Na SIAF autobusom? Najlepšie vlastným

Ako vyzerala doprava na letecké dni SIAF 2015

Počas víkendu 29. a 30. augusta 2015 sa konal ďalší ročník leteckých dní SIAF 2015 na letisku Sliač.

Pre návštevníkov boli zabezpečené bezplatné parkoviská a kyvadlová doprava z parkoviska ku vchodu do areálu letiska. Kyvadlovú dopravu teraz nezabezpečoval dopravca SAD Zvolen, ale výber miestnych dopravcov. Okrem auta bolo možné na dopravu využiť aj vlastný autobus, či motocykel, ktoré mali samostatné parkovisko na bystrickej strane. Bicykle mali zabezpečené parkovanie pri vstupoch do areálu. Okrem toho organizátor odporúčal použiť aj autobusy z Banskej Bystrice, resp. Zvolena.

Podľa vyjadrenia riaditeľa leteckých dní SIAF 2015 si dopravu z týchto miest objednal organizátor Slovenská letecká agentúra od SAD Zvolen. Dopravu zabezpečil dodávateľ bez dotácie, pričom si sám určil rozsah a frekvenciu dopravy. V oznamoch dopravcu na webe a zastávkach bol uvedený len interval (30 - 60 minút), bez určenia konkrétnych časových polôh.

Ako vidno zo zverejnených fotografií, doprava zabezpečená bola a bola aj využívaná. Avšak kým na kyvadlovú dopravu sa aj uprostred dňa čakalo maximálne 10 minút, pri doprave do BB/ZV trvalo toľko len vybavovanie cestujúcich a čakanie na samotný príchod autobusu bolo neraz dlhšie ako avizovaný interval. O niečom svedčí aj nepomer medzi množstvom ľudí čakajúcich na kyvadlovú dopravu a počtom ľudí čakajúcich na autobus do BB/ZV.

Takže ak sa nabudúce rozhodnete ísť na SIAF autobusom, objednajte si radšej vlastný. Vyhnete sa stresu z čakania.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.