Obmedzenia v doprave počas osláv 75. výročia SNP (27. - 29.8.2019)

Doprava z nábrežia bude vylúčená a MHD pôjde obchádzkovou trasou cez Jesenský vŕšok.

Počas osláv 75. výročia Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici bude pre dopravu uzatvorená cesta I/66, z tohto dôvodu dôjde k obmedzeniu MHD v nasledovnom období:
- od utorka 27. augusta 2019 od 18:00 do stredy 28. augusta 2019 do 4:00 (najneskôr do 7:00)
- vo štvrtok 29. augusta 2019 od 9:00 do 20:00.

V stredu ráno bude obnovená premávka liniek po stálych trasách ihneď po sprejazdnení nábrežia. 29. augusta 2019 budú uzatvorené aj ulice Kuzmányho, Cikkerova, Švantnerova, Národná a Kapitulská.

V čase obmedzenia budú linky MHD premávať nasledovne:

- linky 1 2 4 6 7 8: v čase uzávierky budú premávať z náhradnej konečnej Mestský úrad cez Jesenský vŕšok a Strieborné námestie. Zastávky Železničná stanica a Námestie slobody až Štadlerovo nábrežie nebudú obsluhované. Linky budú mimoriadne zastavovať na všetkých zastávkach na obchádzkovej trase: Námestie S. H. Vajanského/Europa SC - Strieborné námestie - Jesenský vŕšok - Cesta k nemocnici - Mestský úrad - Skuteckého ... Od Huštáku sa linky napoja sa svoje stále trasy. Premávať budú kyvadlovo mimo cestovného poriadku, približne v intervale 2x za hodinu. Počas výluky budú trolejbusy nahradené autobusmi, vo štvrtok 29. augusta 2019 budú nahradené autobusmi po celý deň.

- linky 20 a 29: v čase uzávierky budú premávať z náhradnej konečnej 29. augusta. Zastávky Námestie slobody, Železničná stanica, Autobusová stanica a Parkovisko Mičinská nebudú obsluhované.

- linky 21 a 22: v čase uzávierky budú premávať cez náhradnú zastávku Mestský úrad, Jesenský vŕšok a Strieborné námestie. Zastávky Námestie slobody až Štadlerovo nábrežie nebudú obsluhované. Linky budú mimoriadne zastavovať na všetkých zastávkach na obchádzkovej trase.

- linka 23: v čase uzávierky bude premávať z náhradnej konečnej Parkovisko Mičinská cez Majer a Partizánsku cestu. Zastávky Autobusová stanica a Námestie slobody nebudú obsluhované. Linka bude mimoriadne zastavovať na všetkých zastávkach na obchádzkovej trase. Upozornenie: počas výluky bude v Majeri premávať opačným smerom.

- linka 26: v čase uzávierky budú premávať cez Jesenský vŕšok a Strieborné námestie. Zastávky Námestie slobody až Štadlerovo nábrežie nebudú obsluhované. Linka bude mimoriadne zastavovať na všetkých zastávkach na obchádzkovej trase.

- linka 28: v čase uzávierky budú premávať z náhradnej konečnej 29. augusta. Zastávky Námestie slobody, Železničná stanica, Autobusová stanica a Parkovisko Mičinská nebudú obsluhované.

- linka 33: v čase uzávierky bude premávať cez náhradnú zastávku Mestský úrad. Zastávky Námestie slobody, Železničná stanica a ul. 29. augusta nebudú obsluhované. Linka bude mimoriadne zastavovať na zastávkach Mestský úrad a Partizánska cesta.

- linka 34: v čase uzávierky bude premávať z náhradnej konečnej 29. augusta cez Jesenský vŕšok a Strieborné námestie. Zastávky Železničná stanica a Námestie slobody až Štadlerovo nábrežie nebudú obsluhované. Linka bude mimoriadne zastavovať na všetkých zastávkach na obchádzkovej trase.

- linky 35 a 36: v čase uzávierky budú premávať z náhradnej konečnej 29. augusta. Zastávky Námestie slobody a Železničná stanica nebudú obsluhované. Linky budú mimoriadne zastavovať na zastávkach Mestský úrad a Partizánska cesta.

- linka 41: v čase uzávierky bude premávať cez Jesenský vŕšok a Strieborné námestie. Zastávky Železničná stanica a Námestie slobody až Štadlerovo nábrežie nebudú obsluhované. Spoje, ktoré majú obvyklú konečnú na železničnej stanici, budú mať mimoriadnu konečnú 29. augusta.

- linka 42: v čase uzávierky bude premávať z náhradnej konečnej Parkovisko Mičinská cez Majer a Partizánsku cestu. Zastávka Námestie slobody nebude obsluhovaná. Linka bude mimoriadne zastavovať na všetkých zastávkach na obchádzkovej trase. Upozornenie: počas výluky bude v Majeri premávať opačným smerom ako obvykle.

- linka 43: v čase uzávierky bude premávať obchádzkou cez Majer a Partizánsku cestu. Zastávky Železničná stanica a Námestie slobody nebudú obsluhované. Linka bude mimoriadne zastavovať na zastávkach Mestský úrad a Partizánska cesta.

- linka 80: v čase uzávierky bude premávať obchádzkou cez Majer a Partizánsku cestu. Zastávky Železničná stanica a 29. augusta nebudú obsluhované.

- linka 97: v čase uzávierky bude premávať z náhradnej konečnej 29. augusta obchádzkou cez Jesenský vŕšok a Strieborné námestie. Zastávky Železničná stanica a Námestie slobody až Štadlerovo nábrežie nebudú obsluhované. Linka bude mimoriadne zastavovať na všetkých zastávkach na obchádzkovej trase.

- linka 100: vo štvrtok 29. augusta 2019 nebude linka premávať.

Linky 3 5 24 25 27 32 a 90 budú premávať bez obmedzenia podľa platných cestovných poriadkov.

Obmedzenie sa bude týkať aj prístupu na autobusovú stanicu. Odporúčaná trasa pre linky diaľkovej dopravy je z R1 po Ceste k nemocnici, ulici 29. augusta a cez parkovisko Terminalu. Prímestské linky budú môcť využiť aj trasu cez Majer, kde je však výškové obmedzenie, v prípade zhoršenej dopravnej situácie aj náhradnú trasu na Zvolen cez Mičinú.

Návštevníci môžu vo štvrtok 29. augusta 2019 využiť odporúčané parkoviská pri supermarketoch v meste. Z Radvaň parku bude po Sládkovičovej ulici premávať kyvadlová doprava na Námestie S. H. Vajanského.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: kvorka #3:
Ano. Kedze nevedia garantovat odchody podla CP, tak sa bude jazdit kyvadlovo. Je to dlhsia trasa a ocakava sa dopravny chaos.

Neviem ako dopadol vcerajsi test, nakolko sa vedeli priblizit beznemu CP.
Reakcia na: Kami #2:
To je len špička problému, perlou je "jazda mimo cp v intervale približne 2x za hodinu". Ako dakde v Ozurgeti. To akože vážne mám skúsiť šťastie či do 30 min niečo pôjde na nosnej linke?
Reakcia na: kvorka #1:
Posledna informacia hovori, ze uzavierka bude do 5:00. Pokial sa teda vojakom nezapletu nohy, ci nepokazi tank.

Neviem si to predstavit vyriesit lepsie. Zbytocne by sa palila nafta cez Strieborne (je dost autobusov?), ak by uzavierka trvala naozaj len do 4:00. A naopak. Ak by necakane trvala do 7:00, tak maju trolejbusy stat na velkom kruhaci a cakat? Baterkace + zaloha by asi nevyjazdili kyvadlovku Hustak - stanica.
Čiže človeče stoj ráno na Hustaku v stredu, ale bus možno pôjde cez Strieborné. Krása, tomu sa vraví CP? Skôr náhoda a noty na bubon. Hlupejsiu výluku som dávno nevidel.