K Horárni Krasňany bude premávať nová linka MHD (od 27.3.2021)

Magistrát chce novou linkou znížiť počet áut v Lesoparku.

Magistrát Bratislavy informoval, že od 27. marca 2021 bude zavedená nová autobusová linka 154, ktorá bude premávať po Peknej ceste do Lesoparku k Horárni Krasňany. Mesto chce návštevníkom Lesoparku zjednodušiť dostupnosť obľúbeného rekreačného areálu a tiež odbremeniť Peknú cestu od automobilov.

Linka bude premávať počas voľných dní zo zastávky Hubeného na Peknej ceste, kde bude možný prestup z električkovej linky 3, a ďalej pôjde cez zastávky Slanec, Muničné sklady na konečnú Horáreň Krasňany. Na linku má byť nasadený nízkopodlažný autobus prístupný aj pre zdravotne znevýhodnených a rodiny s deťmi.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: birch #53:
Veď ale na spoluprácu treba dvoch, mesto sa nedá rozvíjať len na základe osvietenosti developerov.
Magistrát má mať jasnú koncepciu (a nie súčasný smiešny generel), má vedieť, aké kroky budú potrebné na jej naplnenie a má následne robiť všetko preto, aby sa dali realizovať jednotlivé opatrenia - od výkupu pozemkov pre líniové stavby až po rokovanie s investormi, ako zahrnúť dopravné potreby do ich projektu.

Omnoho prínosnejšie než znúdzecnostný aktivizmus developerov by preto bolo, keby mesto začalo mať záujem poskytovať služby všetkým svojím občanom, bez ohľadu na to, kto a kedy staval ich obydlie. Že ho dnes nemá, sa dá ilustrovať napr. na Ráztočnej - prvé bytovky sa dožívajú teraz niekedy 20 rokov a taktovú dopravnú obsluhu im zabezpečil až krajský IDS.
Reakcia na: Trolley #50:
To má byť zohľadnené v územnom pláne.
Reakcia na: Melange #52:
Ale DPB sa pýtať bude a ak bude Rybanský pri zmysloch, tak to zmetie zo stola.
Reakcia na: gejza #48:
Ja viem, že tam nebývaš ale viem, prečo som uviedol túto adresu. Mimochodom, keď už nás tu oslovuješ menami, mohol by si sa aj ty predstaviť.
Reakcia na: 810zssk #51:
Musieť nemusí, ale je to prínosné, najmä pri veľkých projektoch. Každý dobrý návrh bude v prospech obyvateľov - spolupráca mesta a developera je vždy prínosnejšia ako keď pracujú 'každý na svojom'. A developer na rozdiel od mesta zase vie, aké tam má v okolí ďalšie plány a najmä kedy ich chce realizovať.

Príklad: Ak by sa za prvými Slnečnicami (Viladomy) postavila ďalšia štvrť, obratisko by tam nechýbalo. Takto tam ale žiadny vhodný priestor na ukončenie linky nevznikol a obyvatelia majú takú MHD akú majú.
Reakcia na: S499.1023 #43:
Lenže teba sa na to ani nikto nepýta.
Reakcia na: Trolley #50:
Nie, nemusí. Na to má myslieť mesto a keď tak to dať investorovi postaviť ako vyvolanú investíciu. To aby developer plánoval zastávky MHD je nonsens, už len preto že nemôže vedieť aký koncept obsluhy bude mať mesto v danej oblasti (teda kade budú viesť linky, kde budú končiť a podobne). Že to nevie ani samotné mesto je druhá vec, ale to by to vedieť aspoň mohlo 😂
Reakcia na: Viko #49:
Ale stavebník musí predsa pri výstavbe myslieť aj na verejnú dopravu - vybudovať miesto pre zastávky, alebo obrátisko MHD.
Reakcia na: gejza #48:
Je pravda, že obyvatelia môžu absenciu obsluhy urgovať cez samosprávu, ale nerozumiem, prečo by sa na to malo čakať. Keď sú raz platné pravidlá o službách vo verejnom záujme, niečo oprávňuje mesto ich nedodržiavať, až kým na to nedostane urgencie?
Stavebník nemá čo suplovať aktivitu mesta v tejto oblasti, mesto predsa samo vie, koľko zámerov kde posudzovalo a teda preň nie je ťažké spočítať, čo z toho kde vyplýva.
Reakcia na: 810zssk #37:
#37 Samo, ja som sa vo svojej pripomienke venoval štádiu plánovania, resp. výstavby. Určite uznáš, že v tom čase ešte "domová správa" nemá toľko povinností. .... pokiaľ ide o rozšírenie obsluhy do už obývaných oblastí, v tých prípadoch by som obyvateľom odporúčal komunikáciu s MiÚ, ktorý to môže následne riešiť s Magistrátom.

#44 Igor, nepoteším Ťa. netrafil si ani len mestskú časť.
Reakcia na: HORVI #45:
Veď tu už birch v #12 dával link, že dôjde k zmenám smerov jednosmeriek.
Reakcia na: HORVI #45:
Šak sa bude meniť smer jazdy na niektorých uliciach.
.
Reakcia na: 810zssk #37:
Ak býva na Fosterovej 14, tak možno aj hej 😆 .
Reakcia na: Melange #26:
To, že sa tam autobus fyzicy otočí, neznamená NIČ. Ja by som tam autobus na nezabezpečené otáčanie na štvorpruhu nepustil.
Reakcia na: Trolley #40:
Jj, taka 4 cele Karpaty obchadza - to by davalo zmysel.😛
Reakcia na: Trolley #40:
To už sú konšpirácie.🙃
Reakcia na: Petto #36:
154 asi preto lebo číslo 4 je pre oblasť Karpát.
Reakcia na: Ma178rek #34:
Tých cestujúcich by som chcel vidieť 😀 Je úplne jedno aké to ma číslo, môže to byť 154, 175 alebo kľudne aj 126, rozdiel by bol nulový.