovedá za prekážky na strane cestujúceho.

Čo sa stane s kreditom na karte pri kúpe PCL?
Kredit na karte ostane a je možné ho využiť na ostatných linkách dopravcu. Tiež slúži ako poistka pre cestujúceho po skončení platnosti PCL.

 


1.7.2011
-Kami-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.