Posilnenie rekreačnej dopravy do Lesoparku (od 27.3.2021)

Od najbližšej soboty sa opäť posilnia spoje MHD do oblasti Bratislavského lesoparku.

Od 27. marca 2021 bude počas voľných dní opäť posilnená tzv. rekreačná doprava do oblasti Bratislavského lesoparku na linkách 43 52 a 144.

Linka 43 bude opäť vybranými spojmi premávať z Patrónky cez Železnú studničku aj na Kačín. Zároveň sa v ranných hodinách navýši počet spojov na konečnú Lesopark. Posledné večerné spoje z Kačína a Lesoparku končiace premávku budú po novom prepravovať cestujúcich z Patrónky cez Račianske mýto, Trnavské mýto a Trnavskú cestu po zastávku Bojnická.

Linka 52 bude mať 30-minútový interval na konečnú Potočná (východzí bod do Malých Karpát) už od 8. hodiny rannej. Na linku 52 je možné v smere z centra prestúpiť z električkovej linky 3 v Rači na zastávke Detvianska.

Linka 144 premávajúca z Koliby na Kamzík bude mať rozšírenú dobu prevádzky oproti zimnému obdobiu. Premávať bude od 8:30 do 19:30 z Koliby, kde je možné na ňu prestúpiť z liniek 145 a 203.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
a teraz by sme sa v diskusii mohli vrátiť k téme článku
Reakcia na: Melange #88:
Pointa je v jeho poslednej vete 😉 Je to najsedliackejšia logika zo sedliackych logík - v pozitívnom zmysle slova.
Reakcia na: 810zssk #87:
Mali sme tu už argument nacistami okupovaným Francúzskom, teraz tu máme zas argument Bieloruskom. Jedno lepšie ako druhé.

Ešte raz, pojem "celoročný letný čas" je nezmysel. Bielorusko je ako Putinova gubernia v rovnakom časovom pásme ako Rusko z politických dôvodov. Ak za tým niekto vidí snahu o službu občanom, aby mohli večer dlhšie vysedávať v krčmách za svetla, tak o jeho zdravom úsudku načim pochybovať.

Mimochodom, presne z takých istých dôvodov, prečo je Bielorusko v ruskom časovom pásme, Slovensko nebude v inom pásme ako naši západní susedia.
Reakcia na: Melange #86:
A prečo by som si to dovoliť nemohol?

Bol som pred pár rokmi v zime v Minsku, kde majú tiež celoročný letný čas a presne si pamätám ako som tam po deviatej raňajkoval a za oknami bola totálna tma (východ slnka tak v tom čase bol o 9:25, čo je skoro tvojich parížskych 9:40). Zatiaľ sa nezdá že by tam (a v Rusku) proti tomu vznikal nejaky odpor ani to po dvoch rokoch nezrušili ako predikuješ.

Jednoducho mať svetlo večer je užitočnejšie.
Reakcia na: 810zssk #81:
Buď tomu fakt nerozumieš, alebo si nečítaš, čo píšem. Ja nie som za žiadny celoročný čas, ja som za zachovanie striedanie času. Aj som to už viackrát napísal.

V lete si môžeš dovoliť mať poludnie o 14:00, lebo dni sú tak dlhé a slnko ráno vychádza tak skoro, že to nevadí. Ako som už písal v #54, striedanie času je dobré riešenie na to, aby deň "nezačínal" v lete zbytočne skoro a aby "končil" neskôr.

V zime si poludnie o 14:00 nemôžeš dovoliť preto, lebo by slnko vychádzalo extrémne neskoro. V takom Paríži až po 9:40.
Reakcia na: S499.1023 #77:
Kedy som povedal, že o električke pred divadlom sa má spraviť anketa alebo referendum?
Reakcia na: Mhr1 #83:
ja zacinam pracovat este skor, teda nie ze by som nemohol spat, ale cim neskor zacnem, tym neskor skoncim a tym menej denneho svetla mi potom ostane na moje vlastne aktivity.... ale aj pohyblivy pracovny cas ma svoje limity a nejaky "core time" kedy treba byt proste k dispozicii; a tak v zime tma o 16tej znamena, ze za svetla tak akurat stihnem prist domov a prezliect sa a kym vyleziem je uz tma....
ked budem na dochodku, bude mi to uz asi jedno, kedze mi az tak velku cast denneho svetla cez tyzden nezozerie praca kvoli peniazom....
Reakcia na: si #80:
Aj ja, ale až budem na dôchodku a nebudem chodiť do práce na siedmu...
Reakcia na: Mhr1 #79:
Okrem kávy tu nikto neargumentuje pre celoročný štandardný čas, ale pre celoročný letný.

Celý "čas" je proti prírode, je to ľudský konštrukt. Tak ako sme si kedysi povedali že poludnie je o dvanástej, tak si môžeme povedať že poľudnie je o jednej a nebude to o nič viac či menej prirodzené.

A ak trváme na tom aby poludnie bolo o dvanástej tak musíme úplne zrušiť časové zóny a vrátiť sa k modelu kde má každé mesto svoj vlastný čas. Napr. mestečká Haparanda (SE) a Tornio (FI) majú poludne vzájomne posunuté o hodinu hoci spolu susedia a funkčne ide o jedno mesto. Cez ich hranicu totiž prechádza aj hranica časového pásma. Zatiaľ neviem že by tam na tú neprirodzenosť niekto umieral (rovnako ako sa nezdá že by tam nastala apokalypsa akú nám sľubujú ak by napr. Rakúsko malo iný čas než my).
Reakcia na: Melange #76:
V lete je na poludnie iné množstvo svetla ako v zime? Čo je to za hlupotinu? Rozdiel je ráno/večer, nie na poludnie. Tvoj argument s poludním o 14tej je úplne nezmyselný.

Čo sa týka svetla ráno, alebo večer, vzhľadom na sociálne potreby ľudí je oveľa vhodnejšie mať svetlo večer. Väčšina z nás už nerobí na poli.
Reakcia na: Mhr1 #79:
ja by som radsej na vianoce (zimny slnovrat) o 17tej este svetlo/sero 🙂
Ku striedaniu času. To, že sa väčšina vyjadrila proti nemu je kardinálna hlúposť. "Referenda" sa zúčastnili tí, ktorým striedanie vadí. A tých pár miliónov je proti 100-kám miliónov obyvateľov EU, ktorí sa nevyjadrili, kvapka v mori. Ja pokladám naopak striedanie času za geniálny vynález hodný Nobelovej ceny! Prečo? Ľudská psychika je nastavená na stereotypy. Do práce sa chodí na 7. (8.,9.), deti chodia do školy na 8., v hoteli dávajú raňajky od 6:30 či od 7. Obchody otvárajú o 7. Obedy sa vydávajú od 11:30. Správy sú večer o 19., na JOJ-ke o pol hod. neskôr. Večerné programy v TV sú od od 20.-20:30. Atď., máme to všetko zafixované, doslova "pod kožou". A tomu sú, samozrejme, prispôsobené, cestovné poriadky MHD, autobusov, vlakov... Lenže príde rovnodennosť, slnko svieti skoro, vtáci čvirikajú (podľa mňa zbesilo revú - to ale neznamená, že ich nemám rád), skrátka, budíme sa skôr. Ak by nebol letný čas, tak doslova vzniká otázka "Čo s načatým dňom?". Na výlet sa nedá, lebo spoj ešte nejde, raňajky (cez dovolenku) v hoteli ešte nedávajú, v obchode si desiatu na výlet ešte nekúpim. Takže zbytočne ráno preflákam hodinu a večer aby som sa z výletu ponáhľal, aby ma v lese nezastihla tma. Samozrejme, dalo by sa zostať pri zimnom čase a posunúť všetko ostatné vrátane cestovných poriadkov. Je to podľa vás jednoduchšie? Nie je oveľa jednoduchšie všetko nechať po starom, tak ako sme navyknutí, len si posunúť hodinky? Celoročne letný čas by bol zasa v zime proti prírode, i tak chodíme v decembri a januári (my čo pracujeme od 7.) do práce za tmy. Kým sa rozbehneme, je o 8. svetlo. Takto by bolo až od 9. Čiže od budíka do svitania viac ako 3 hodiny! Ja dúfam, že si to EU rozmyslí a časom na zrušenie striedania času zabudne. Vy mladí, čo ste sa narodili po r.1979, nemôžete porovnávať, ale ja môžem zodpovedne povedať, že letný čas je super! Na dovolenke je po večeri ešte svetlo, dá sa ešte vyraziť aj inam ako do krčmy či reštaurácie. Alebo by ste chceli v auguste o 18:30 tmu?
Reakcia na: Melange #76:
Prečo nie? Lebo Ľupták povedali?
Reakcia na: Melange #64:
O striedaní času by sa nemali robiť ankety ani referendá ale o električke pred divadlom hej, lebo radobykonzervatívec tak povedal? Tvoja radobykonzervatívnosť je v skutočnosti len oportunizmus, kedy vždy podporuješ riešenie, ktoré konvenuje s tvojím osobným postojom.
Reakcia na: 810zssk #75:
Nezostáva, lebo v lete si môžeš dovoliť mať poludnie o 14:00, no v zime si to nemôžeš dovoliť.
Reakcia na: Melange #74:
Pravda, ale pointa zostáva.
Reakcia na: 810zssk #73:
"Tvrdenie že je vylúčené aby bolo slnko vo Francúzsku na najvyššom bode o 14:00 je nezmyselné, keďže to presne tak je už teraz počas zimy a teda vôbec nič nebráni tomu aby to tak bolo aj v lete."

Naopak, majú to tak v lete. Vidno, že v tom máš hokej.
Reakcia na: Melange #71:
1. To že je niečo "somarina" neznamená že je to vylúčené. Somarín sa v histórií realizovalo mnoho.
2. O tom čo je somarina nerozhoduje Melange. Ako ľudstvo sme sa za posledné storočia niekam posunuli a naše sociálne potreby sú iné. To má vplyv aj na to aké časové pásmo je pre nás ideálne z pohľadu denných aktivít.
3. Tvrdenie že je vylúčené aby bolo slnko vo Francúzsku na najvyššom bode o 14:00 je nezmyselné, keďže to presne tak je už teraz počas zimy a teda vôbec nič nebráni tomu aby to tak bolo aj v lete.

Môžu sa všetci autisti sveta aj na hlavu postaviť, verejný dopyt je prakticky univerzálne po celoročnom letnom čase, pretože umožňuje lepšie využívať voľný čas. A svetlo v práci dnes už väčšina z nás nepotrebuje.
Reakcia na: Melange #71:
Úchvatné zistenia tu prezentuješ, obávam sa ale, že na zlej pôde, mal by si ísť Francúzom (o Španieloch ani nehovorím) ozrejmiť v akej somarine to žijú, pretože evidentne nemajú poňatia tak ako všetci na tomto fóre.
Ale pozor, možno by si po ceste zistil, prečo to tak je a zároveň, že existujú krajiny, kde sa politika riadi aj relevantnými dátami a nielen tým, čo si niekto zmyslí. A písať môžeš čo len chceš, stále to budú buď veci, o ktorých buď všetci vedia alebo projekcie nespochybniteľnej budúcnosti pri značnom utrhnutí sa od reality.
Vidieť argument a chybu za všetkým tým, čo nezapadá do stvorenej pravdy, je vlastnosť tých, ktorých nasledujú hlupáci.
Reakcia na: N/A #70:
Samozrejme, že je to vylúčené, lebo je to somarina ako máločo. Treba si uvedomiť, že prirodzené časové pásmo pre Francúzsko je naozaj UTC+0. T.j., že slnko by bolo na najvyššom bode na oblohe na poludnie, pokiaľ by boli v časovom pásme UTC+0. Už teraz sú o hodinu posunutí oproti solárnemu, prirodzenému času. A je vylúčené, že pôjdu ešte o hodinu ďalej, že by slnko bolo na najvyššom bode okolo 14:00. Na tomto obrázku to pekne vidno: https://2.bp.blogspot.com/-Ooxuhq8G9os/VYY8LzYzzoI/AAAAAAAAfX4/VFmAXD_80bc/s1600/Difference%2Bbetween%2Bsolar%2Btime%2Band%2Bstandard%2Btime.jpg
alebo na tomto: https://en.wikipedia.org/wiki/Time_in_Europe#/media/File:Tzdiff-Europe-winter.png
Prieskum verejnej mienky je v tejto veci úplne nepodstatný, ako som už písal.

Taktiež, používať ako argument jeden rok v histórii, kedy im nejaké časové pásmo bolo nanútené nacistami-okupantmi, a hneď bolo vrátené späť, chce hodnú dávku jednak chucpe a jednak vyšinutosti. Navyše sa mi tú informáciu, čo je na stránke timeanddate.com, nepodarilo overiť. Je dosť možné, že je to skrátka chybná informácia.