Pri železničnej stanici v Senci pribudne nové P+R parkovisko

Vďaka eurofondom sa rozšíria možnosti parkovania pri termináli integrovanej dopravy v Senci.

Mesto Senec v uplynulých dňoch podpísalo zmluvu so zhotoviteľom na výstavbu parkovacieho domu pri termináli integrovanej dopravy v Senci. Do siedmych mesiacov by tak malo pri seneckej železničnej stanici vyrásť nové zachytné parkovisko, ktoré budú môcť využívať aj cestujúci, ktorí ďalej pokračujú autobusom, alebo vlakom. Terminál integrovanej dopravy v Senci je v prevádzke od roku 2013 a v rámci jeho výstavby bolo na Železničnej ulici vybudovaných aj 45 parkovacích miest, ktoré už dnešným nárokom nepostačujú.

Nové záchytné P+R (Park+Ride) parkovisko bude vybudované v areáli Slnečných jazier s prístupom od Železničnej ulice. V prvej etape bude vybudovaný dvojpodlažný parkovací dom s celkovou kapacitou 84 miest pre osobné automobily. V budúcnosti bude môcť byť jeho kapacita zvýšená prístavbou, prípadne nadstavbou na vyše 200 parkovacích miest.

Parkovací dom bude pozostávať z dvoch oddelených častí, ktoré nebudú navzájom prepojené. Spodná časť s kapacitou 39 parkovacích miest bude prístupná iba z areálu Slnečných jazier a mala by slúžiť počas leta pre návštevníkov rekreačného areálu. Horná, nezastrešená časť s kapacitou 45 parkovacích miest bude určená pre tých, ktorí budú ďalej cestovať verejnou dopravou. Táto časť bude mať samostatný vjazd rampou zo Železničnej ulice a bude pešími lávkami priamo prepojená s autobusovými zastávkami. V prvej etape mesto neuvažuje so spoplatnením záchytného parkoviska.

Mesto Senec získalo na výstavbu parkovacieho domu nenávratný finančný príspevok vo výške 942 039 € z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) v rámci výzvy Zvyšovanie atraktivity a konkurencieschopnosti verejnej osobnej dopravy. Parkovací dom vybuduje spoločnosť BeMiCon z Bratislavy za cenu 925 257 € s DPH.

Pôvodná vizualizácia parkovacieho domu (Mesto Senec, 2019)

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.