Výluka liniek 70 74 77 87 N74 vo Vlčom hrdle (14. - 24.10.2021)

Nástupištia zastávky Vlčie hrdlo budú dočasne v náhradných polohách.

Pre opravu vozovky na prístupových komunikáciách k terminálu MHD vo Vlčom hrdle bude od 14. októbra 2021 od cca 7:30 asi do 24. októbra dočasne zmenená organizácia liniek 70 74 77 87 N74 pri Slovnafte. Linky budú premávať nasledovne:

  • Linky 70 a 87 nebudú zachádzať do terminálu Vlčie hrdlo, ale obslúžia náhradné zastávky zriadené priamo na Slovnaftskej ulici.
    • V smere do Vrakune a Pod. Biskupíc bude zastávka Vlčie hrdlo zriadená pri zaslepenom výjazde z parkoviska.
    • V smere do mesta bude zastávka Vlčie hrdlo zriadená pri svetelne riadenom priechode pre chodcov cca na úrovni výjazdu z terminálu MHD.
  • Linky 74 77 N74 budú zachádzať do terminálu Vlčie hrdlo, pričom výstupištia a nástupištia budú dočasne v náhradných polohách (prejazd autobusov cez terminál bude proti smeru štandardnej premávky).
    • Autobusy týchto liniek obslúžia počas celého trvania výluky aj náhradnú zastávku liniek 70 a 87 (smer Vrakuňa/P. Biskupice) v smere jazdy k terminálu a počas prvej etapy (oprava príjazdovej cesty v smere od centra mesta) budú obsluhovať náhradnú zastávku liniek 70 a 87 (smer mesto) aj pri jazde z Vlčieho hrdla.

Umiestnenie náhradných zastávok Vlčie hrdlo pre jednotlivé linky:

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Linka 77 stojí na veľkej zastávke . Veľa ľudí čakalo pri ceste podľa obrázka 1 etapa . Aj vodič nám dal info že mame ráno stať pri ceste že tade sa bude točiť . ráno nám ušiel spoj . A čo je to tá 1 etapa na obrázku tam nikdy 77 nestala ?? Máte tam že v texte že zachádza na zastávku ale na obrázku je nakreslené že v 1 etape nie ? 1 etapa bola keď už nieje ? Bude ?
Z FB DPB:

"Cestovanie autobusmi do Vlčieho hrdla bude výrazne pohodlnejšie. Zajtra sa spúšťa kompletná rekonštrukcia poškodených príjazdových ciest k terminálu MHD a nový povrch dostanú aj samotné zastávky MHD.
Počas opráv zriadime náhradnú zastávku Vlčie hrdlo priamo na Slovnaftskej ulici. Počas celej rekonštrukcie ju budú obojsmerne obsluhovať autobusy 70 a 87, pokračujúce ďalej do Podunajských Biskupíc.
Linky MHD, ktoré majú vo Vlčom hrdle konečnú (74, 77 a N74), budú naďalej zachádzať k terminálu MHD. Upozorňujeme však, že budú mať upravené polohy nástupišť."
A komu újde večer autobus pred nosom,tak ten si môže spríjemniť 20minútove čakanie s brigádničkami na neďalekom parkovisku pre LKW 🤣
Reakcia na: Urbanway 2423 #1:
Slovnaft je iba dojna krava pre HU, ti nepustia ani cent, možno ich DPB alebo mesto prinútilo že linky budú stáť iba na Slovnafskej kým neopravia cestu. Ja som si vždy odložil mobil lebo by mi vyletel z rúk keď bus prechádzal po tej ceste. Ten samotný terminál nie je až v takom zlom stave okrem tej prepadliny.
Chcem sa len spýtať: chápem to správne, že len prístupové cesty? Samotné cesty v terminali nie? Smerom do Vrakune/Biskupíc je v terminali prepadnuta vozovka. Aspoň niečo ako dratom do oka. 😉
Super, že sa tá cesta bude konečne opravovať, keďže je v tak zlom stave, že sa človek čuduje, že tadiaľ tie autobusy vôbec chodia. Nevie niekto, či na opravu tlačil DPB, alebo sa tak rozhodol Slovnaft sám?