Výluky vlakov medzi Banskou Bystricou a Zvolenom (15.5. – 15.6.2023)

Počas najbližšieho mesiaca treba pri cestovaní vlakmi z Banskej Bystrice počítať s viacerými zmenami.

Pre opravu železničnej infraštruktúry bude od 15. mája do 15. júna 2023 vždy v pondelok až štvrtok prerušená premávka vlakov medzi stanicami Banská Bystrica a Zvolen os. stanica. Počas výluky budú vlaky nahradené náhradnou autobusovou dopravou, ktorá bude v niektorých prípadoch odchádzať v odlišných časoch než nahrádzané vlaky, zachované nebudú ani niektoré prípoje.

  • V dňoch 15. - 18. mája, 22. - 25. mája, 29. mája - 1. júna a 12. - 15. júna budú vlaky nahradené autobusmi denne vždy v čase medzi 7:15 a 18:40.
    • Cestovný poriadok autobusov náhradnej dopravy spolu s obsluhovanými zastávkami konkrétnymi autobusmi je možné nájsť na tomto odkaze. Je vhodné informovať sa u vodiča o trase konkrétneho autobusu, keďže niektoré nebudú obsluhovať všetky zastávky.
  • V dňoch 5. - 8. júna budú autobusmi nahradené všetky vlaky nepretržite od pondelka od 7:15 až do štvrtka do 18:40.

Náhradná autobusová doprava za rýchliky do Bratislavy bude odchádzať z Banskej Bystrice o 22 minút skôr ako sú štandardné odchody rýchlikov. Pri cestovaní k železničnej stanici preto odporúčame použiť skoršie spoje MHD. Náhradné autobusy budú zastavovať aj na zastávke MHD Národná.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) tiež upozorňuje, že Banskej Bystrici nebudú zachované prípoje od osobných a zrýchlených vlakov zo smeru od Brezna na náhradné autobusy za rýchliky do Bratislavy a odporúča cestujúcim použiť skorší vlak, alebo iný druh dopravy. Výnimkou bude vlak Zr 1784, cestujúci ktorého budú môcť využiť expresný autobus náhradnej dopravy (jeden z autobusov odchádzajúcich z BB o 18:12) do Zvolena k rýchliku R 844 Urpín do Bratislavy (odchod zo Zvolena o 18:40).

Autobusy náhradnej dopravy nebudú prepravovať bicykle a imobilných cestujúcich.

Obnova železničnej infraštruktúry počas tejto výluky bude zahŕňať súvislú výmenu podvalov, opravu koľajového lôžka koľaje v dĺžke 2,850 km, opravu geometrickej polohy koľaje v dĺžke 20 km, opravu geometrickej polohy výhybiek a opravu 2 priecestí (Sliač kúpele – Vlkanová a Vlkanová – Radvaň). Traťová rýchlosť bude obnovená na 80 km/h, čo prispeje k zlepšeniu cestovania, preto cestujúcich prosíme o trpezlivosť a pochopenie," uvádza ZSSK na svojej stránke.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Sliac-kupele Vlkanová? Také priecestie nie je. Je Veľká Lúka ak tak....a Radvaň Vlkanová? To je kde? Radvanská priecestie v BB to asi nemyslia, a Vlkanovske na Petovku tiež nie. Naopak v Iliasi máme dve priecestia, je to niektoré z nich? Kokos, dementnejsiu správu som nevidel (samozrejme to nie je výčitka na imhd autora).