Obnovenie používania dopytového otvárania dverí - ZRUŠENÉ

Dvere budú naďalej otvárané centrálne.

Aktualizácia: Z dôvodu aktuálneho vývoja situácie s chorobou Covid-19 budú aj po 1. júli 2020 dvere v prostriedkoch MHD otvárané centrálne vodičmi. Obnovenie dopytového otvárania dverí cestujúcimi sa ruší.

V rámci postupného rušenia preventívnych opatrení zavedených počas epidémie Covid-19 zavádza Dopravný podnik Bratislava od 1. júla 2020 opäť používanie tzv. dopytového otvárania dverí v prostriedkoch MHD. Rovnako sa obnovuje zatváranie dverí pomocou fotobunky pri vozidlách, ktoré sú touto funkciou vybavené.

Pri nastupovaní, alebo vystupovaní bude preto opäť potrebné pre otvorenie dverí stlačiť tlačidlo DVERE, ktoré sa nachádza na dverách, resp. pri dverách v závislosti od typu vozidla. Používanie dopytového otvárania dverí v letných dňoch zabráni zbytočnému úniku vychladeného vzduchu z klimatizovaných vozidiel.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: yellowcaptcha #37:
Vydaný bol 30. júna 2020.
Reakcia na: Sor23 #36:
Príkaz bol vydaný ešte toho tridsiateho alebo až po prvom júli – keď začali chodiť sťažnosti? 😁
Reakcia na: Melange #32:
„Vodičov všetkých trakcií žiadam, aby pri obsluhe jednotlivých zastávok využívali aj naďalej centrálne otváranie
dverí a neotvárali pomocou „dopytu“.“ - úryvok z príkazu, ktorý má byť vyrozumený vodičom príslušným oddelením. 👍
Reakcia na: Miro #33:
Presne toto som chcel napisat.
Vedia vodiči o tom, že ešte majú centrálne otvárať dvere? Dneska už podaktorí čakajú na dopyt.
Reakcia na: Andy #30:
Ja netvrdím, že je to inak – nemám problém s používaním tlačidiel. Dokonca by som bol rád keby aj tie ostatné prehnané a neopodstatnené opatrenia zrušili.

Problém mám s tým, ak sa to nedodržiava.

Ak raz deklaroval DPB, že sa dvere budú otvárať centrálne (potom to zrušil a teraz to zase deklaruje) tak nebudem používať dopyt (lebo nemusím) a nesmie sa stať, že sa dvere neotvoria, lebo niekto si myslí aké je to opatrenie nezmyselné. Bez ohľadu na to či s ním súhlasím alebo nie.
Reakcia na: yellowcaptcha #29:
Keď cestujem MHD, tak sa dotknem najprv kľúčov, zámku na dverách, tlačítka vo výťahu, zábradlia na zastávke, potom niekoľkých tyčí v električke, medzitým si pochytám 50x mobil, 3x poškrabem nos cez rúško, niekedy si obhrýzam nechty, a to, či nakoniec stlačím nejaké tlačidlo alebo nie, tak na prenos vírusu má v podstate nulový vplyv.
Reakcia na: FFF13 #28:
Ľudia to mačkali viac menej celý čas – ale to je podľa mňa hlavne kvôli nízkej informovanosti (zo strany DPB), a podobne aj niektorí vodiči s tým mali od začiatku problém čo zrejme tiež prispelo ku tomu že niektorý cestujúci mačkali aj keď nemuseli....
Aj tak to už celkom dosť vodičov používa a veľa ľudí mačká. Zase nemáme až toľko nakazených že by to bolo nutné. Akurát v lete to znižuje účinnosť klimatizácie čiže potom bude v buse teplo a potom si ľudia oprávnene dajú dole rúška (veď kto sa chce zadusit) a dosiahneme presne opačný efekt......
Reakcia na: yellowcaptcha #25:
Oficiálny dôvod je aktuálna epidemiologická situácia. Aby náhodou tie tisícky nakazených zo zahraničia neprišli špeciálne obchytkávať dopytové tlačidlá a chrchlať cez rúško v priestore pri kabíne vodiča.
Reakcia na: 810zssk #23:
Podľa vyjadrenia doc. Maďara sa rúška v povrchovej doprave zrušili kvôli malému podielu klimatizovaných vozidiel. V metre je prirodzene chladnejšie so prúdením vzduchu
Rozumiem tomu správne, že sa obnovenie používania dopytového otvárania dverí zrušilo len aby sa ani náhodou nemuselo rušiť vyradenie prvých dvier z prevádzky (lebo aktuálny vývoj)?
Btw, nevyplýva z nových poznatkov že šírenie daného vírusu cez kontaminované povrchy je takmer nulové (a teda toto opatrenie nie je účelné)?
Reakcia na: Dezerter #22:
V metre žiaľ povinné zostáva. Ale to už ma nežerie, ja aj tak zvyknem preferovať povrchovú dopravu kde ho od zajtra v ČR netreba.
Reakcia na: si #19:
Od dnes už ani v metre nie sú povinné
Nestačilo 4 dni vopred, aby sa ľudia na to psychicky pripravili? 🤪
Klimatizácia je dôležitá, jednoznačne. Rúška sú kontroverznejšie, ale keď vedľa mňa (v autobuse alebo obchode) kýchne niekto s rúškom na tvári, mám lepší pocit, ako by som mal, keby ten dotyčný bol bez rúška. A nie je to len pocit, dokazujú to mnohé štúdie.

Ale či budú predné dvere naďalej zablokované alebo nie, to mi je ako cestujúcemu úplne jedno. Nechápem, prečo sa okolo toho toľko ľudí vzrušuje. Možno to je problém pre nevidiacich, bohužiaľ, ale tým sa dá pomôcť aj inak.
Reakcia na: volod #18:
aj v tej Prahe v MHD co viem len v metre su nahubky povinne, v prostriedkoch MHD premavajucich nad zemskym terenom (elektricky, autobusy) su len pre tych co chcu....