Diskusné fórum › Všeobecná diskusia
Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

LUKpred 43 min #54190 Re:
Reakcia na #54189 od BB-Schuhu:
Chyba nahlásená v tomto príspevku bola opravená. Ďakujeme za nahlásenie.
BB-Schuhudnes, 19:05 #54189 Re:
Reakcia na #54187 od PIT:
Chyba nahlásená v tomto príspevku bola opravená. Ďakujeme za nahlásenie.
PDM.8.99dnes, 16:45 #54188 Re:
Reakcia na #54187 od PIT:
Ono SADZV zabudla, že ešte celkom dosť ľudí 31.12. má bežný pracovný deň a také preriedenie dopravy im moc teda nepomôže. Zámerne píšem SADZV, lebo oni majú v DPMBB hlavné slovo, mesto je len taký štatista, taký prívesok a dojná kravička.
PITdnes, 11:03 #54187 Re:
Premávka liniek MHD na prelome rokov 2018/2019
http://www.dpmbb.eu/documents/oznam_sviatky_2018.pdf
PDM.8.9914.12.2018 23:39 #54186 Re:
Reakcia na #54185 od hawkeye:
Lunter sám o sebe neurobil nič zlé čo by bolo z jeho hlavy okrem toho, že dal na svojho syna, ktorý de facto riadi úrad, čo je vlastne volebný podvod, kedy starého dobromyseľne vyzerajúceho deda zneužil jeho vlastný syn, ktorý by ako kandidát na župana skončil reálne na 3., či 4. mieste a vyhral by oveľa menej arogantný Juhaniak (Kašper nebol zlý tiež, ale svojou aroganciou aká je vlastná mladému Lunterovi si šance zkresal riadne). Druhým problémom je, že ako písal kvorka, tak vedúcim odboru dopravy je pseudoodborník a hulvát z NDS (kde pôsobil pár mesiacov iba), ktorý má navyše v konkurze nejakú firmu a tohoto hromotĺka vedenie kraja počúva.

Nuž SADZV a ani kraju sa za zrušenie BBDS skrz to, že im prestal vyplácať úhrady za výkony v doprave nič nestalo. BBDS jazdila niekoľko mesiacov na dlh a to sa nedalo do nekonečna, hoci mali dobré tržby a jazdili výraznejšie lacnejšie na km, než SAD ZV. Kraj tak urobil na objednávku SAD Zvolen (to asi každému došlo) a ľudia, ktorí za to sú zodpovední a neskôr boli vo výberovej komisií (Franková, Snopko, ...) neboli nijak potrestaní vrátane skorumpovaného župana Murgaša. A nech mi nikto nejde nahovoriť, že takéto miliónové podvody sa robia zadarmo, len pre "dobrý pocit". Logicky by malo v base hniť vedenie SAD ZV, Murgaš, vtedajší riaditeľ úradu a dotyční vedúci, čo podpísali výber SAD ZV v tej pseudosúťaži, kde sa zohnala náhrada za BBDS.

Nuž a keď toto súd v BB dopustil a nikoho neposlal do basy, tak bohužiaľ som veľmi skeptický v tom, že skorumpovaný súd v BB rozhodne inak, resp. správne. Karma by mala dobehnúť všetky SADky na SR za sústavné marenie kompetencií VÚCiek, betónovanie starých CP a ovplyvňovanie rozhodnutí VÚCiek cez nátlakové akcie skrz zmanipulovaných krajských poslancov a starostov.
hawkeye14.12.2018 12:10  +1#54185 Re:
Reakcia na #54184 od PDM.8.99:
Nuž, základný problém je, že v koži a ani vo vedení BBSK nie si. Ale v podstate súhlasím s tým, čo si teraz napísal. Dalo sa to riešiť aj inteligentnejšie a nie robiť veľké haló a zbytočne míňať šesťciferné sumy z verejných financií na... na čo vlastne? Na nejaké právne analýzy, ktoré sú im teraz aj tak na dve veci, keďže o tých zmluvách nakoniec aj tak rozhodne súd. Celý problém bol v tom, že Lunter si to asi predstavoval ako Hurvínek válku, že proste svojvoľne zruší zmluvy dopravcom a lúsknutím prsta si nájde iného. A výsledok? SAD ZV a LC budú ďalej jazdiť minimálne najbližšie dva roky a aj keď sám nie som veľký fanda SAD ZV, v tomto prípade som na strane dopravcov, pretože to, ako sa zachoval BBSK, bolo úplne *** (cenzúra). Hlavne, keďže na toto mohli najviac doplatiť cestujúci. Uvidíme, čo povie súd a kedy teda bude reálne výberové konanie na nových dopravcov a ako bude vyzerať a či doženie karma hlavne SAD ZV po tom, ako zrušila BBDS. To bude ďalšia horúca diskusia.
PDM.8.9913.12.2018 16:09 -1 +1#54184 Re:
Inak nechcem sa tu dorábať ale pred 1-2 mesiacmi som hovoril neutrálne, že byť v koži vedenia BBSK, tak nevypovedám dopravcom vojnu na hulváta a spácham politickú sebevraždu. Ale šiel by som na to lišiacky a po právnej analýze, ktorú by som transparentne zverejnil - keďže je to za peniaze verejné a aj SADka by mala vedieť na čo naletela bývalému vedeniu, príp. na čom sa vedome dohodla - by som to dal proste na súd a dal SADke korektne na vedomie s tým, že nie je to nič osobné voči nim, ale nech súd rozhodne a zatiaľ si môžeme v priateľskej atmosfére bez vykopanej sekery predpripraviť korektnú a na súde nenapadnuteľnú zmluvu. To som radil, resp. opísal v októbri aký prístup by bolo najlepšie zvoliť a bol som jemne povedané za to, čomu sa na východe SR hovorí "huj". Teraz už viem, že to slovo patrí skôr tým, ktorí si nedovideli na špičku nosa triezvo v danej veci.
PDM.8.9913.12.2018 8:21 #54183 Re:
Reakcia na #54181 od kvorka:
A nenariekaj, že koho dal Lunter ako šéfa dopravy! Chceli ste tu rad radom do jedného silou mocou zmenu. Tak máte zmenu za každú cenu. A kde si zohnal info o vedúcom dopravy? Ja som ich písal už pár mesiacov nazad ale pánko bol hluchý-slepý-nemý v afekte zas, že?
PDM.8.9913.12.2018 8:19 #54182 Re:
Reakcia na #54181 od kvorka:
Ok, dobre, preformulujem to pre teba, pretože to nezaberá. Dopravca predkladá zmeny CP a áno, má ich predložiť v takej forme ako kraj objedná - predpíše. Dopravca tie CP doručuje fyzicky do podateľne úradu. TOTO SÚ FAKTY AKO TO CHODÍ V SKUTOČNOSTI!!! Nehovorím, že draxter nemá vôbec pravdu ale opomenul tieto fakty ako som vyššie napísal.

Kraj to nezvláda preto, pretože poslanci a starostovia narobia proti každej zmene, ktorú iniciuje kraj búrku a tá búrka je na podnet SADkárov! A dôvod je, že SADkári odmietajú a nechcú prepracovávať 20-30 rokov zabehané obehy autobusov a turnusy šoférov. Chcú robiť len také zmeny, ktoré im sadnú, t.j.:
- bezbolestné posunutie odchodu autobusu o 5-15 minút
- presun autobusu na inú linku, t.j. prestane vykonávať spoj na inej linke ale keďže to časovo na linke, na ktorú bude presunutý vychádza rovnako, tak to takto urobia, príp. pomixujú dva obehy, kde je spoločná konečná
- ktoré by museli nejak obhajovať pred starostami, pretože tí neradi vysvetľujú občanom a neradi počúvajú výčitky občanov, tak siahnu po populistickom riešení aby si udržali stoličku funkcionársku (viď. nedávna petícia za obnovenie priamych spojov v IDS BSK, a mafia SL si prišla na svoje znova - hnus!)

Čiže zhrnutie SADky sú lenivé pijavice, ktoré len cicajú peniaze a akonáhle kraj predloží zmenu, tak namiesto práce na zmenách obehov a turnusov, obvolajú alebo obmailujú starostov obcí, ktorých by sa zmena týkala, tí urobia v obci bu-bu-bu a potom občania a starostovia začnú tlačiť na nemennosť stavu. Takto to reálne chodí na samosprávnych krajoch!
kvorka12.12.2018 15:57 #54181 Re:
Reakcia na #54179 od PDM.8.99:
Dopravca donesie....nemá nasrane v hlave....to je ktorý zákon a článok zmluvy? A kedy doniesol? Tak ty len dojmy a drísty,ako vidím. Ak ti niekto erudovaný ako draxter ukáže na fakt,ty hneď odbočíš. Jednoducho to kraj nezvláda, nezvládol ani toto a to je fakt. Dopravca je úplne z obliga. Plní, čo má, a čo si kraj objednal. A preto aj bude jazdiť v novom roku, lebo kraj vidí do akej miery to nasmeroval jeho vedúci uterák a pseudodbornik (predtým náramne pôsobiaci v NDS, t.j. rovnaká socialistická organizácia ako BBSK - kompetentných ako šafranu, vedomosti blízko nule.).

Jeffko12.12.2018 14:36 #54180 Re:
https://mybystrica.sme.sk/c/22007147/doprava-bude-v-kraji-fungovat-od-januara-normalne-vedenie-kraja-sa-vsak-kvoli-zmluvam-obrati-na-sud.html

https://bbonline.sk/kraj-sa-s-dopravcami-nedohodol-primestska-doprava-nezastane-ale-rozhodovat-bude-sud/
PDM.8.9911.12.2018 9:23 -1#54179 Re:
Reakcia na #54178 od draxter:
No a? Keď CP majú platiť od 9.12. a zverejnené majú podľa zákona byť 10 dní pred zmenou, tak každý dooravca, čo nemá v hlave nakakané ten CP prinesie týždeň pred tým, než majú byť zverejnené a nie týždeň pred uvedením do platnosti! CP podpisuje vedúci oddelenia (ktorého doprava nemá) a tak CP podpisuje riaditeľ odboru, ktorý podľa toho kvanta oddelení, čo má pod sebou nemusí mať čas tie CP hneď podpísať - niežeby nechcel, ale je kopa inej agendy, do ktorej nevidíme.

Zmeny CP nerobí kraj aby som ťa uviedol do obrazu! Ak teda máš na mysli, že kraj predloží dopravcovi CP a dopravca poslúchne, tak si v hlbokom omyle. To tak možno bolo v časoch dávnych, keď si kraj vedel seba zastať a zmluva s dopravcom bola vypovedateľná bez toho, žeby arogantný dopravca ošklbal VÚCku. Zmeny zoatavuje a zapracováva do CP dopravca, ktorý CP predloží zväčša ako hotovú vec a ty objednávateľ vôl schvaľuj poslušne. Takto to na VÚC s CP funguje a toto je škoda, že ľudia nevedia, no aspoň to vie zopár kompetentných a triezvych ľudí, ktorí verím, že pri tvorbe dopravnen autority zrazia SADkám hrebienok. Za to sa CP prímestských liniek nemenia výrazne okrem nič neriešiacich posunov +/- 5-10min každoročne, príp. o viac, či menej nejaký spoj posunú, alebo zavedú nejaký školský spoj, ak nájdu dakde prestoj. Toto je 25 rokov zakorenený systém práce v SADkách spôsobený lenivosťou zodpovednéhopracovníka za spracovávanie obehov a turnusov, panického strachu až fóbie zo zmeny a nakoniec arogancie dopravcu podporenej dlhotrvajúcimi zmluvami, ktoré stavajú kraj do role poddaného sedliaka, ktorého je možné dojiť ako na panskom do nemoty. A to bez ohľadu na to aké vedenie je v čele kraja, či niekomu je alebo nie je po chuti, tak takýto prístup voči kraju aj za podpory krajských poslancov a starostov obcí je neprípustný, že často a okato podporujú akúkoľvek blbosť čo SADka predloží.
draxter10.12.2018 21:10  +1#54178 Re:
Reakcia na #54177 od PDM.8.99:
Ešte ťa mám učiť čítať? Tak 6.12.2018 je dátum schválenia a 9.12.2018 je dátum platnosti. Si po sebe čítaš aspoň tie linky čo sem dávaš? Asi nie,lebo inak by si nedristal.

PS: mňa bavia fakty a faktom je čo píšem. Ty domnienky,polopravdy a účelové tvrdenia - skade zase máš že predložila zmeny neskoro? Zmeny aj CP robí kraj. Neviem o zákonnej povinnosti predkladania návrhov zmien cp, ktorá by chudáka kraj stavala do pozície "fuuu ešteže sme to schválili tak rýchlo".
PDM.8.9910.12.2018 21:03 -1#54177 Re:
Reakcia na #54176 od draxter:
Kde máš dátum schválenia zmien? Nepomýlil si si dátum platnosti a dátum schválenia?!

Prehovoril si ako maestro ozaj len čo je pravda. Nenapadlo ťa aj to, že SADka predložila zmeny CP neskoro, na poslednú chvíľu?! Nebolo by to prvý raz, čo doručili svoje CP 5-7 dní pred schválením. Ale tak však čo, oni si môžu bordel dovoliť,veď objednávateľ a aj občania ktorých zastupuje sú len plével a dopravca je übermensch, že?
draxter10.12.2018 9:07  +1#54176 Re:
Reakcia na #54172 od PDM.8.99:
Sa pozri najprv na dátum schválenia zmien v CP a až potom sa opri do správneho subjektu, ktorým však nie je SADka!
PDM.8.999.12.2018 13:03 -3 +1#54175 Re:
Reakcia na #54171 od PDM.8.99:
Čo je na tomto príspevku zlé? Že píšem pravdu o tom, že by sa po príchode nových ŽKV mali uvoľniť nejaké 754 a že sa Móricove "fejky" (proklamuje použitie kvalitných dielov a nasádza tam bars čo z Rumunska a Číny) kazia a že žerú naftu, keď o kazivosti sa vie už aj verejne a o požieraní nafty, že na voľnobeh zožerie viac ako 757 so 6 vozňami je čo zlé? Že je to pravda? Že to rušňovodiči samotní hovoria? Alebo je zlé moje želanie, ktoré je v prvom rade pre dobro cestujúcich aby netrpeli výpadkami nových DMJ a tiež meno dopravcu? Či mám si želať aby sa nové DMJ kazili? Mórica a jeho šmejdy neznášam, no želať si môžem skôr pád ŽOSky než niečo, čo by si odniesli cestujúci a dopravca.
PDM.8.999.12.2018 12:59 -2 +1#54174 Re:
Reakcia na #54173 od kvorka:
Príspevok bol odstránený.
kvorka9.12.2018 12:06 -2#54173 Re:
Reakcia na #54157 od PDM.8.99:
Príspevok bol odstránený.
PDM.8.998.12.2018 8:56 -3#54172 Re:
Zmeny, ktoré vyžadujú ozaj "veľa" práce, okrem teda namáhavej práve prepísať šoférom vzoráky, CP, vytlačiť to, dať im to do vozidiel a vylepiť po zastávkach. Normálne ťažšiu prácu ani banníci nerobia ...
http://www.sadlc.sk/public/index.php?option=com_content&task=view&id=694&Itemid=365oto sú ozaj

No ak môže VÚCka nakázať iba takéto zmeny, tak je to na zamyslenie, že čo vôbec VÚCka reálne SADke vie nakázať, resp. čo SADka povolí VÚCke aby jej nakázala ...
http://www.sadlc.sk/public/index.php?option=com_content&task=view&id=698&Itemid=365

PDM.8.997.12.2018 22:46 -3#54171 Re:
Reakcia na #54170 od BB-Schuhu:
No v prvom rade sa uvoľnia njeaké 750 (posledná 300), 754 a nejaké Humenské 757 z obehov na R+Os. Pri "spoľahlivosti" naftožrútov z maštale arcizlodeja Mórica však bude treba ešte hodnú chvíľu 750.300 a zvyšné 754ky držať pri živote ako zálohu. Treba upresniť, že 7ks má byť už povestných naftožrútov kazivých 861 a 2ks 8?? ako dvojdielna verzia 861 s opciou, po ktorej využití by malo byť dvojdielnych Dunihlavov vo Zvolenskom depe 14ks.

Vyslovujem hlboké a úprimné želanie aby po rokoch kedy sa pozornosť sústredila iba na BA, ZA a KE prevádzky aby sa konečne aj ZV zadarilo - i keď živíme zas zlodeja Mórica ale čo už keď žiadny minister nie je súci na triezvy rozum pri tendroch. Pri dvojdielnej verzií mám ale obavy ...

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra 
 
Zoradenie 
 
Počet príspevkov na stranu   

Vyhľadávanie v téme

.. - ..
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.