Výluka liniek 525 528 598 medzi Chorvátskym a Slovenským Grobom (2.5. – 2.6.2023)

Od soboty 3. júna bude premávka liniek obnovená po pôvodných trasách.

Pre opravu cesty medzi Chorvátskym Grobom a Slovenským Grobom budú od 2. mája do 2. júna 2023 linky 525 528 a 598 presmerované na dlhšiu obchádzkovú trasu. Na dotknutých linkách budú platiť dočasné výlukové cestovné poriadky, zmeny budú zapracované aj do Plánovača cesty.

Zastávky Slovenský Grob, Chorvátska a Chorvátsky Grob, Školská počas výluky nebudú obsluhované žiadnou linkou.

  • Spoje linky 528 budú obojsmerne premávať po obchádzkovej trase medzi zastávkami Chorvátsky Grob, Námestie a Slovenský Grob, Obecný úrad.
  • Na linke 525 budú premávať po zmenenej trase iba posledné dva večerné spoje do Slovenského Grobu.
  • Na nočnej linke 598 pôjde po zmenenej trase iba spoj v smere z Bratislavy do Slovenského Grobu.

Zmeneným cestovným poriadkom vyššie uvedených liniek bude prispôsobený aj cestovný poriadok linky 527, na ktorej sa však trasa nemení.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Ešte stále sa jazdí okolo ciernovodskeho Tesca, viď dispečer ale fórum.
Reakcia na: samkoh #5:
Na jednej strane to najskôr skritizuješ a teraz robíš presný opak a snažíš sa to obhájiť. (Tak ja nevjem uš)

Ale poďme pekne poporiadku. 525/527/528 žiadne napojenie na N53 nemá.

Čo sa týka 528...zástavka Sl.Grob,Malý Raj je po trase takže netreba nikam zachádzať atď. takže by sa tam jednalo o časové zdržanie max. 2 min. čo by podľa mňa časový harmonogram neohrozilo a takisto ani príchody z Grobu/Pezinka na stanicu v grinave.

Večerná 525+527 tak ako pri 528 zastávka je po ceste a netreba nikam zachádazať tá minúta naviac spôsobená zastavením v Malom Raji aj tri ak by šiel aj na Dlhú ul. nič dramatické nespôsobí. A ten posledný spoj sa dá elegantne vyriešiť ak sa dajú Malý Raj a Dlhá ul. v smere zo Slov.Grobu len ako výstupné (tak ako niektoré zastávky na nočákoch) a teda pokiaľ nikto v Slov.Grobe nenastúpi nemusí sa voz zbytočne naprázdno ťahať do raja ale možno rovno ísť na Pezinok/Viničné.
Reakcia na: Tom_BB #4:
Napriek tomu, že by som uvítal iné riešenia, asi bola snaha zachovať čo najviac pôvodnú časovú polohu spojov, resp. ich čo najmenšie meškanie, najmä kvôli nadväznostiam na grinavskej stanici, školákom a (?)prekladom Bernolákovo-BA; večer asi aj na N53.
Nie dosť, že neprestavili ten nešťastný semafor pri čiernovodskom tescu, kde chýba odbočovací pruh od Malého Raja do starého ChG alebo trojfázové riadenie.
A dlho som si myslel, že to vozidlo z poslednej 527 ráno začína z malého raja, ale v súčasnom CP to už zjavne neplatí.
Plus si uvedom, že v nevýlukovom stave autobus ide najskôr do starého sl. grobu a až potom do Malého raja, takže keby to urobili naopak, zrušili by večerné spojenie Sl. Grob-Malý Raj, čomu by som sa však nečudoval, keďže viem, čo všetko na grobských linkách už zrušili.
Je úplne choré a nepochopiteľné, že 528 nestojí na obchádzkovej trase v Malom Raji a takisto je totálne nelogické, že posledné dva spoje 525+527 majú najskôr prejazd cez Malý Raj bez zastavenia a potom sa do neho vrátia zo Slovenského Grobu. Neviem síce kam ťahá vodič po poslednom spoji keď skončí v Malom Raji ale ak na Pezinok alebo Viničné tak je to už absolútny nezmysel na tretiu a úplne zbytočne odjazdené a zaplatené kilometre.
Na druhej strane, aj cestujúci by mohli pochopiť, že ak je daná od centrály obchádzková trasa a neobsluha zastávok takto, vodič obchádzkového busu môže mať zle, ak predsa len niekde navyše zastaví. Nedávno sa mladí cestujúci vo večernom prejazde 525+527 dožadovali pri jazde z Ch.Grobu, námestia do Sl. Grobu, OcÚ zastavenia v Malom Raji, lebo "však stlačili tlačítko". Že aj za normálnych okolností obslúži vodič takto spojenej linky zastávku Malý Raj až pri jazde zo Sl. Grobu na Čiernu Vodu(t.j. smerom do BA), im asi nedoplo. Vodič sa, samozrejme, plným právom verbálne ubránil. 👍
a teraz pozerám, že ešte sa aj rozviaže prípoj v Ch. Grobe na námestí o 5:30 od prvej rannej 528 smer BA cez Bernolákovo na 525 smer BA cez Čiernu Vodu. Takže kolegovia buď môžu ísť výrazne drahšie a dlhšie cez BA, alebo sa prevezú bez možnosti vystúpiť okolo roboty, aby potom 28 minút čakali v Ch. Grobe na námestí na ďalšiu 525. Vivat BID 👎
A just nepomôžeme ľuďom tým, že by sme na obchádzke zastavili aspoň tam, kde netreba zachádzať: Sl. Grob, Malý Raj, Ch. Grob, Monar, Ch. Grob, Triangel, Ch. Grob, Lúčna a Ch. Grob, Výhon. Ešte by to náhodou cestujúci zneužili 😂 😠 Dokonca aj na zastávkach, ktoré obsluhujeme tak, či tak, zastavíme len raz(stará časť Sl. Grobu). A to som sa tak tešil, že by som mal jednoduchšie cestovanie do a z roboty...