Zmeny v cestovných poriadkoch električkových liniek (od 25.7.2022)

Cestovanie električkami sa vďaka úprave jazdných časov mierne zrýchli.

Od pondelka 25. júla 2022 vstupujú do platnosti nové cestovné poriadky všetkých električkových liniek. Na jednotlivých linkách boli upravené jazdné doby medzi zastávkami, aby lepšie zodpovedali aktuálnej dopravnej situácii (napr. nové preferencie na križovatkách). Odstrániť by sa tak mohli dlhé prestoje na zastávkach počas čakania na čas odchodu, čo cestujúci uvítajú najmä v súčasných horúčavách. Pre zmenu jazdných časov prišlo k minútovým posunom odchodov spojov z nácestných zastávok.

Od 25. júla sa tiež budú rekonštruovať električkové zastávky a koľajová trať v obratisku Stanica Vinohrady, cestujúci preto musia počítať s menšími posunmi nástupíšť podľa postupu prác. Spoje linky 7 premávajúce po Stanicu Vinohrady sa nebudú otáčať v Gaštanovom hájiku, ale otočia sa vo vozovni Krasňany. Obsluha zastávok na linke 7 sa nemení (okrem zmeny výstupišťa Stn. Vinohrady u popoludňajších spojov D -> B). Rekonštrukcia potrvá do konca letných prázdnin.

V rámci rekonštrukcie DPB vymení na tomto mieste koľajové konštrukcie a všetky povrchy, zvýši a rozšíri nástupiská, vykoná bezbariérové úpravy, vydláždi priestor estetickou dlažbou, osadí nové prístrešky a zabezpečí nové nátery zábradlí. Cestujúci sa môžu tešiť na nové bezpečnejšie, moderné zastávky, vďaka ktorým bude pobyt v tomto dôležitom prestupnom uzle príjemnejší, než doteraz," uviedol hovorca DPB Martin Chlebovec.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: majana20 #24:
Takže ty napíšeš svoju požiadavku pod článok, kde si to kompetentní s najväčšou pravdepodobnosťou neprečítajú a ja mám za teba napísať a ešte k tomu do Brna?
Už začínam chápať, prečo boli tvoje komentáre k električke pred SND tak "k veci" a plné rozumných nápadov.
Reakcia na: majana20 #24:
Ešte raz a pomaly: Imhd.sk nie je stránkou DPB, to znamená, že vašu požiadavku tu z diskutujúcich nikto nevyrieši, nech je to napísané v akejkoľvek téme tu na fóre. Treba napísať do DPB, na tomto fóre vám nikto nepomôže.
Reakcia na: shaggy #17:
Precitaj si nadpis pod ktiry som zahrnula moj prispevok...Na DPMB si napis, ked mas tu potrebu
Reakcia na: shaggy #13:
Moj prispevok je pod nazvom clanku k planovanym zmenam, tyka sa elektriciek..Pus na DPMB Ty...
Reakcia na: 810zssk #18:
Pre objektívnosť - štvorminútový interval je necelé dve hodiny rannej špičky počas dní školského vyučovania
Reakcia na: 810zssk #18:
V sulade s casovym harmonogramom som to mala stihnut aj s casovoy rezervou...no nestihla..viackrat...tesne...
Reakcia na: N/A #12:
Podla harmonogramu som mala este rezervu, takze som to mala stihnut ah s rezervou...
Reakcia na: shaggy #17:
Moj prispevok patri pod clanok...Zmeny v cestovnych poriadkoch elektriciek..je teda relevantny. NA DPMB mozete pisat vy..
Reakcia na: majana20 #14:
Električky po väčšinu pracovného dňa jazdia každé 4 minúty, takže ak nestíhaš prestup, veľmi jednoducho si vieš posunúť odchod o 4 minúty skôr a budeš stíhať v pohode.

Akú presne máš predstavu že o koľko minút by sa to malo posunúť?
Reakcia na: majana20 #14:
Ako by tvoj nezmyselný príspevok pomohol ostatným? Aby si tí, čo to nepoznajú tiež mysleli, že to majú vypisovať sem a nie do DPB, kde s tým reálne môžu niečo urobiť.
Vysvetli nám, ako príspevok na fóre, ktoré nemá s DPB nič spoločné pomôže dosiahnuť tvoju zmenu?
Reakcia na: majana20 #14:
Môžeš, prosím, aj konkretizovať, ako by si to chcela posúvať? Teraz sú na prestup na Podvorniciach aj Pri kríži minimálne 4 minúty, to nepostačuje? A ako už bolo spomenuté nižsie, vzhľadom na hustý električkový interval stále môžeš ísť električkou o pár minút skôr, ak chceš mať istotu
Reakcia na: shaggy #13:
Ty si cely nezmysel a zbytocne tliachas....🤣😂😅
Reakcia na: majana20 #11:
Preco zaporne hodnotenia..? Pomohlo by to mnohym...Nezakryvat.
Reakcia na: majana20 #11:
Na to, koľko tu vypisuješ nezmysly pri iných témach by si už mohla vedieť, že táto stránka s DPB nemá nič spoločné. Aký zmysel tu má žiadať zmeny? Prečo nenapíšeš žiadosť priamo do DPB?
Reakcia na: majana20 #11:
Tak choď o električku skôr.
Poprosim, el.c.4 do Dubravky, posunut dojazd do Dubravky o par minut.Prestupujem v Dubravke na bus 36 do Zahorskej Bystrice.Bus 36 mi vzdy tesne ujde..pred nosom..a to chodi kazdu hodinu.Pomohli by ste viacerim.Vdaka.
Hm, takže teraz mi v mobile bude e-tabula ukazovať "Mešká 2 minúty" namiesto "Mešká 1 minútu"? 😂
Reakcia na: Adam3 #7:
Myslím si, že dobrý grafikonista takéto rieši tak, že odchod zo zastávky B je v rovnakú minútu a zo zastávky C o 2 minúty neskôr ako zo zastávky A. Je oveľa viac fér odchádzať o 30 sekúnd neskôr (väčšina cestujúcich nerieši či spoj odišiel 13:46:00 alebo 13:46:37) ako odísť o 30 sekúnd skôr, lebo to ti môže spraviť z prestupu, ktorý sa zdá v plánovači stíhateľný niečo reálne nemožné stihnúť. Ľudia sú oveľa viac háklivejší, keď im niečo újde, aj keď prišli na zastávku včas, ako keď spoj mešká menej ako minútu.
Ako prosim funguje zaokruhlovanie pri tvorbe chrono? Matematicky? To by znamenalo, ze vodic moze odist s 30sekundovym predstihom, je to tak? Priklad: A-B 30 sekund, B-C 90 sekund, A-C teda presne 2minuty. V CP teda zaokruhlene na 1-1min ale ak chce vodic odist z Ccka nacas, z Bcka musi ist v 30sekundovom predstihu, ma to povolene? Alebo je to potom znacene v CP 0-2min, teda so zaokruhlovanim dole a meskanim 30sekund z Bcka?