Na imhd.sk pribudli rozšírené dopravné údaje

Novinka na imhd.sk poteší vodičov MHD aj dopravných fanúšikov.

Portál imhd.sk v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava rozširuje rozsah poskytovaných údajov o bratislavskej MHD. Novinka je určená predovšetkým pre návštevníkov, ktorí pôsobia v oblasti dopravy alebo sa o ňu hlbšie zaujímajú. Získajú tak prístup k zobrazeniu odchodov pre konkrétne vozidlo či službu a mnoho ďalšieho. 

Hlavné výhody rozšírených dopravných údajov

  • údaje poskytnú vodičom lepší prehľad o ich službách, ktoré majú vykonávať, a kedy a kde môžu nastúpiť do "svojho" vozidla
  • dopravní nadšenci či fotografi získajú presné informácie o tom, kde by sa malo ich požadované vozidlo nachádzať podľa cestovného poriadku (v prípade konkrétneho vozidla treba vychádzať z informácií o výprave, kde návštevníci nájdu jednotlivé vozidlá podľa liniek a poradia, ktoré si potom vedia nájsť v rozšírených dopravných údajoch; viac info nižšie)
  • prehľad odchodov jednotlivých vozidiel podľa poradí v cestovnom poriadku spolu so zoznamom vypravených vozidiel umožňujú vybrať si konkrétne spoje, ktoré používateľa zaujímajú

Prístup k údajom

K jednotlivým údajom majú prístup registrovaní používatelia, ktorí sú prihlasení. Neprihlásení používatelia budú mať zobrazené cestovné poriadky tak ako doteraz bez špecifických dopravných údajov. Rozšírené údaje sa dajú ľahko zobraziť po kliknutí na "Rozšírené dopravné údaje" v spodnej časti titulnej stránke k cestovným poriadkom.

Na vyhľadanie konkrétnej služby (napr. 405 pre aktuálny deň) alebo linky a poradia (napr. 4/5) sa dá použiť vyhľadávacie pole, ktoré je umiestnené nad horným menu stránky. 

Tým, ktorí majú záujem vidieť všetky poradia vybranej linky, ponúkame možnosť zobraziť jednotlivé poradia v klasickom cestovnom poriadku s pridaným číslom poradia vedľa minúty odchodu. Rozšírené dopravné údaje sa dajú zvoliť pod cestovným poriadkom po rozkliknutí menu "Rozšírené dopravné údaje", ako je znázornené nižšie.

Pri zobrazení priebehu služby sa v prípade, ak je daná služba prevádzkovaná pre aktuálny deň, zvýrazní najbližší odchod.

Okrem toho sa dá dostať k presnej službe aj cez katalóg vozidiel (detaily konkrétneho vozidla), kde používateľ nájde posledné záznamy o vypravení, ako aj presnú službu, na ktorej vozidlo v daný deň premáva.

Novinka je súčasťou vylepšení, s ktorými prichádza nové imhd.sk, a ktoré sú dostupné cez webové prehliadače pre všetky zariadenia a rovnako aj cez nové mobilné aplikácie.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Viko #29:
neplatí, to bolo v predošlom zákone
Reakcia na: 810zssk #27:
Bol som v tom, že podľa 462/2007 sa prestoje do 10 minút rátajú do času jazdy, to už neplatí?
Reakcia na: 810zssk #27:
Ďakujem. O tom, že sa nezarátavajú prestoje som nevedel.
Reakcia na: Adam3 #26:
Na Slovensku ma prestavka min. 15 minut. 10 minut plati v Cesku. Dolezite je tiez ze ide o 4 hodiny jazdy, cize sa tam nezaratavaju prestoje (ale rata sa tam vyrovnavaci cas + obrat). Takze je mozne teoreticky mat aj 8 hodin bez prestavky ak vodic nenajazdi viac ako 30 min / hod. (napr. by jazdil v rezime 10 min. jazda - 10 min prestoj).
Nova funkcia je super. Ako je to ale prosím s čerpaním prestávok? Bolo mi vysvetlene, že zo zákona (českého) musí vodič za 4:30 hodiny vyčerpať 30 minút prestávky (tzn jazdiť maximálne 4 hodiny). A za čerpanie prestávky sa počíta státie s vozidlom minimálne 10 minút teda rozdiel medzi odchodom z konečnej a príchodom na konečnú musí byť aspoň 12-13 minút (podľa obratiska). Keď si ale pozerám tento CP https://imhd.sk/ba/sluzby?date=2020-07-01&LineInt=41&LinePub=&Order=1&DutyNumber=&Mode=-1&ModeOther=&OutputType=0 tak o 18:59 vodičovi skončí prestávka a až do konca služby (23:45) nikde nestojí ani 12 minút (aby sa 10 započítalo do čerpania prestávky). Ako to teda je u nás? Koľko môžu vodiči najviac jazdiť a koľko musia mať prestávku?
Reakcia na: Urbanway 2423 #23:
Je tam aspon mapa, nie len schema. To znamena, zastavky zobrazene v skutocnom plane mesta. Aj taka by stacila. Pod pojmom interaktivna myslim to, ze si vies nazoomovat oblast, ktoru potrebujes a este by sa hodila moznost kliknut na dve alebo viacero zastavok s tym, ze ti vyhlada spojenia. Funkcia prezerania polohy spojov v realnom case je hodne daleko za definiciou interaktivnosti (z hladiska pouzivatela).
Reakcia na: Sor23 #21:
odporucam variant mojbus.sk ktory je prehladnejsi
Reakcia na: lostrail #20:
Možem sa Ťa spýtať, kde nájdem interaktívnu mapu wienerlinien? Sú tam polohy spojov v reálnom čase, alebo iba plánované odchody?
Reakcia na: Asustek #17:
Asi ti nerozumiem, v čom presne vidíš problém?
Šotouši ťa nejako obmedzujú pri výkone práce, alebo prečo toľko nepokojov?
Reakcia na: lostrail #20:
Mapu môžeš zatiaľ sledovať na ubian.sk, kde sú na mape v reálnom čase zobrazované vozidlá mestskej i regionálnej dopravy. 🙂 Po rozkliknutí konkrétnej linky na mape vidíš jeho meškanie, časovú os trasy a na spodku dole vľavo aj evidenčné číslo vozidla. Je to optimalizované aj pre mobil, takže je to celkom fajn.
Reakcia na: Asustek #17:
Toto je konstatovanie na urovni Harabinovych stotisic migrantov, ktori uz len cakaju na to, ako nam tu zavedu Sariu.
Mozno by bolo fajn podotknut, ze taketo informacie su uzitocne najma pre vodicov, ktori nastupuju na sluzbu. Ak ti to vadi, nemusis si to vsimat. Ci uz to je alebo nie je uzitocne pre bezneho cestujuceho, je to rozhodne dalsie rozsirenie sluzby, ktore vitam.
A nie, ziadne statisice sotousov nebrusia optiku, lebo sa toto zaviedlo. Stale sa ti celkom lahko moze stat, ze pocas sedla si vo vozidle sadnes ;-P.

Ja by som na imhd.sk este uvital interaktivnu mapu, ako to ma napr. winierlinien.at, ratp.fr a dalsi (ti zas nemaju virtualnu tabulu ;-P). Kludne to moze byt embednuta Google mapa, o to lepsie.
Reakcia na: Asustek #17:
A čo konkrétne by malo spôsobiť ten raketový nárast ich výskytu? To, že keď bude vonku nejaký zaujímavý voz na zaujímavej linke, tak nebudú musieť čakať na odpoveď na dispečerskom fóre kedy má dané poradie nejaké odchody alebo striehnuť náhodne po trase? Edit: však už dnes stačí preklikať si po trase linky zástavkovú tabuľu, pokiaľ človek nepotrebuje odchody niekedy neskôr počas dňa...
Reakcia na: Asustek #17:
Šotouši robia dopravcom neplatenú reklamu, preto je na mieste určitá ústretovosť
Kinder management DPB sa veru nezapre.Šotoušov budu plne vozy,zastavky aj konečné.OMG.
Super vec, konečne sa bude dať ľahko "vystopovať" konkrétne vozidlo. Palec hore 👍
Reakcia na: Sor23 #13:
Viem, že sú ,,tajné," ako si tu predtým písal, len som bol zvedavý kade chodia. 🙂
Reakcia na: Sor23 #13:
Aj tak vďaka 🙂
Reakcia na: Urbanway 2423 #10:
Školské spoje sú vyhradené pre školy, ktoré obsluhujú a majú k dispozícii všetky potrebné informácie. Niektoré školské spoje obsluhujú služby s prejazdmi, iné sú samostatná služba.
Toto je super. Klobúk dole 👍
Čo sa myslí tým ,,zobraziť výjazdy," a ,,zobraziť celý cestovný poriadok" lebo ak to zakliknem, tak sa nič nezmení?