Aj tretí parciálny trolejbus SOR TNB 12 bol zaradený do premávky (od 7.4.2020)

Po získaní technického preukazu sa do premávky zaradil aj #3203

© Jeffko

Banská Bystrica sa stala mestom, ktoré prevádzkuje všetky vyrobené parciálne trolejbusy SOR TNB 12. Kým prvé 2 boli dokončené a schválené v Banskej Bystrici, ten tretí bol pôvodne vyrobený pre Brno.

V roku 2019 bol tento trolejbus prevezený do Bystrice, kde čakal na nevyhnutné úpravy a schvaľovanie zmeny typu (klimatizácia). Až na jar 2020 dostal evidenčné číslo #3203 a 7. apríla 2020 bol zaradený do premávky s cestujúcimi.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Tom_BB #3:
Bystrica je prebornikom vo vyhadzovani penazi na nezmysly v MHD.
Tiež si kladiem otázku, že na čo bola DPMBB dobrá kúpa tretieho baterkového trolejbusu, keď reálne nevykonáva žiadnu linku kde by sa tento trolejbus dal naplno využiť? Reorganizácia liniek MHD resp. kompletná zmena dopravného systému v nedohľadne, takže prečo? Musím len potvrdiť názor už nižšie spomenutý...vyhodené peniaze...
Reakcia na: kvorka #1:
úplne súhlasím
Tretí úplne zbytočný voz, peniaze vyhodené do Hrona... Za 3 roky si užije Nový rok, SNP a nejakú 1-2 výluky. To je mrhanie na Bystrický spôsob.