Predlžovanie platnosti niektorých predplatných cestovných lístkov (26.8. – 31.12.2020)

Nárok na bonusovú platnosť majú niektorí držitelia štvrťročných a ročných električeniek IDS BK.

Bratislavská integrovaná doprava informovala, že s ohľadom na jarnú pandémiu, počas ktorej viacerí cestujúci nemohli, alebo nechceli využívať svoj zakúpený predplatný cestovný lístok (PCL) IDS BK, pristupuje v rámci kompenzácie k predlžovaniu platnosti 90-dňových a 365-dňových predplatných lístkov. Bonusová platnosť však bude cestujúcemu priznaná až po zakúpení ďalšieho predplatného cestovného lístka (30-, 90- alebo 365-dňového) v období od 26. augusta do 31. decembra 2020 (s výnimkou 365-dňových PCL, ktorých platnosť končí po 31.12.2020).

Nárok na bonusovú platnosť majú len tí cestujúci, ktorí mali 90-dňový alebo 365-dňový PCL platný aspoň jeden deň od 16. marca do 14. apríla 2020. Cestujúcich, ktorí si medzičasom PCL stornovali, sa predlžovanie platnosti netýka.

Bonusová platnosť bude k novozakúpenému predplatnému lístku priznaná podľa toho, aký typ PCL mal cestujúci v rozhodujúcom období platný. V prípade, ak mal viac platných PCL, bonusová platnosť bude pridelená tomu s najdlhšou platnosťou, pričom zónová platnosť bude podľa posledného zakúpeného PCL.

Typ PCL platný medzi 16.3. a 14.4.2020 Bonusová platnosť k novému PCL zakúpenému do 31.12.2020
90-dňový (všetky typy) + 30 dní
365-dňový (obyčajný, dôchodcovský) + 60 dní
365-dňový (žiacky, študentský) + 90 dní

Bonusová platnosť (vo forme bonusového PCL) bude vygenerovaná automaticky 14 dní pred koncom platnosti novozakúpeného PCL (t.j. skôr ako 14 dní pred koncom platnosti nového PCL cestujúci bonusový PCL pri overovaní platnosti PCL vidieť nebude).

V prípade držiteľov 365-dňových PCL, ktorých sa akcia týka a majú PCL zakúpený od 1. januára do 24. augusta 2020 (teda ich platnosť skončí až v roku 2021), sa bonusová platnosť vygeneruje automaticky k súčasnému PCL najneskôr 14 dní pred koncom jeho platnosti.

Bonusová platnosť sa nebude priznávať cestujúcim, ktorí mali v rozhodujúcom období platný bezplatný PCL (SeniorPas, darca krvi).

 

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: 810zssk #66:
Presne preto som písal, že by to mal riešiť skôr samotný IDS BK a mal by obstarať nejaký poriadny systém, ktorý by potom ostatným dopravcom "nariadil" a tí by si iba do autobusov namontovali potrebnú techniku.

Inak, vie sa, aké zmeny v odbavovaní sa od 2022 plánujú?
Reakcia na: Urbanway 2423 #65:
Upgrade je jedna vec, ale ak ho zas objednajú u Správneho Dodávateľa, tak sa ďaleko nepohneme.

Od 2022 sa ráta s podstatnou zmenou odbavovania cestujúcich v regiodoprave, takže na to nejake zmeny asi naviazané budú. Žiaľ to vyzerá tak že sa stále ráta s tým že každý dopravca sa bude hrať na vlastnom pieskovisku a potom si ich budú pracne prepájať - čo je imho najväčší štrukturálny problém ktorý dnes tarifný systém IDS BK má.
Reakcia na: kecho #64:
Už aj tarifný systém by si zaslúžil nejaký ten upgrade, pretože takýchto "chybičiek krásy" sa v poslednej dobe čím ďalej viac (asi preto, že od systému chceme aj niečo viac ako možnosť pridania jedného PCL). Som zvedavý, kedy DPB a IDS BK napadne, že vylepšenie informačného a tarifného systému by im mohlo výrazne uľahčiť a skrátiť prácu a že je lepšie raz obstarať poriadny systém ako potom narýchlo vymýšľať rôzne "kreatívne" riešenia.
Reakcia na: kecho #63:
Aktualizacia - v databaze predlzenie je, ale na listkovom automate to neukazuje novy PCL (iba stary), esteze si ma cestujuci overovat platnost PCL v automate, ked su zavrete listkopredajne.

Ale na druhej strane pochvala za ochotu a rychlost pri overovani pre pani z ots DPB.
“V prípade držiteľov 365-dňových PCL, ktorých sa akcia týka a majú PCL zakúpený od 1. januára do 24. augusta 2020 (teda ich platnosť skončí až v roku 2021), sa bonusová platnosť vygeneruje automaticky k súčasnému PCL najneskôr 14 dní pred koncom jeho platnosti.“

Nevygenerovalo sa automaticky ani ň, takze sa tesim, ze zas musim nahanat nieco, co malo byt automaticky funkcne...
Reakcia na: 810zssk #61:
Predpokladám, že to vychádza z podmienok internetového predaja – tam majú nastavené, že PCL je možné zakúpiť maximálne 30 dní pred požadovaným dňom platnosti. A PCL 60 v ponuke bežne nieje.

Teda to poskladali bez toho aby museli čokoľvek upravovať.

Túto teóriu podporuje aj táto veta zo stránky IDS BK:

„Cestujúcim, ktorí majú nárok na bonusovú 90-dňovú platnosť, bude 14 dní pred koncom platnosti novozakúpeného PCL vygenerovaná celá 90-dňová bonusová platnosť.“

V rovnakom článku sa píše aj o tom že sa zapíše najprv prvých 30 dní a potom druhých 30 – neviem či to tam bolo od začiatku, ale bolo by to dobré doplniť aj do tohoto článku.

https://www.idsbk.sk/oznamy/95m4001ya41d/

[DPB o tom že najprv sa zapíše 30 a potom ďalších 30 tiež nepíše nič, teda sa domnievam že to bolo do článku na IDSBK doplnené až neskôr: https://dpb.sk/sk/sprava/predlzovanie-cestovnych-listkov-kvoli-koronavirusu ]Mohli si vytvoriť pre interné potreby PCL 60 a pripísať ten 14 dní pred koncom PCL držiteľom ktorý mali nárok na dva bonusové mesiace. Alebo pre interné potreby upraviť ten limit koľko dní pred požadovaným dňom platnosti je možné „kúpiť“ (pridať) ďalší PCL a pridať oba mesiace naraz – najlepšie hneď pri kúpe nového PCL.

Alebo ešte lepšie použiť zľavový kód, ktorý by si zákazník mohol uplatniť a kúpiť si hneď tie mesiace zadarmo, či lacnejší dlhší PCL alebo si to nechať pripísať ako kredit do peňaženky na nákup eCL.

Miesto toho máme toto, a to ešte bude kopec ľudí prekvapených, že im to nebolo automaticky pripísané už k platným PCL ako čakali.

Či že prišli o nárok na bonusovú platnosť, lebo si ten nový PCL na základe ktorého sa im pripíše bonus nekúpili do konca tohoto roka.
Reakcia na: yellowcaptcha #57:
Facepalm. To má zas akú logiku?
Reakcia na: yellowcaptcha #59:
Ja mám bonus, len zatiaĺ moesto 60 dní som dostal 30.. neuvedomil som si že 60 dní naraz sa ani nedá
Reakcia na: Ma178rek #58:
Ak ale nevidíš na konte tú bonusovú platnosť určite by som na tvojom mieste na info@idsbk.sk napísal.

Keď už pre nič iné tak preto aby mali dôvod v budúcnosti zvoliť menej problematický systém uplatňovania/pripisovania nároku na bonusy.

Čím menej ľudí sa im ozve s problémami tým jednoduchšie sa im bude tváriť aké super riešenie to bolo a nabudúce ho bez váhania zopakujú znova. 😉
Reakcia na: yellowcaptcha #57:
Ahá dobre akože ja sa nebudem hádať kvôli mesiaci ja som využíval služby aktívne
Reakcia na: Ma178rek #55:
Áno, prvý bonusový miesiac by sa ti mal pripísať niekedy teraz v decembri (tých 14 dní pred koncom PCL 90), a druhý bonusový mesiac sa pripíše až 14 dní pred koncom toho prvého.
Reakcia na: Ma178rek #55:
Mal, treba sa ozvať BIDke. 🙂
Ja mám otázku, ak som mal 365 dňový lístok platný do septembra tohto roka, kúpil som si ptm 3mesačný lístok nemal som dostať 2 mesiace navyše?
Reakcia na: Jak44 #45:
Je to smiešne, existuje asi tisíc technických riešení, ktoré by toto mohli lepšie vyriešiť. Napr. by sa pri stornovaní na predajni nahral na kartu záznam o zrušení PCL, a tento by (kvôli novšiemu času zápisu) "prebil" informáciu o platnosti PCL, ktorú majú revízori v čítačkách.

Ešte jednoduchšia možnosť je - ako už viacerí spomenuli - stornovať až od nasledujúceho dňa. Zákazník môže odkráčať s kartou vo vrecku, ten deň ešte môže cestovať a nemusí na druhý deň znovu merať cestu do predajne.
Reakcia na: 3pa3ck3 #46:
Ak raz HW dokáže do karty zapísať jednu vec, dokáže do nej samozrejme zapísať aj hocičo iné. Otázka je ako je na tom SW, teda či je tá feature naprogramovaná.
Reakcia na: 3pa3ck3 #43:
Dôvod je ten že chceme aby si ľudia v budúcnosti ďalej kupovali PCL, čo po skúsenosti že ich mesiace nemohli využívať nebudú. Kompenzácie na mieste asi nie sú, ale pozastavenie platnosti PCL a odloženie na neskôr by bol dobrý kompromis.
Reakcia na: Jak44 #45:
Pozor, to je niečo iné - tam ide o fyzické storno lístka z karty a zároveň zabezpečenie aby sa do nej znova z databázy nezapísal (čo je inak tiež dosť blbé riešenie - ak vieme zabezpečiť aby sa do karty nezapísal dva krát ten istý kredit, to isté by malo ísť spraviť aj s PCL).
Reakcia na: Valec #42:
Dedukujem z toho že dopravcovia vyžadujú fyzické predloženie karty na výmaz lístka.
Reakcia na: 3pa3ck3 #48:
Áno, áno. Potom mi to aj došlo, ako si to myslel.

To je potom relevantná otázka, že prečo to teda nie je možné. 🤔
Reakcia na: Jak44 #47:
No veď by stačilo, ak by stornovanie platilo až od nasledujúceho dňa