Zmeny v cestovných poriadkoch regionálnych autobusov IDS BK (od 5.3.2023)

Na viacerých regionálnych autobusových linkách budú pridané nové spoje a rozšíri sa obsluha niektorých lokalít.

Od 5. marca 2023 vstupujú do platnosti nové cestovné poriadky viacerých regionálnych autobusových liniek v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji. Zmeny prinášajú viaceré zlepšenia dopravy pre školskú mládež, zlepšenie niektorých nadväzností medzi linkami a rozšírenie obsluhy niektorých nových zastávok.

 • Na linke 529 pôjde počas školského vyučovania nový pár spojov:
  • z Pezinka, Žel. stanice o 12:54 smer Viničné, Grobská,
  • zo zastávky Viničné, Grobská o 13:06 smer ŽST Pezinok.
 • Na linke 539 pôjde v pracovných dňoch nový pár spojov:
  • z Modry, Štúrovej o 20:21 smer Šenkvice, Žel. stanica (prejazd z linky 540 zo Zochovej chaty),
  • zo Šenkvíc, Žel. stanice o 20:35 smer Modra, Štúrova (prejazd na linku 540 na Zochovu chatu).
 • Na linke 540 pôjde v pracovných dňoch nový pár spojov:
  • z Modry, Zochovej chaty o 20:08 smer Modra, Štúrova (prejazd na linku 539 smer Šenkvice),
  • z Modry, Štúrovej o 20:45 smer Modra, Zochova chata (prejazd z linky 539 zo Šenkvíc).
 • Na linke 622 pôjde nový pár školských spojov:
  • z Bratislavy, Bajkalskej o 6:07 smer Bernolákovo, Moravská,
  • o 6:42 zo zastávky Bernolákovo, Moravská smer Bratislava, Bajkalská.
 • Linka 628 bude mať v Chorvátskom Grobe novú konečnú zastávku Chorvátsky Grob, ZŠ Javorová alej.
  • Linka už nebude obsluhovať zastávky Chorvátsky Grob, Na pasienku a Chorvátsky Grob, Čierna Voda.
 • Linka 657 bude tromi pármi spojov v pracovných dňoch obsluhovať seneckú mestskú časť Svätý Martin.
  • Spoje budú premávať po trase Senec, Žel. stanica - Senec, Aut. Stanica - Svätý Martin.
  • Tieto spoje si bude financovať mesto Senec.
 • Na linke 666 budú spoje premávajúce z Trnavy do Senca obsluhovať aj zastávku Trnava, Dohnányho.
 • Na linke 727 budú spoje premávajúce zo Šamorína do Bratislavy obsluhovať aj novú zastávku Dunajská Lužná, Lipová zriadenú na začiatku Dunajskej Lužnej v smere od Šamorína.
 • Nočná linka 799 bude obojsmerne obsluhovať aj zastávku Bratislava, Slovnaftská.
 • Na linkách 219 239 277 525 527 a 729 prichádza k časovým posunom niektorých spojov.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: samkoh #14:
Aj to bolo spomenuté, ale nadväzovalo to na smer BA, a aj to chceli obyvatelia.
Prečo by chceli prestúpiť z novovytvorenej linky na vlak, ktorý ich dopraví na okraj Senca? A hlavne prečo si myslí BID, že to je lepšia alternatíva k priamym autobusovým spojom do centra Senca s časovou úsporou cca. 25 min, a udržiava tú linku nažive s tým, že veď to je fajn spojenie so Sencom?
Reakcia na: Joyki #13:
pokiaľ si pamätám, tak pri zavedení l-628 to bolo propagované ako náhrada za zrušené zachádzky l-525 do SC.
Reakcia na: samkoh #12:
Pozri si pôvodné CP 628 keď zaviedli, a zistíš zámer zavedenia linky.
Keď 628 je pre SC smer, tak ju mohli rovno dať do Senca, a nie obťažovať ľudí prestupom v Bernolákove na vlak, ktorý potom príde na kraj Senca. Takže nie, tá linka nebola vymyslená pre smer SC. Tá linka momentálne jazdí pre veľké nič, lebo ani na smer BA, ani na smer SC sa nedejú hromadné prestupy.
Ja len poukazujem na zbytočné linky v Bernolákove na úkor mnohých liniek inde v regióne.
Reakcia na: Joyki #11:
smer BA majú priamy autobus na Zlaté Piesky. A nevyznám sa do ranných odchodov 628, ale poobede je tam obojsmerný prípoj aj do/z BA.
P.S. a raz som počul od vodiča argumentáciu, že 628/525 na vlak od BA nečakáva, lebo je to vlak zo smeru, kam ide ten spoj.
Reakcia na: samkoh #10:
Lenže petície, rokovania boli preto, aby sa zaviedla linka na vlaky smer BA. Smer SC totiž je možné vyriešiť autobusmi, ale ta ponuka nie je dobrá, pretože o to nie je taký záujem.
Reakcia na: Joyki #6:
628 nadväzuje na vlaky do/zo SC celkom dobre. Po rozviazaní prípojov 52x vs. s50 smer TT na grinavskej stanici je to moja obľúbená linka na dochádzku Cífer-Čierna voda a opačne v x z rannej a na poobednú zmenu. Celkovo ju beriem nie ako linku, ktorá má presmerovať dochádzku starý ChG-BA na kombinovanú dopravu cez Bernolákovo, ale ušetriť obyvateľom ChG a Čiernej Vody pri ceste smer SC, GA a pod. dlhú zachádzku na Vinohrady alebo nepraktický prestup pri vajnorskej stanici.
Reakcia na: Joyki #8:
Možno by nebolo zlé spojiť L622 a L628 do jednej linky 622 po trase: Bernolákovo, Moravská - Chorvátsky Grob, nám. S tým, že by premávala celodenne až do večera, obslúžila by McDonald's, sklady. V špičke by končila tak ako dnešná L628 pri ZŠ, v sedle a cez víkend by bola len po Ch. Grob nám.
Reakcia na: Oli61 #7:
To som písal už pri plánoch rozviazanej 628 po 3 mesiacoch a vytvorenia súbežnej 622, a BID mi napísala, ze im môžem vyskočiť na ich hrb, nech nemudrujem.
Reakcia na: Joyki #6:
Preto hovorím, že najlepšie riešenie by bolo L622 dať po trase Bernolákovo, Moravská - Chorvátsky Grob. Pri dokončení rýchlostnej cesty po Pezinok, linku potiahnuť tadiaľ až tam, poprípade až do Modry ako zrýchlený spoj a precislovat na napr. L606
Reakcia na: Oli61 #4:
Ten spoj vyžiadala obec na svoju školu z Moravskej. Potiahnutie na kruháč, a späť zas cez dedinu a ďalej cez Ivanku až do BA je už iniciatíva BID, ktorá sa so mnou hádala ešte pred zavedením linky, že to tak ľudia chcú, a vôbec im nebude vadiť neprípoj na vlaky smer BA, kolóna v Ivanke, alebo v prípade tohto školského spoja dvakrát prejdenie priecestia cez trať, kde každé dve minúty sú dole závory.
622 a 628 len veľmi poťažmo nadväzujú na vlaky. Mimochodom BID už nespomína niekoľkoročné úsilie Chorv. Grobu vytvoriť linku na bernolákovskú stanicu - fungovalo to tri mesiace a linku úplne rozviazali s vlakmi. Netuším načo premáva. 622 však môžeme tiež zrušiť podľa tejto logiky - tri mesiace sú preč. Absolútne nie je doplnková linka, ale ide perfektne súbežne s vlakmi (aj to podľa BID nie ja určujem, že čo je súbeh a čo nie, ale oni haha), a kým 640 zredukovali o tretinu, ďalšie linky o 10-25%, tam nám jazdí totálne prázdna 628 a zbytočná 622.
Reakcia na: Joyki #3:
No však to je zoznam prestupov ktoré garantovane nestihneš 😀😀😀
Na L622 sa nemali pridávať spoje. Skôr by som z toho spravil vymeták Bernolákova a potiahol ho až k McDonald's a k tým skladom, prípadne až do Ch. Grobu a tam niekde ukončil. Je to slabo využívaná linka na konečnú Moravská, aj smerom do Ba a zbytočne ide až na Bajkalskú. Prestup na iné linky a vlak by bol na stanici v Bernolákove.
Reakcia na: 810zssk #2:
A čo dokument "Garancia nadväzností", čo ku každému oznamu pridávajú ani neviem načo? 😂
Reakcia na: samkoh #1:
Prípoj? Také vulgárne slová v BID nepoznajú, "cestujúci preferujú (požadujú) priame autobusy".
525 sa večer o desiatej posúva o dvadsať minút neskôr a rozväzuje sa tým prípoj v Slovenskom Grobe na 526 do Viničného a Pezinka. Do PK tak neskoro večer asi chodím z tohto smeru sám a prinajhoršom to viem za vyššiu cenu obísť cez BA, ale ľudia z Viničného budú "skákať po plafón". 😛 👎