Presmerovanie regionálnych liniek na novú autobusovú stanicu (od 30.9.2021)

Nová autobusová stanica Nivy bude v plnej prevádzke od 30. septembra.

Od štvrtka 30. septembra 2021 budú diaľkové a regionálne autobusové linky v Bratislave začínať a končiť na novej autobusovej stanici Nivy. Prvý autobus z novej stanice odíde v tento deň ráno o 3:00, pôjde o pravidelný spoj na viedenské letisko.

Najbližšie zastávky MHD k novej stanici Nivy sú Autobusová stanica a Košická.

Podzemná stanica bude prístupná nepretržite vchodom od vežiaka Nivy Tower (od zastávky MHD Košická) a v čase otváracích hodín nákupného centra (6:00 - 23:00) aj ďalšími dvoma vstupmi (vchody od zastávky Autobusová stanica na ul. Mlynské nivy a od výstupišťa na Páričkovej ulici). Bezbariérový prístup k autobusovej stanici zabezpečujú z nákupného centra, resp. z parkovísk výťahy. Do vestibulu autobusovej stanice sa dá dostať aj eskalátorom a schodiskom z prízemia nákupného centra.

Orientačná schéma autobusovej stanice a parkovísk.

Organizácia nástupíšť na novej stanici bude nasledovná:

  • nástupištia 1 - 11: diaľkové linky
  • nástupištia 12 - 36: regionálne linky

Otváracie hodiny pokladní (zákazníckeho centra) na novej autobusovej stanici od 30.9.2021:

  • pracovné dni: 6:00 - 20:00
  • voľné dni: 8:00 - 18:00

Cestujúci budú mať k dispozícii interiérovú čakáreň s 80 miestami na sedenie, priamo na nástupištiach bude spolu 40 miest na sedenie. Samozrejmosťou bude bezplatné Wi-Fi pripojenie k internetu, zásuvky 230V, resp. USB porty. Čerstvý vzduch v podzemí by mala zabezpečiť výkonná vzduchotechnika. Na novej stanici bude fungovať aj úschovňa batožín s nepretržitou prevádzkou.

Dočasná autobusová stanica na Chalupkovej ulici bude v prevádzke do 29. septembra (pokladne otvorené len do 16:00).

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Trammat #59:
Nie som vzduchár, takže sa mi to zdá zvláštne. Záloha je poddimenzovaná? Alebo sa to prepája na nejaký bežný spoločný (pretlakový?) okruh? Lebo doteraz som bol v tom, že ak máme smradľavú prevádzku, jej odvetrávanie riešime podtlakom, teda aby sme mali infiltráciu z "čistých" do "špinavých" priestorov - čiže zo susedných komerčných priestorov by mal práve prúdiť čistý vzduch na doplnenie k autobusom a kontaminovaný by sa späť nemal nijako dostávať.
Ak tu má niekto kapacity na vysvetlenie, budem vďačný.
Reakcia na: Trammat #59:
Dúfam, že sa nedožijeme ďalšieho dielu dokumentárneho seriálu What went wrong
Reakcia na: Trammat #59:
Ďakujem 🙂
Reakcia na: 810zssk #58:
Vraj tam majú nejakú záložnú alternatívu, ktorá tú stanicu zvláda odvetrať, ale za cenu toho, že je spaliny cítiť v "nákupnej" časti toho istého poschodia, ako to funguje v praxi netuším, informáciu mám len od ľudí, ktorí sa im na to boli pozrieť.
Reakcia na: Trammat #57:
Tá autobuska dokáže bezpečné fungovať bez vzduchotechniky? To ma celkom prekvapuje.
Od pondelka do stredy bola vypnutá vzduchotechnika, nakoľko sa zistilo, že je kompletne zanesená prachom (podľa všetkého ju omylom zapli niektorý deň počas stavebných prác).
Reakcia na: 810zssk #55:
realitný agent ostane navždy iba realitným agentom, hoci sa pokúša prevádzkovať autobusovú dopravu 👎 👎 👎
Reakcia na: TeBeCe #53:
Toľko odpoveď pre ľudí čo sa pýtali aký je rozdiel medzi autobusovou stanicou s nákupným centrom a nákupným centrom s autobusovou stanicou. Autobusy sú len trpené zlo.
Reakcia na: TeBeCe #53:
Najhoršie sú podľa mňa tie eskalátory, z ktorých síce vidno nástupištia, ale nedá sa k nim dostať, to podľa mňa ešte naštve dosť ľudí ponáhľajúcich sa na autobus (keby tam nebolo sklo, tak by aspoň ľudia nevedeli, že idú okolo nástupištia, to sklo je podľa mňa trochu provokatívne, keď človek uteká na autobus 🙂).
Reakcia na: Urbanway 2423 #51:
Mreže tam nie sú.
Reakcia na: TeBeCe #49:
Najlepšie je, že východy sa zatvárajú už pred 22-ou, čiže ešte skôr, ako je to napísané. Pri niektorých východoch však boli otvorené núdzové východy. Inak, nevie niekto, či je v noci to OC rozdelené nejakými mrežami, alebo sa môžu ľudia voľné prechádzať po centre (v takomto prípade by sa už mohli otvoriť aj ďalšie vchody)?
Reakcia na: TeBeCe #49:
Pozeram, ze na oznacnikoch ju uz nove cislovanie, minimalne zozadu
Reakcia na: Trammat #45:
Možno pochopili otázku tak, že v noci (rozumej počas premávky nočných liniek) človek vystúpi z N61 na Košickej, kedy naozaj nebude nutný žiadny dlhý presun. 😃
Reakcia na: TeBeCe #46:
Vidíš, že to mysleli takto mi vôbec nenapadlo. V tom prípade sa ospravedlňujem za chybnú informáciu.
Reakcia na: Trammat #45:
Ved ked vystupis na Kosickej, tak nemusis chodit pozdlz budovy 😁
Reakcia na: Andy #44:
Písal som mail HB a dostalo sa mi odpovede, že žiadny peší presun pozdĺž budovy nebude nutný ani v noci pre prístup k autobusovej stanici.
Reakcia na: Trammat #36:
Odkiaľ máš túto info? Všade sa píše, že ten vchod bude len 7-23.
Chceli sme podzemnú železničnú stanicu Filiálka, tak máme podzemnú autobusovú stanicu. 😃