Predlžovanie platnosti niektorých predplatných cestovných lístkov (26.8. - 31.12.2020)

Nárok na bonusovú platnosť majú niektorí držitelia štvrťročných a ročných električeniek IDS BK.

Bratislavská integrovaná doprava informovala, že s ohľadom na jarnú pandémiu, počas ktorej viacerí cestujúci nemohli, alebo nechceli využívať svoj zakúpený predplatný cestovný lístok (PCL) IDS BK, pristupuje v rámci kompenzácie k predlžovaniu platnosti 90-dňových a 365-dňových predplatných lístkov. Bonusová platnosť však bude cestujúcemu priznaná až po zakúpení ďalšieho predplatného cestovného lístka (30-, 90- alebo 365-dňového) v období od 26. augusta do 31. decembra 2020 (s výnimkou 365-dňových PCL, ktorých platnosť končí po 31.12.2020).

Nárok na bonusovú platnosť majú len tí cestujúci, ktorí mali 90-dňový alebo 365-dňový PCL platný aspoň jeden deň od 16. marca do 14. apríla 2020. Cestujúcich, ktorí si medzičasom PCL stornovali, sa predlžovanie platnosti netýka.

Bonusová platnosť bude k novozakúpenému predplatnému lístku priznaná podľa toho, aký typ PCL mal cestujúci v rozhodujúcom období platný. V prípade, ak mal viac platných PCL, bonusová platnosť bude pridelená tomu s najdlhšou platnosťou, pričom zónová platnosť bude podľa posledného zakúpeného PCL.

Typ PCL platný medzi 16.3. a 14.4.2020 Bonusová platnosť k novému PCL zakúpenému do 31.12.2020
90-dňový (všetky typy) + 30 dní
365-dňový (obyčajný, dôchodcovský) + 60 dní
365-dňový (žiacky, študentský) + 90 dní

Bonusová platnosť (vo forme bonusového PCL) bude vygenerovaná automaticky 14 dní pred koncom platnosti novozakúpeného PCL (t.j. skôr ako 14 dní pred koncom platnosti nového PCL cestujúci bonusový PCL pri overovaní platnosti PCL vidieť nebude).

V prípade držiteľov 365-dňových PCL, ktorých sa akcia týka a majú PCL zakúpený od 1. januára do 24. augusta 2020 (teda ich platnosť skončí až v roku 2021), sa bonusová platnosť vygeneruje automaticky k súčasnému PCL najneskôr 14 dní pred koncom jeho platnosti.

Bonusová platnosť sa nebude priznávať cestujúcim, ktorí mali v rozhodujúcom období platný bezplatný PCL (SeniorPas, darca krvi).

 

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: viperman #29:
Stačí mesačný, ale ak chcete ročný, na predajni vám ho vydajú aj keď presahuje platnosť karty.
Reakcia na: viperman #29:
Stačí kúpiť mesačný
Mal som rocnu elektricenku a k nej mi teda nalezi bonus 2 mesiace, ale to musim kupit zase rocnu? alebo staci aj mesacna a pribudnu 2 mesiace? ide o to ze rocnu ani kupit nemozem lebo mi konci platnost karty v takom dlhom obdobi....
Reakcia na: Paty #27:
1. Kde ste sa docitali ze dochodcovia nemaju narok?
2. Vztahuje sa to na vsetky elektricenky, aj tie bratislavske.
Podla tohto dochodcovia nemaju narok. Smutne.Prave ti by to privitali.
Na elektricenku iba v Bratislave sa to nevztahuje?
Reakcia na: JJ #25:
Áno, je to tak. 🙂
Reakcia na: Valec #14:
Ahoj, len si to chcem jednoznačne potvrdiť. V správe sa uvádza:
"Bonusová platnosť bude k novozakúpenému predplatnému lístku priznaná podľa toho, aký typ PCL mal cestujúci v rozhodujúcom období platný."

Čiže:
1) v súčasnosti mám zakúpený 365-dňový PCL, ktorého platnosť končí v októbri 2020
2) v súčasnosti chcem zakúpiť 90-dňový PCL

Ak to chápem správne - znamená to, že aj v tomto prípade mi vznikne nárok na 60 bonusových dní, resp. celková platnosť 90-dňového PCL bude tak trvať 150 dní?

Vopred vďaka
Reakcia na: Valec #14:
Dakujem za vysvetlenie.
Cize o rok nezabudnut si to vypytat alebo ziadat duplikovanie.
Reakcia na: Petto #4:
Máš pocit, že tie PCL neplatili v období marec-apríl?
Reakcia na: Valec #20:
Samozrejme. Vytiahnut zoznam platnych PCL a vygenerovat k nim zaznam v databaze je narocnejsie ako automatizovane generovat extra kupony podla tych nahodnych pravidiel. Ako hovorim, u emtrestu to uz tak chodi.
Reakcia na: TomJ #13:
Chápem koho/čo, rozumiem komu/čomu.
Reakcia na: 810zssk #19:
To, že sa tebe zdá jednoduchšie neznamená, že aj naozaj jednoduchšie je.
Reakcia na: Valec #18:
To už tak u emtrestu býva že jednoduhšie riešenia stoja viac 😂😂😂
Reakcia na: 810zssk #17:
Riešenie, ktoré navrhuješ by si vyžiadalo násobne času na prípravu, vývoj a nasadenie. A tiež by bolo násobne drahšie.
Reakcia na: Valec #7:
Áno, to by bolo IDS BK hodné riešenie. Lebo v roku 2020 technológia neumožňuje spraviť ku karte záznam o tom že tam je nárok na X dní navyše ktorý si zákazník môže uplatniť (online alebo inde) 🙂 Preto radšej navrhnime 40 rôznych spôsobov podľa toho aký PCL kto kedy mal, aký si kúpi a kedy si ho kúpi, nech sa v tom nevyzná ani divá sviňa a už vôbec nie vždy excelentne vyškolený personál dopravcov IDS BK.

Btw, rácio za tým že študenti dostanú 30 dní navyše oproti plne platiacim by ma tiež zaujímalo.
Reakcia na: kecho #9:
Určite nie, musím overiť, či náhodou neprišlo k chybe pri dátumoch.
Reakcia na: TomJ #13:
Chápeš správne, ale pre istotu to ešte preverím.
Reakcia na: kecho #8:
Pri personalizácie novej karty môžu na predajni postupovať dvoma spôsobmi.
1. Všetky údaje nahodia na novo, ako keby šlo o nového zákazníka.
2. Spravia akoby diplomat karty, kedy sa všetky údaje akoby prenesú na novú kartu. Ideálne je mať starú kartu so sebou, ale malo by to ísť ak bez nej (dohľadajú si ťa v databáze).

Pri spôsobe 1 nijako nevieme, že či máš nárok na bonusový PCL alebo nie a získať ho môžeš len tak, že sa sám prihlásiš že si bonusový nedostal a spracuje sa to ručne (aj keby si sa ozval až niekedy v priebehu roka 2021).
Pri spôsobe 2 sa ale automaticky spáruje číslo starej aj novej karty a bonusový PCL ti potom automaticky naviaže na novú kartu.

Na predajniach dostali už na konci júna pokyny postupovať výhradne podľa bodu 2 a naviac, pre istotu, aj ručne evidujú ceny kariet. Takže na 99% to bude fungovať automaticky a správne.
Chápem tomu správne, že keď som si 24.8. kúpil nový PCL na 90 dní, tak mi bonus nebude prirátaný k nemu, ale až k ďalšiemu PCL, ktorý si kúpim v novembri?
Reakcia na: Minettka #10:
Ak tú novú kartu spravili ako kópiu pôvodnej, tak automaticky na novú. Ak nie, stačí sa potom (ak tých 12-10 dní pred koncom novo zakupenej električenky nebude v systéme) ozvať a doplní sa to ručne.
Reakcia na: Minettka #10:
Určite by ste ho mali dostať na tú novú kartu, len neviem, či to bude automaticky.
Co v pripade, ak mi PCL konci 16.9.2020, mala som 365dnovy obycajny listok a zaroven v ten den mi.konci aj karta(elektricenka)?
Uz mam vystavenu novu elektricenku.
Ak sa zakupim napr.30dnovy PCL uz na novu elektricenku, dostanem bonus aj na nu?
Ozaj, ten, kto si kupil rocny pcl presne 25.8.2020 ma proste smolu? 😄 Ked bonusy su do 24.8. a od 26.8...
Reakcia na: Valec #6:
Ako mozem dostat bonusove 2 mesiace na kartu Y, na ktorej nebol pcl, ku ktoremu sa dana akcia vztahuje? Pridem s dvomi bmk za tetou za okienkom, ze chcem “automaticky” dva mesiace zadarmo na kartu Y, lebo na karte X mam pcl?

Snazim sa pochopit realny postup “automatickeho predlzenia pcl” v takomto pripade.
Reakcia na: 810zssk #1:
Samozrejme, že by to šlo aj komplikovanejšie. Napríklad všetkých poslať na Olejkársku po voucher a potom do niektorej predajne pre jeho uplatnenie.
Reakcia na: kecho #2:
Nie, ale ak si vybavíš novú kartu (ideálne skôr ako v posledný deň platnosti), tak dostaneš bonusový PCL už na tú novú.
Reakcia na: Petto #4:
Ved si kupia do 31.12.2020 dalsi, ked su to taki pravidelni cestujuci. 🙂
Cize ti co si kupili rocny PCL pocas ETM v 9/2019 si mozu piskat 😃
Reakcia na: 810zssk #1:
Alebo aspoň normálne pripísať bonusové dni ku všetkým už zakúpeným 365-dňovým PCL, pri ktorých boli splnené podmienky bez podmieňovania nákupu nového PCL u časti z nich keď už nič iné...

Ako som povedal už vo všeobecnej diskusii: som zvedavý kto bude ochotný riešiť v decembri 2021 [to je viac ako rok a pol od tohoto oznámenia] to, že mi bonusové dni neboli priznané ak sa niečo pokazí a neprebehne predĺženie (priprísanie bonusových dní) korektne automaticky na konci platnosti novozakúpeného PCL. Pretože pokaziť sa môže vždy čokoľvek.
K teme otazka z diskusneho fora:
Rocny Pcl kupeny 3.1.2020, povodna platnost karty do 6/2020, cize v predajni predlzena do 1/2021., kedze Pcl je platny do 2.1.2021.
Podla spravy idsbk je plus 60 dni automaticky k platnemu pcl. Je mozne mat platny pcl aj v 2-3/2021, ked fyzicka platnost karty skoncila v 1/2021?
Ešte trochu zložitejšie by to nešlo?

Seriózne, je taký strašný problém proste dotknutým osobám vystaviť voucher v príslušnej hodnote, platný napr. 18 mesiacov a nech ho použijú na akýkoľvek PCL chcú, kedy chcú?