Obnovenie používania dopytového otvárania dverí - ZRUŠENÉ

Dvere budú naďalej otvárané centrálne.

Aktualizácia: Z dôvodu aktuálneho vývoja situácie s chorobou Covid-19 budú aj po 1. júli 2020 dvere v prostriedkoch MHD otvárané centrálne vodičmi. Obnovenie dopytového otvárania dverí cestujúcimi sa ruší.

V rámci postupného rušenia preventívnych opatrení zavedených počas epidémie Covid-19 zavádza Dopravný podnik Bratislava od 1. júla 2020 opäť používanie tzv. dopytového otvárania dverí v prostriedkoch MHD. Rovnako sa obnovuje zatváranie dverí pomocou fotobunky pri vozidlách, ktoré sú touto funkciou vybavené.

Pri nastupovaní, alebo vystupovaní bude preto opäť potrebné pre otvorenie dverí stlačiť tlačidlo DVERE, ktoré sa nachádza na dverách, resp. pri dverách v závislosti od typu vozidla. Používanie dopytového otvárania dverí v letných dňoch zabráni zbytočnému úniku vychladeného vzduchu z klimatizovaných vozidiel.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: martinah #56:
Tak uz je jasne, kvoli komu su vo vnutri v busoch cez ulicku tie pasky s vkusnymi A4 😃
Reakcia na: Asustek #50:
jj, zbehnem aj k soferovi dopredu a postlacam na palubovke pre istotu vsetky gombiky
samozrejme nestlacam kociky, invalidov ani nudzove zastavenie, ale dopyt otvarania dveri spolu s dopytom na znamenie, alias vsetky gombiky v priestore dveri
Reakcia na: Asustek #50:
Vždycky lepšie, ak postláča viac, ako keby nestlačili nič a potom by tam ďalších 5 minút bliakali.
Reakcia na: Urbanway 2423 #53:
on ale nepovedal ze je neuciina, ale ze v salone bude teplejsie (a v zime chladnejsie) ako keby sa na kazdej zastavke nevetralo vsetkymi dverami.....
Reakcia na: Asustek #51:
Nehovorilo sa tu práve, že tá dogma o neúčinnosti klímy kvôli častému otváraniu dverí už dávno neplatí?
Reakcia na: Asustek #50:
Ako moze cestujuci vediet, ze je tlacidlo funkcne, ked nema spatnu reakciu?
Reakcia na: Urbanway 2423 #45:
Pre vlkov je to pohodlne,pravdu vravis.Len potom nefrflite ze je vo voze teplo v lete a zima v zime.OMG.
Reakcia na: martinah #46:
Mas pravdu.Treba pre istotu postlacat aj kocik,invalidny vozik a aj nudzove zastavenie.Ved co keby nahodou,nie?
Reakcia na: Urbanway 2423 #45:
Nie.
Reakcia na: martinah #46:
Toto centrálne otváranie dverí platí aj na zastávkach na znamenie (tam to aj tak väčšinou stlačím namiesto ,,stopky")? Na stálych zastávkach to našťastie väčšinou funguje a tam mi to takto príde pohodlnejšie.
Reakcia na: Urbanway 2423 #45:
stalo sa mi, ze napriek tomu, ze som stlacila dopyt na znamenie, neotvoril dvere (centralne) a rozbiehal sa s busom prec, cize stlacam vsetko co sa da, je to istejsie nez sa spoliehat na centralne
Nepríde ešte niekomu takéto otváranie všetkých dverí pohodlné a lepšie, ako dopyt (tým netvrdím, že by sa to tak malo ponechať, len sa pýtam)?
Reakcia na: 810zssk #43:
Lebo šach este nenakazal zrusit to... 🙂
Vie mi niekto povedat preco sa tato sprostost stale udrzuje, ked uz aj slovenski epidemiologovia priznavaju ze prenos cez kontaminovane povrchy je zanedbatelny?
Reakcia na: yellowcaptcha #41:
Ono je na tom smutné to, že sa to do vysielačky hlásilo - minimálne raz som to ako generálnu výzvu počul. Pri niektorých asi naozaj pomôže len sťažnosť. 🙂
Reakcia na: shaggy #39:
Alebo ešte lepšie niekoľkokrát do dňa, každý deň – do vysielačky počas služby. 😁

Ešte aj dnes, dvanásť dní od odvolania rušenia povinnosti otvárať dvere centrálne sú niektorí vodiči skalopevne presvedčení, že to je tak ako sa to dozvedeli počas tých štyroch krátkych dní.

Vodičovi ďakujem za názor, kľúčenku som poslal. A pozdravujem aj do DPB, ktoré tento rozruch spôsobilo a doteraz nebolo schopné zabezpečiť aby sa ku všetkým vodičom (aj ku takým, ktorí nevedia čítať či nesledujú aktuality) dostala táto správa.
Reakcia na: yellowcaptcha #31:
Typicky Slovak.Co nemusim,to neurobim.
Reakcia na: Sor23 #38:
Asi by im ho mali predčítať každé ráno, ako modlitbu. Dnes, 93, voz č. 4250 približne o 13:47, ŽST Petržalka (čiže nie na znamenie), stojím si pri dverách a tie sa ani len nepohli.
Ja nemám problém so stlačaním tlačidiel, ale keď je raz vydaný nejaký príkaz, tak by som očakával, že sa nim budú aj riadiť.