Mesto Bratislava chce podporiť očkovanie proti Covid-19 súťažou o ročné električenky (9. - 22.7.2021)

Zaočkovaní môžu počas leta vyhrať ročný predplatný cestovný lístok IDS BK.

Hlavné mesto SR Bratislava v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava spustilo súťaž o 60 ročných (365-dňových) nezľavnených predplatných cestovných lístkov IDS BK pre zóny 100+101 pre osoby zaočkované proti chorobe Covid-19. Súťaž potrvá od 9. júla do 27. augusta 2021. Magistrát Bratislavy chce súťažou o "električenky" zvýšiť podiel zaočkovaných obyvateľov hlavného mesta.

Do súťaže sa dá zapojiť registráciou na stránke súťaže, podmienkou účasti je vek najmenej 18 rokov a v čase prevzatia výhry byť zaočkovaný proti chorobe Covid-19 (v prípade dvojdávkových vakcín aspoň prvou dávkou). Zaočkovanie sa bude dokladovať potvrdením o očkovaní až pri prevzatí výhry. Žrebovanie výhercov sa uskutoční v termínoch 16. júla, 30. júla, 13. augusta a 27. augusta 2021, kedy sa vždy o 14. hodine vyžrebuje 15 výhercov. Zaregistrovať sa stačí raz, v prípade nevyžrebovania v danom kole bude súťažiaci automaticky zaradený do ďalšieho kola. Výhry sú neprenosné na iné osoby a sú oslobodené od dane z príjmu.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Viko #760:
neviem, ja to nedokazem pochopit..hoci toto iste v malom vlastne bolo vidiet v oktobri, pred a pocas prvej atomovej bomby..testovani proti netestovanym
Reakcia na: martinah #761:
toto som cital 😉 je to zufale...
Reakcia na: Ttom #759:
niekto tu daval uz tento link, v diskusnom vlakne pod renatou veresovou si mozes vytvorit nazor na tunajsiu liecbu na niektorych pracoviskach, je to dost nevesele citanie
https://www.facebook.com/miroslavstec/posts/3902783966511165
Reakcia na: Ttom #759:
Ľudia sa zúfalo boja akejkoľvek návštevy slovenskej nemocnice, rovnako zúfalo sa boja tretieho štvrťročného lockdownu. Do toho názor, že mať kolektívnu imunitu, kovid skončí - takže zúfalé mozgy zhodnotili, že "nechránení" im pokazili budúcnosť... čo je také čudné na tom, že sú potom emócie vybičované?
som sa vrátil práve z obedu na Mileticke, dáky predajca (dedko) tam zrovna kričal po sebe s ďalšímí dedkovcami o korone a o tom , ako majú prestať pozerať markízu, že ide o obyčajnú chrípku a oni mu zas kričali naspäť, že nech si užije pobyt na ventilácii. Veľmi smutné, kam sme sa dostali. Ale k tomu želaniu ventilácie - takým istým spôsobom vlastne mám každému vodičovi priať pobyť na JISke, lebo každý čo sadá do auta, potenciálne môže mať autonehodu? alebo každému, čo sa pôjde kúpať na jazero, veď potenciálne sa môže utopiť alebo minimálne sa pridusiť vo vode a skončiť na jiske. Tieto argumenty sú pre mňa úplne nepochopiteľné. A ešte iba chcem pripomenúť jednu stále opomíjanú vec - liečbu - na TA3 bol rozhovor predvčerom myslím s MUDr. Janekovou, doktorke ani jeden zo 188 pacientov neskončil na ventilácii a myslím, že ani v nemocnici, pričom mala cez 60 pacientov v ťažkom stave so zápalom pľúc. Sama povedala, že pacient sa nedá liečiť cez telefón, robila im RTG, krvné vyšetrenia a pravidelne ich sledovala. Lieky (aj ten kontroverzný IVM) prispôsobovala stavu, pacientov sledovala aj po skončení akútneho stavu, aby redukovali riziko long covidu. Myslím, že keby len polovica ambulantných lekárov postupovala týmto spôsobom, tak tá druhá vlna by vyzerala zrejme trocha inak.
Reakcia na: 810zssk #756:
Nechápem, ako je to možné. Veď radikálni zástancovia očkovania sú stelesnením porozumenia a milosti a keď označia niekoho, ako ja (kto má obe dávky) za dezoláta a antivaxera len preto, že nechcem kategorizovať ľudí na tých lepších a horších, lebo sme si to už viackrát zažili a nikdy to nedopadlo dobre, tak nechápem, ako nemôže medzi obyvateľmi rásť podpora očkovania.
Naozaj to nechápem...
Reakcia na: 810zssk #756:
To si nevsimaj. Everything is očividne awesome.
Očkovacia kampaň žne očakávané úspechy a odpor voči očkovaniu a osobitne voči povinnému očkovaniu rastie.
https://dennikn.sk/minuta/2482145/?ref=mwat
„V predchádzajúcich výskumoch sme evidovali pomerne veľkú skupinu respondentov, ktorí ešte neboli rozhodnutí, či sa dajú zaočkovať. Táto skupina nerozhodnutých sa zmenšuje a väčšia časť z nich sa zaraďuje skôr do tábora odmietačov očkovania,“ hovorí Robert Klobucký zo Sociologického ústavu SAV.
Reakcia na: 810zssk #753:
mozem Ti sem dat tie videa, co sme sa bavili davno nizsie o tych protilatkach /zabudol som to vtedy postnut? (dufam, ze to ostatnym nebude vadit)
https://www.youtube.com/watch?v=S4X4KPt4daY&ab_channel=Zdrav%C3%A9f%C3%B3rum
https://www.youtube.com/watch?v=dHJQcFEyFbI&ab_channel=Zdrav%C3%A9f%C3%B3rum
Reakcia na: kecho #752:
Aj to je pravda, sypem si popol na hlavu.
Reakcia na: kecho #748:
Vzhľadom na demografický profil očkovaných pochybujem že platia viac daní ako neočkovaní. Už len fakt že v Bratislave je najvyššia zaočkovanosť...
Reakcia na: Miro #751:
Kedze su socialne necinni, ich prijem vacsinou pozostava tiez z dani…(odvodov, poplatkov, nazvi si to ako chces).
Reakcia na: kecho #748:
Aj dôchodcovia a iní sociálne nečinní platia dane (DPH, z nehnuteľností, ...)
Reakcia na: zakaznik #749:
Ved prave. Pokojne “moje” testy kupovat nemusia, to je ich tunel s nakupmi a prelievanim penazi sprisznenym firmam.
Len je zaujimave, ze rovnaku informaciu “novinari” nedavaju o “vlakoch zadarmo” a vsekych “zadarmistoch”, ze je to z dani pracujucich…
Reakcia na: kecho #748:
Ja som si žiadne testy neobjednal. Dokonca som zatiaľ nikdy na žiadnom špáraní nebol.

Nie je predsa moja chyba, že za skoro rok a pol ešte koronafašisti neobjavili paretov princíp. 😁 Že sa treba zamerať na 20 - 40% potenciálne nakazených a dosiahnu takmer rovnaké výsledky ako pri špáraní 100%.

Skôr ja tie testy platím väčšine, pretože keby sa proti tomu na začiatku postavili všetci tak, že by neprišli, tak by to zrušili (aj mŕtvych by bolo menej).
Reakcia na: 810zssk #746:
Toto je uz neuveritelne.
Mohli by pre srandu napisat, kolko vakcinovanych je ekonomicky cinnych (teda minus deti, dochodci, poberaci socialnych davok a pod.) A mozno nakoniec zistime, ze neockovani platia viac dani ako podmienecne ockovani… 🙂

“Po novom by mali nezaočkovaní ľudia dostávať antigénne testy zadarmo, aby im bol v prípade sprísnenia opatrení umožnený vstup do práce či školy. V praxi to znamená, že zaočkovaní sa zrejme daňami poskladajú na testy pre nezaočkovaných.”

https://www.aktuality.sk/clanok/pz7rxsv/koronavirus-online-zaockovani-sa-zrejme-poskladaju-danami-na-testovanie-nezaockovanych/
Reakcia na: zakaznik #745:
Takze zrejme tiez maju nejakeho svojho Matovica, ktory pompezne nieco oznami, ale kym sa to realne schvali, tak to nejaky cas trva.

https://www.aktuality.sk/clanok/70t7qzq/koronavirus-chorvatsko-predlzilo-platnost-potvrdeni-o-ockovani/
Reakcia na: martinah #743:
Holt, koncept ostrakizovania ktorí nás akože ohrozujú nie je ani v histórií, ani súčasnej spoločnosti ničím novým, takých skupín už bol nespočet. Preto ľudstvo kedysi vymyslelo koncept univerzálnych ľudských práv ktoré sú neodňatelné, len sa naň žiaľ trochu zabudlo.
Reakcia na: kecho #744:
Na koronavirus.hr píšu 210 dní. Prezidentka a obchodník s VŠ titulmi dostali druhú dávku 18.1.

Takže ich "sloboda" sa podľa tohto nedožije ani konca prázdnin. 😁
Reakcia na: zakaznik #742:
Tusim to uz natiahli o dalsie 2 mesiace, ved by bol pruser, aby Hrvati nemali v lete a na jesen turistov. 😃