Preprava bicyklov v regionálnych autobusoch bude čoskoro obnovená

Po dodaní zvyšných nízkopodlažných regionálnych autobusov bude možná preprava bicykla počas voľných dní v každom spoji.

Súčasne so zmenou dopravcu v regionálnej autobusovej doprave v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji sa z cestovných poriadkov vytratili značky, ktoré označovali spoje umožňujúce prepravu bicyklov. Keďže podľa platného Prepravného poriadku IDS BK je možné prepravovať bicykle v regionálnych autobusoch iba v cestovným poriadkom označených spojoch, dočasne sa preto bicykle neprepravujú. Dôvodom je kombinovaný vozidlový park dopravcu Arriva Mobility Solutions, ktorý pozostáva aj zo starších vysokopodlažných autobusov, ktoré nie sú prispôsobené na prepravu bicyklov a absencia garantovaných nízkopodlažných spojov.

Už v najbližších týždňoch by mal dopravca sprevádzkovať aj zvyšné nízkopodlažné autobusy, čo umožní obnoviť a rozšíriť prepravu bicyklov na regionálnych linkách. V priebehu prvého polroka 2022 bude zavedená 100%-ná garancia nízkopodlažnosti regionálnych autobusov, ktoré budú zároveň vybavené vyhradeným priestorom pre invalidné vozíky, kočíky a bicykle a teda bude možné prepravovať bicykle vo všetkých spojoch počas voľných dní," informovala nás Jana Rehorčíková z Arriva Mobility Solutions.

V týchto dňoch je v prevádzke už 162 nových autobusov, zvyšných 41 nových a 20 starších autobusov Crossway Low Entry bude zaradených do júna tohto roka.

Nové autobusy dopravcu Arriva Mobility Solutions sú tiež vybavené držiakmi (resp. prípravou pre držiaky) závesných nosičov bicyklov na zadných čelách. Zmluva medzi dopravcom a objednávateľom dopravy, Bratislavským samosprávnym krajom, umožňuje župe objednať si aj spoje s rozšírenou prepravou bicyklov prostredníctvom autobusov s cyklonosičmi.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Jezo #6:
Majú predné nosiče nejakú výhodu voči zadným? Jediné čo mi napadá, že vodič na tie bicykle vidí.
Reakcia na: Miro #5:
Ano, zadne su povolene a pouzivane. Len debata bola o prednych.
Reakcia na: Jezo #4:
U nás sú predsa normálne zadné nosiče.
Reakcia na: rombaran #3:
Naozaj je to take rozsirene? Lebo mam pocit, ze v europe som sa nikde nestretol s prednymi nosicmi.
Co mi napada tak jedine severna amerika - USA + Kanada a tusim Australia + NZ (tu si to ale tiez nepamatam).
A zvysok sveta je kam sa zmesti. 😃
je taký problém ich povoliť? v x normálnych krajinách sú vonkajšie nosiče v pohode povolené, len tu na slovensku je všetko problém
Reakcia na: hroch #1:
Nie, také ani nie sú v našej legislatíve povolené.
Nehovorilo sa niekde aj o prednych nosicoch na bicykle?