Namiesto hotovosti je možné v regionálnych autobusoch použiť aj bankové karty

V prímestských autobusoch v IDS BK už môžete za papierový lístok zaplatiť aj bankovou kartou.

Dopravca Arriva Mobility Solutions zaviedol vo svojich autobusoch premávajúcich na regionálnych linkách v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji možnosť platiť za cestovné lístky aj bankovými kartami a platobnými aplikáciami v mobilných zariadeniach (v smartfóne, hodinkách). Nejde však o rovnaké riešenie, ktoré sa používa vo vozidlách bratislavskej MHD, ale iba o náhradu platby hotovosťou u vodiča za papierový lístok. Dopravca si od toho sľubuje zrýchlenie vybavovania cestujúcich na zastávkach, keďže odpadá potreba manipulácie s hotovosťou.

Platbu bankovou kartou je možné v regionálnych autobusoch využiť pri kúpe papierového cestovného lístka u vodiča autobusu. Cena lístka je v prípade platby kartou rovnaká ako pri platbe v hotovosti. Platobnú kartu nie je možné v autobuse použiť pri dobíjaní kreditu na dopravnú kartu.

„Všetky platby bankovou kartou sa spracovávajú v tzv. off-line režime bez potreby zadávať PIN, čo umožňuje zrýchlenie vybavenia cestujúcich na zastávkach. Cestovné lístky zakúpené VISA kartou sú zúčtované jedenkrát denne, v prípade kariet MasterCard môžu byť spoločne zúčtované cestovné lístky za niekoľko dní. Platnosť kariet MasterCard je overovaná automatickou rezerváciou vo výške 1 €, ktorú zákazník uvidí v blokáciách na svojom účte. Po zúčtovaní cestovného je táto blokácia uvoľnená. Zákazníkovi sa tak z jeho účtu nesťahujú čiastky za jednotlivé lístky, ale za definované obdobie," uviedla Arriva Mobility Solutions vo svojej tlačovej správe.

 

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.