Zavrieť

Predná časť interiéru s vyznačeným zákazom státia

imhd.sk imhd.sk
  1. Galérie
  2. Vyhľadávanie (13/36)
Stiahnuť materiál
Predná časť interiéru s vyznačeným zákazom státia.
Príspevok:
Lokalita: Vozovňa Trnávka
Dátum: 7.9.2017
Vozidlo: SOR NB 18 City #2233
Galéria: SOR NB 18 City
Prezentácia nových autobusov SOR NB 18 a NB 12 (7.9.2017)
Linka:
Autor: -mk-
Počet zobrazení: 4805

Komentáre

Viac

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
<a href='mailto:bonde [zavinac] imhd [bodka] sk' >Ričard</a>

Ričard

13.9.2017
#15 Ohodnotiť kladne 1 Ohodnotiť záporne
To bude krása, keď si zase všetci prelepia ten otvor na mince nejakou zlou lepiacou páskou a o dvere priviažu šnúru... radosť sa kochať. Mňam.
Odpovedať
Miro

Miro

13.9.2017
#14 Ohodnotiť kladne Ohodnotiť záporne
Reakcia na: lostrail #11:
Áno, ten "had" je vyhrievanie skla.
Odpovedať
mku81

mku81

13.9.2017
#13 Ohodnotiť kladne 2 Ohodnotiť záporne
Reakcia na: dupe #10:
Ano priznavam sa, nudzove tlacidlo som nikdy nepouzil... ani to kladivko na rozbitie okna v pripade nudze... dokonca ani hasiaci pristroj v praci som nikdy nepouzil a dufam, ze nebudem musiet... ale ak by na to prislo, rad by som mal tlacidlo/kladivko/hasicak niekde po ruke
Odpovedať
<a href='mailto:ibutora [zavinac] atlas [bodka] sk' >ivanbuto</a>

ivanbuto

13.9.2017
#12 Ohodnotiť kladne 1 Ohodnotiť záporne
Reakcia na: Solider #8:
Nuž, pri tendre na trolejbusy bolo zjednotenie tlačidiel dokonca priamo v zadávacích podmienkach... ale nakoniec kompetentní rozhodli inak.
Odpovedať
lostrail

lostrail

12.9.2017
#11 Ohodnotiť kladne 1 Ohodnotiť záporne
Aha, vecna to debata na temu galimatiasu s tlacitkami v busoch. Ked sa k tomu pridaju rozne typy, najma potom MB CapaCity, este len vtedy sa zacina sranda. Dlho som si myslel, ze clovek, ktory vie citat a ma aspon IQ2, nemoze mat problem. Tak to som sam seba dostal prave v MB CapaCity, kde tlacidlo STOP je zaroven dopytove pre prislusne dvere. Kedze STOP nepouzivam a "mackam" rovno dopyt, myslel som si, ze tento bus je este z tych blbsich, co dopyt nemaju. Stal som nastastie uplne vpredu a ked som ukazal soferovi, on ukazal na tlacidlo. Aby nebol zivot tak monotonny, toto bolo pre zmenu modre a bolo na nam napisane "STOP".

Tiez si myslim, ze by mali existovat len dve - dopyt a nudzove zastavenie. Mali by byt oddelene dostatocnou medzerou, aby nedoslo k zamene (mozno aj na takych miestach, kde nemoze dojst k stlaceniu omylom, co uz je trochu vacsi oriesok, ak maju byt zaroven pristupne ludom kazdej vysky).
Neviem, aka je politika DPB teraz, ked sa tlacidlo nudzoveho zastavenia zneuzije, no ak bude blizsie k ludom, ci by nedochadzalo k nechcenym aktivaciam (alebo by si niekto vyslovene robil srandu).

Este ma zaujal ten had na skle prednych dveri. Minule som si ho vsimol, ked som nastupoval v BB do jedneho z ich troch klbovych trolejbusov. Ide o vyhrievanie skla, aby sofer videl, ked dava prednost? Pripadne je to tam na iny ucel?
Odpovedať
dupe

dupe

12.9.2017
#10 Ohodnotiť kladne 2 Ohodnotiť záporne
Reakcia na: mku81 #7:
Nudzove tlacidlo je nad kazdymi dverami. Ale mozeme zaviest anketu, dufam ze sa zapojite. Kto z vas uz niekedy pouzil nudzove tlacidlo a ako na to vodic reagoval?

Ja mam dve skusenosti, obe bez reakcie.

1. IK415, vylukova trasa kde vodic mal zastavit na vsetkych zastavkach po trase. Ked ignoroval prvu, stlacil som dopyt / stop, ignoroval druhu, stlacil som a mackal alarm co malo jediny efekt - na riadnej zastavke neotvoril dvere pri ktorych som stal.

2. IK435 na 95 ked jazdila cez Stary most. Na Safku sa nezavreli tretie dvere, autobus plny na 80%. Este kym sme stali na semaforoch som mackal alarm podla navodu a nic. Kym som sa prebojoval dopredu k vodicovi bol bus uz za mostom a buchal som na kabinku. Vodic nechapal, ukazal na kontrolky dveri ze vsetky zhasnute ani blokovanie rozjazdu ho nezadrzalo. Skrizil bus na estakade aby v spetaku videl na dvere. Restartol elektrinu, dvere sa zavreli a islo sa dalej. Dalsie zistenie je to, ze nikto iny z cestujucich nic pre napravu nerobil. Len ti co boli najblizsie k dveram utvorili zo svojich tiel okolo nich decentny polkruh.

Odpovedať
SJT.1

SJT.1

12.9.2017
#9 Ohodnotiť kladne 2 Ohodnotiť záporne 1
Reakcia na: N/A #1:
To už dávno malo byť ako píšeš, ale niekoho premúdrelého kto na to zaiste študoval 5 rokov VŠ aby to vykúmal to trápilo a páčilo sa mu na každé prdnutie mať tlačidlo zvlášť. A pri tom logika je jasná : Vystupujem, tak si zmáčknem dopytové blízko k dverám, ktorými vystúpim, čím má šofér signál, že vystupujem a vie aj, ktoré dvere má uvoľniť pre otvorenie, resp. si to systém vyhodnotí myslím sám už. Núdzové zastavenie sa nevyužíva nejak myslím ani, i keď také situácie môžu nastať no v každom prípade núdzové tlačidlo dať nad dvere kam menší človek nedosiahne je hlúposť.
Odpovedať
Solider

Solider

12.9.2017
#8 Ohodnotiť kladne Ohodnotiť záporne
Reakcia na: N/A #4:
Podnik požaduje osobitné tlačidlo na dopyt a osobitné tlačidlo STOP. V ostatných civilizovaných dopravných podnikoch už pristúpili k zjednoteniu tlačidiel a vo vozidle sú od každého sedadla bežne dostupné príslušné tlačidlá.
Odpovedať
mku81

mku81

12.9.2017
#7 Ohodnotiť kladne Ohodnotiť záporne
Reakcia na: N/A #6:
takze ked potrebujem nudzovo zastavit, tak sa musim trebat k dveram a este ja docahovat tlacidlo... hmmm vyborne... v tom pripade ano, stop tlacidla su na nic
Odpovedať
N/A

N/A

11.9.2017
#6 Ohodnotiť kladne Ohodnotiť záporne
Reakcia na: mku81 #5:
Na signalizáciu núdzového zastavenia je to červené tlačidlo nad dverami. Vidno to aj na tejto fotke.
Odpovedať
mku81

mku81

11.9.2017
#5 Ohodnotiť kladne Ohodnotiť záporne
a mozno je tam to tlacidlo stop na signalizaciu nudzoveho zastavenia, ale kto som ja aby som tomu rozumel...
Odpovedať
N/A

N/A

9.9.2017
#4 Ohodnotiť kladne 1 Ohodnotiť záporne
Reakcia na: MatejBA #3:
Jednoducho tak, že tam nebude STOP, ale dopyt - k najbližším dverám, ako sám hovoríš. A ak STOP aktivuje aj dvere, tak potom vlastne dopyt a STOP robí presne to isté. Prečo mať dva rôzne druhy tlačidiel s rovnakým efektom?
Odpovedať
MatejBA

MatejBA

8.9.2017
#3 Ohodnotiť kladne Ohodnotiť záporne
Reakcia na: N/A #2:
Ak som si dobre vsimol, tlacidlo stop v SORoch vacsinou aktivuje aj dopyt pri najblizsich dverach 🙂

Nehovoriac o tom, ze ak mame zastavku na znamenie a plny autobus, ako sa ma dostat clovek zo sedadla ku dveram napriklad ked sedi vo 4ke pri klbe? 🙂
Odpovedať
N/A

N/A

8.9.2017
#2 Ohodnotiť kladne 1 Ohodnotiť záporne
Ešte dodatok. Mnohí cestujúci sú zvyknutí, že tlačidlo STOP je nad dverami - v súčasnosti je tam tlačidlo núdzového zastavenia, ktoré je ROVNAKOU FARBOU ako tlačidlo STOP. Keďže cestujúci sa mýlia a občas stlačia núdzové zastavenie miesto STOPky, vodiči to ignorujú. Teda ak niekto naozaj dôvodne stlačí núdzové zastavenie, vodič to bude ignorovať, čo je fakt nebezpečné. Tento bordelizmus teda môže viesť k skutočným škodám.
Odpovedať
N/A

N/A

8.9.2017
#1 Ohodnotiť kladne 1 Ohodnotiť záporne
Tlačidlá STOP v súčasnosti už nemajú význam a mali by sa prestať dávať do nových vozov a postupne odstraňovať zo starých. Dopytové tlačidlo má ten istý účinok ako tlačidlo STOP a ešte k tomu aj aktivuje otvorenie dverí. Nerozumiem, prečo sú nové vozy vybavené tlačidlami STOP. Iba to mätie cestujúcich a učí stláčať zbytočne veľa tlačidiel.

Pokiaľ chce DPB postupne prejsť na to, že skoro všetky zastávky budú "na znamenie", alebo inými slovami zanikne rozdiel medzi zriedkavými a frekventovanými zastávkami, mal by cestujúcich učiť na to, že stačí stlačiť dopyt. Tlačidlo STOP je teda zbytočnosť.

Apropo, červená farba by mala pre jej výraznosť byť vyhradená už len pre núdzové zastavenie. To, že tlačidlá STOP majú rovnakú farbu, opäť len mätie cestujúcich.
Odpovedať