Mesto vyhodnotilo súťaž na zhotoviteľa druhej časti petržalskej električky

Termín začiatku výstavby pokračovania petržalskej električky bude závisieť od ukončenia obstarávania zhotoviteľa.

Magistrát hlavného mesta informoval o výsledku verejnej súťaže na zhotoviteľa novej električkovej trate v úseku Bosákova - Janíkov dvor v Petržalke. Verejnú súťaž mesto vyhlásilo na jeseň minulého roka a uchádzači mohli ponuky predkladať do 23. marca 2021. Ponuky do súťaže predložilo osem uchádzačov. Poradie uchádzačov na prvých troch miestach po vyhodnotení ponúk je nasledovné:

  1. Združenie MHD Petržalka (členmi sú Aldesa Construcciones Polska sp. z o.o., Aldesa Construcciones S.A., CEDIS a HANT BA)- ponúknutá cena 74 585 993,96 € bez DPH
  2. Združenie ICM-DUHA (hlavný člen ICM S.p.A.) - ponúkutá cena 79 778 540,87 € bez DPH
  3. Združenie Električka (hlavný člen PORR, s.ro.) - ponúknutá cena  82 135 250,73 € bez DPH

V súčasnosti plynie lehota na prípadné podanie námietok voči vyhodnoteniu súťaže. Ak v zákonnej lehote nebude podaná námietka, mesto predloží tender na kontrolu na Úrad pre verejné obstarávanie a riadiaci orgán Operačného programu Integrovaná infraštruktúra a následne môže byť podpísaná zmluva s víťazom súťaže. V prípade podania námietok bude ďalší postup závisieť od rozhodnutia ÚVO, podpis zmluvy s víťazom sa tým môže posunúť aj o niekoľko mesiacov. Ešte v júni magistrát očakával, že k podpisu zmluvy v ideálnom prípade príde v septembri 2021 (oproti odhadu z júna 2020 oneskorenie o dva mesiace). Primátor mesta však už v uplynulých týždňoch nevylúčil, že výstavba napokon začne až v prvých mesiacoch roka 2022.

Samotné stavebné práce by mali trvať 27 mesiacov a mesto by ich chcelo stihnúť do konca roka 2023. Stavebný dozor počas výstavby by mala zabezpečiť mestská spoločnosť Metro Bratislava.

Projekt bude z väčšej časti (95 %) financovaný z eurofondov prostredníctvom Operačného programu Integrovaná infraštrúra. Mesto pripravuje žiadosť o nenávratný finančný príspevok, pričom žiadosť by chcelo podať na jeseň tohto roka. Jej schválenie a podpis sa očakáva vo februári 2022.

Najnovší dostupný harmonogram projektu je na nasledujúcom obrázku:

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: kecho #3:
Majú proste dobrých manažérov. Tí by dokázali, aby 9 mamičiek porodilo jedno dieťa po mesiaci.
Kandidati na Nobelovu cenu za fyziku, dokazeme cestovat v case. 🙂

“výstavba napokon začne až v prvých mesiacoch roka 2022.
Samotné stavebné práce by mali trvať 27 mesiacov a mesto by ich chcelo stihnúť do konca roka 2023.”
Cize 27-mesacne stavebne prace za necele dva roky, to bude zabava ako Stary most, ktory sa dorabal pol roka po dokonceni… 🙂
No ani jeden s tých zhotovitelov nie je úplne čistý.Hant Ba a pod......
Uplynie lehota na podanie námietok, a ešte ďalšie (už asi miliónte) kontroly… a nakoniec aj tak príde k porušeniu zákona alebo k nejakému prúseru. 😀