Dopravný podnik zakúpil dve nové pojazdné dielne

Vozidlový park pojazdných dielní DPB sa obnovil po 15 rokoch.

Bratislavský dopravný podnik zaradil v týchto dňoch do prevádzky dve nové pojazdné dielne, ktoré zabezpečujú opravy autobusov priamo v uliciach mesta. Dve vozidlá Renault Trucks K so skriňovými nadstavbami zakúpil DPB od pezinskej firmy Hyca, ktorá bola víťazom verejnej súťaže. Nové dielne nahradili staršie pojazdné dielne Renault Kerax, ktoré v DPB slúžili od roku 2005. Farebné vyhotovenie zostalo rovnaké, červená kabína a biela nadstavba. Nákup nových dielní vyšiel DPB na 177 980 € bez DPH.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Durkø4941 #5:
Blbosť. Nové pojazdné dielne môžu ťahať vozidlá na tyči. Kúpili sa tam nové, vzhľadom na to, že ťažné zariadenie na nových pojazdných dielňach je umiestnené vyššie ako na starých. V súčasnej dobe sa rieši aj prerobenie (zníženie) ťažného zariadenia, aby to bolo úplne bezproblémové.
Reakcia na: Durkø4941 #5:
Vidim, ze na sposobe zmyslania v DPB sa nezmenilo nic.
Twl,kupili nove dielne, a aj tak nemozu ist vozy na tyc na tom...Uzasna kupa
Reakcia na: Kotlár #2:
Ved ako sotousovina dobre, len nie kazdy pracovnik musi byt z toho nadseny, ked v tom ma sediet napr. takto uprostred leta. Otazkou je tiez, ako su na tom po technickej stranke a ci este stoji za to, ked viac, ako ine veci musis servisovat samotny servisny stroj. Ale ak to tak nie je, potom beriem spat.
Reakcia na: lostrail #1:
Na zimnej ich nahradili kinderká, dielne by teoreticky tiež mohli nahradiť SORkami, veď ich je nadbytok. Len sa im asi nechce riešiť zmena počtu miest v TP, keď aj bývalú 1111 radšej postavili na papiere po predošlej dielni.
Ja sa vždy poteším keď vidím Sokola alebo jeho brata, v Prahe majú nostalgickú 91 a my máme tieto Karosy, akurát B741 by už mohli odísť do večných lovísk.
Mna by zaujimalo, ci sa daju nahradit tie pracovne Karosy, ci co to maju. Odhadujem, ze tie nemaju len 15 rokov.