Nežná električka N89 pripomína v centre mesta udalosti Novembra 1989 (1. - 30.9.2020)

O udalostiach Nežnej revolúcie sa môžete v týchto dňoch dozvedieť v dobovej električke pred historickou budovou SND.

Historické múzeum SNM pripravilo k výstave N89 – Cesta k slobode v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava netradičný sprievodný program. Od 1. do 30. septembra 2020 bude v centre Bratislavy odstavená historická električka typu ČKD Tatra K2, ktorá bude slúžiť ako informačné miesto k výstave N89 – Cesta k slobode a k udalostiam Novembra ´89.

Dobová električka reprezentuje typ električiek, ktoré bežne počas novembra 1989 premávali v uliciach Bratislavy. V električke si záujemcovia môžu prečítať noviny s informáciami o udalostiach Nežnej revolúcie a Sviečkovej manifestácie a na chvíľu sa tak preniesť o tri desaťročia späť.

Električka bude pristavená na zastávke SND pred historickou budovou Slovenského národného divadla na Jesenského ulici v nasledovných časoch:

  • pondelok – piatok: 13:00 – 18:00
  • sobota – nedeľa - sviatok: 10:00 – 18:00

Vždy v stredu o 17:00 (9., 16., 23. a 30. septembra) budú pri električke začínať komentované prechádzky ulicami mesta s účastníkmi nepovolenej demonštrácie slovenských študentov zo 16. novembra 1989. Podujatia sú bezplatné.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: volod #14:
Alebo sa otoci na triangli NMLS.🙂
A pardon za to divadlo myslel som samozrejme muzeum a trochu ma doplietli skratky😁
Reakcia na: color #13:
To jest? Nacúvať od Luxoru......
Reakcia na: TomJ #12:
Alebo ešte inak 😉
Budúci týždeň pred SND asi stáť nebude, keďže kvôli výluke v tuneli sa tam nebude môcť dostať. Jedine, že by tam nacúvala od Štúrovej.
Reakcia na: Lymy #5:
Obchody v takomto case zvyknu uz predavat vianocny tovar tak nevidim dovod neoslavovat novembrovu udalost v septembri 😃
Reakcia na: Maremi #9:
Neblokovala by pri Priori regulerne linky? Kedze tusim vsetko okrem L7 pojde prave po kolajach, kde bola kedysi zastavka (v smere zo Safka pred krizovatkou s SNP)?
Keď už tam je vodič tak by mohli Nežnú aj SNP spojiť do jedného tematického okruhu, beztak je to v septembri čiže by sa to pekne prelínalo a električka by mohla robiť kolečko SND - Námestie SNP - Most SNP - SND 😛
Reakcia na: Adam137 #6:
Nie divadlo, ale Slovenské národné múzeum.
Reakcia na: Lymy #5:
Výročie Sviečkovej demonštrácie je 25. marca. Možno si vtedy pozeral iným smerom, ale zvyšok sveta v polke marca zažil lockdown. Preto sa k pôvodnej zmluve robil Dodatok, ktorým sa posunuli dátumy.
Reakcia na: Lymy #5:
Co s tymto ma dpb? Akciu organizuje divadlo, dpb iba pozical elektricku.
Je celkom logické oslavovať novembrové udalosti v septembri. Navrhujem vytvoriť prvomájovú električku a vyslať ju do ulíc vo februári. DPB je takä nadčasová....
Reakcia na: TomJ #1:
Je to dokonca ošetrené v jednom bode zmluvy o spolupráci, ktorá je zverejnená 😉
Reakcia na: Urbanway 2423 #2:
bude 🙂
Reakcia na: TomJ #1:
Nebude v tej električke dozor - vodič, ktorý ju dovezie z vozovne? Ten by sa s ňou mohol pohnúť.
Zaujímalo by ma, či majú prichystanú aj alternatívnu zmenu programu, ak by došlo k mimoriadke na Šafku a bolo by treba tade presmerovať linku 4.

Inak, zaujímavý nápad.