Presmerovanie liniek 84 99 N80 N99 96 196 pre opravu Mamateyovej (11.5. - 6.6.2020)

Opravované budú aj zastávky Šustekova, Bosákova a Bulíkova.

Pre opravu zastávky Šustekova smerom do Ovsišťa prišlo od 11. mája 2020 k nasledujúcim dočasným zmenám na autobusových linkách:

  • Linky 96 196 v smere na Prístavný most nebudú obsluhovať zastávku Bosákova, ale pôjdu obchádzkou cez Mamateyovu, pričom obslúžia zastávky Šustekova (v náhradnej polohe pri Lidli), Bulíkova a Ekonomická univerzita. V smere do Petržalky pôjdu po stálych trasách.
  • Linky 68 88 v smere na Prístavný most obslúžia zastávku Šustekova v náhradnej polohe pri Lidli, cca 100 metrov pred jej stálou polohou.
  • Linky 84 99 N80 N99 v smere do Ovsišťa nebudú obsluhovať zastávku Šustekova, ale obslúžia zastávku Bosákova na Šustekovej ulici (ako linky 96 a 196) - platí do 15.5.2020.

Aktualizácia: Linky 84 99 N80 N99 budú od 16. mája 2020 premávať v smere do Ovsišťa obchádzkou cez Bosákovu, Dolnozemskú cestu a Gettingovu, pričom obslúžia zastávky Bosákova na Bosákovej ul. (stála zastávka 96 a 196 smer Prístavný most), Ekonomická univerzita a Bulíkova v náhradnej polohe na Gettingovej ul. pred križovatkou s Mamateyovou. V opačnom smere pôjdu po stálych trasách.

Od 18. mája 2020 od cca 7:00 bude zastávka Bosákova pre linky 84 99 N80 a N99 smerom na Farského presunutá cca 50 m za jej stálu polohu.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
S tym obsluzenim Bulikovej a Ekonomickej L96 by som to tak naisto netvrdil - aj vcera jeden prebehol obidve bez zastavenia, hoci aj na zastavkach stali ludia.
Reakcia na: Andrejkmeť #38:
Mi to pripada tak, ze len skrtli neobsluhovanu zastavku a prepisali v tom jednom riadku nazov zastavky... ved kto by sa s tym na mesiac babral...
Môžem sa len opýtať na to, že prečo je pri Ekonomickej univerzite na zastávke liniek 96, 196 napísané v harmonograme, že zo zastávky Lachova je hneď Ekonomická univerzita? Veď ešte stoja na Šustekova a Bulíkova. A linky 84, 99 majú že z Mlynarovičová priamo Eko, este chýba Bosákova. Vďaka
Asi sa tam pocas buduceho tyzdna zas budu nejako presuvat jazdne pruhy a jazda v nich, kedze vonkajsie uz vyzeraju byt +/- vo finalnom stave a na vnutornych roletach su nasprejovane cisla.
Reakcia na: shaggy #35:
Mi to pripada, ze v ramci motta “aby sme nezmiatli cestujucich” sa rozhodli preventivne zrusit lave odbocenie pre 96 (nieco v style decembrovej vymeny L1 a 3 v Petrzalke z dovodu “blizkej” rekonstrukcie v Raci - ktora sa nedeje uz pol roka, ale koho by to trapilo). Teoreticky mozno budu frezovat aj dalsie pruhy v krizovatke. Co na tom, ze 84/99 zmenili uz po 5 dnoch. 😃 Ak som dobre videl, na ex 96tkovej Bosakovej su aj cp 84/99, ale bez zastavky euba.
Inak-to sa nevedeli dohodnut na jednotnom termine s Lidlom, ktory bol zavrety 1,5 mesiaca a mohli to mat hotove cele naraz?
Celkovo je táto rekonštrukcia/výluka nezvládnutá. Autá bez problémov odbáčajú, takže aj 96/196 by mohla (po mojej poslednej skúsenosti neviem, či stojí na náhradnej zástavke, alebo nie). V sobotu som si ale užil cestu 68 a jej zastavenie na Bulíkovej. Ak niekto vystupoval zo zadných dverí, tak vošiel rovno do vyfrézovaného bordelu na ceste. Asi si kompetentní povedali, že sa ľudia toľko sťažujú na neopravené cesty, že im ich teda opravia, ale zadarmo to nebude.
A tym 99-tkarom aj niekto oznamil novu trasu okolo EUBA?
Na webe DPMB je to hneď na hlavnej stránke jasne vidieť, že to je mimoriadnosť (je to žltou podfarbené), na ktorej linke je, kde a ako dlho a človek to tam nemusí hľadať.
DPMB mi celkovo príde v oblasti informovania cestujúcich ako jeden z najlepších dopravcov v Česku a Slovensku. Oznamy sú z jasnou mapkou, vecným textom a dobrou angličtinou. Aj tie hlásenia o zmenenej/skrátenej trase linky zvlášť pre cestujúcich (pred poslednou pravidelnou zastávkou) a zvlášť pre vodiča (na poslednej pravidelnej zastávke) mi skrátka prídu veľmi dobre vymyslené. Neviem, či to je tým, že majú RIS II a ten ponúka viac možností, alebo len tým, že u nás sa im to proste len nechce robiť.
Celkovo je DPMB oveľa operatívnejší a dokonca sa mi stalo, že keď som zavolal na infolinku, že spoj vynechal (ďalší išiel až o hodinu), tak operatívne zistili, čo sa stalo a vodičovi (iného spoja) ukrojili z prestávky len aby nás došiel vyzdvihnúť o pár zastávok ďalej (do Vranova, aj keď mal vodič mať 30 minútovú prestávku v Utěchove), aby sme nemuseli hodinu čakať. U nás keď zavolám na infolinku počas dňa (v noci to prepája tuším na dispečink, tam je to s informáciami lepšie), tak o nejakých mimoriadnostiach často ani nechyrujú a ak aj áno, tak nezabezpečia NAD, veď napríklad na Račianskej radiále je často NAD len v podobe 2409, raz za celú dobu mimoriadnosti. Jediné čo u nás vedia urobiť je, že mi vyhľadávačom ciest tu na IMHD vyhľadajú tú istú cestu, ako som si vyhľadal sám, a ktorá mimoriadnosti logicky nezahŕňa. Zastávková tabuľa mi síce povie, či spoj mešká, ale trasu odklonov neukazuje, takže sa to pri odklone autobusov veľmi nedá využiť, keďže neviem kadiaľ idú odklonom a kde zastavujú.
Reakcia na: lumbert #31:
To je uz tradicia. Som zvedavy, ci aspon ten exkluzivny povrch presunutej zastavky Bulikova smer Ovsiste po skonceni daju prec a bude tam aspon parodia na travnik, alebo tam ostane rovnako, ako ten asfalt na travniku na Starohajskej, alebo beton na Farskeho, ked sa “docasne presunula” zastavka...

Inak, ked bus po odchode zo zast Sustekova (smer EU) v krizovatke na semaforoch napali celne na krizovatke do vozidiel iducich od zast Sustekova (smer Lachova), snad to zosobnia tomu blbcovi, ktory nevie spravne natocit tie plastove znacky. Tie vlavo totiz ukazuju uplne inu cestu ako by mali.
Čakám, kedy v hocijakom slovenskom médiu uvidím nadpis “...ukončí/uskutoční sa načas...”. To bude deň! 😀
Reakcia na: Jak44 #28:
Kvoli tomu, ze sa tu ohanate vsetkymi moznymi blbostami od tw cez fb, pricom logicky prva informativna stranka by predsa mal byt samotny web firmy. Ten by mal byt aktualny a informovat vcas, inak je zbytocny.

Rovnako informuje o zmenach tras, ale nikde neuvadza, v akom case pride bus na “novu” zastavku.

Ale mas pravdu, aktualne je tam ako 11. prispevok v poradi hned za 10 dlhodobymi zmenami 🙂
Reakcia na: color #26:
V tom prípade som musel tú informáciu prehliadnuť, a ospravedlňujem sa za to. Ale na ostatných výhradách trvám. Stále je tam kopec toho čo by bolo treba zlepšiť na to aby sme to mohli začať prirovnávať k DPMB aktuálně.
Reakcia na: kecho #27:
Neviem síce prečo to je otázka na mňa, ale dal som si tú prácu a na webe dpb našiel toto: https://dpb.sk/sk/filter/zmeny-a-obmedzenia a tam je uvedená aj tá mimoriadnosť: https://dpb.sk/sk/zmeny-a-obmedzenia/prerusena-premavka-elektriciek-na-spitalskej-aktualizacia-2
Reakcia na: Jak44 #23:
A naco ma vlastne dpb vlastny web, ked na nom neinformuje?
Reakcia na: yellowcaptcha #24:
Na Twitter nepotrebuješ mať registráciu aby si si ho mohol čítať, takže argument o rozšírenosti je invalid. Info je a aj bolo tam hodinu predtým, než si napísal príspevok: https://twitter.com/dpbratislava/status/1261239701006155780
Keďže ide o testovaciu prevádzku, odkazy boli iba na FB (nech to má nejakú "základňu") a svieti to napr. pod Mostom SNP. Vychytávajú sa tomu ešte muchy, verím, že čoskoro to bude von naplno (testovali sa rôzne prepojenia cez IFTTT a pod.).
Reakcia na: yellowcaptcha #24:
Súhlasím, že aspoň odhad kedy bude premávka obnovená by tam mal byť, avšak s tým, že by ho bolo treba priebežne aktualizovať. Bolo obdobie kedy priamo na FB profil DPB sa dávali aj mimoriadnosti a bolo to fajn - dávali tam aj odhad koľko mimoriadnosť bude trvať, presnú trasu odklonu, prípadnú trasu NAD, aktualizovali to... Stačí, aby pokračovali v tom, čo už robili.

ENG...buďme radi keď sa im podarí vyladiť oznamy. 🙂

P.s ten odklon ja na Twitteri vidím.
Reakcia na: Jak44 #23:
Priznám sa, že o tom Twitteri som nevedel (ďakujem za informáciu a odkaz), ale čo pozerám s DPMB aktuálně majú spoločnú akurát tak základnú ideu.

Voľbu kanálu ktorým budú tie mimoriadnosti komunikovať bokom, ale pri väčšine z nich nieje žiadna odhadovaná doba, anglický preklad či spôsob akým budú cestujúci odvezený (cestujúcich prevezme záložné vozidlo s meškaním x, nasledujúci spoj danej linky, odporúčané alternatívne linky možné využiť na dopravu...) – proste vozidlá nejegczá a cestujúci zavolaj si taxík, a nabudúce choď radšej autom. Alebo si čakaj koľko chceš, nám je jedno lebo vieme že si na nás odkázaný.

A márne hľadám informáciu od TeBeCe-ho z Dispečerského fóra z pár minút pred jednou dnešného dňa kedy písal: „Na Spitalskej hlasena prerusena premavka elektriciek smer Americke, odklon 3 a 4 cez Obchodnu.“ – teda ani ten rozsah informácií o ktorých „sa im oplatí“ informovať nieje taký ako v Brne. Predpokladám, že keby som išiel rad za radom informácie z dispečerského fóra tu tak by som určite všetky mimoriadnosti nenašiel (hlavne také ktoré mali dopad na jazdu cestujúcich aspoň päť až desať minút, ale najskôr ani niektoré dlhšie).

Teda mi pripadá, že je to iba o tom aby si niekto mohol urobiť fajočku, že aj my máme a mohol ukázať aha aj my máme, ale tí blbí cestujúci Twitteri aj tak nesledujú (keďže nieje v našich zemepisných šírkach vo všeobecnosti ani zďaleka taký rozšírený) takže to vlastne robíme zbytočne.

A len tak mimochodom – majú odkaz na ten Twitter aj niekde na stránke DPB? Pri zbežnom pohľade na stránku DPB teraz som ho nejako nenašiel.
Reakcia na: yellowcaptcha #21:
K 4. odseku: Aj DPB informuje o mimoriadnostiach, len nie na FB. Vraj kvôli algoritmu facebooku.

https://twitter.com/dpbratislava
Reakcia na: yellowcaptcha #21:
Ako, mne to v tej chvíli bolo jedno. Bývam pri konečnej 96 a išiel som do mesta, čiže mi kratšia trasa vyhovovala. Ale ak by som bol pracujúci, čakal na dočasnej zástavke a videl, ako mi 96 prejde okolo (hlavne keď väčšinou chodí každých 20 minút), asi by to rúško nezachytilo všetky nadávky, ktoré by zo mňa vyšli.
Reakcia na: shaggy #20:
Asi sa DPB rozhodol vyjsť pracujúcim vodičom v ústrety a dať im možnosť voľby nielen kade na trase pôjdu ale aj kde (ne)zastavia.

Najpokrokovejšie vedenie DPB, ktoré dbá na to aby sa vodiči cítili v práci pohodlne a nemuseli nič riešiť aj za cenu nasratých a zmätených cestujúcich. 😁


Starajú sa aj o to aby sa nám všetky tie informačné systémy (a „ľudovia“ ich spravujúci) neopotrebovali nadmerným nahrávaním výlukových informácií – a vodičov aspoň zbytočne informačné systémy nemätú, môžu jazdiť podľa toho čo si (ne)zapamätajú zo zdrapu papiera.

Starajú sa aj aby cestujúci neboli zmätení včasným informovaní o mimoriadnostiach. By mali ísť poučiť kolegov do Brna ako sa to všetko nedá a že s ich DPMB aktuálně kam píšu mimoriadnosti pri ktorých príde zdržanie na trase spoja aj len 5-10 minút je len strata času.

Najpokrokovejšie vedenie DPB. A mesta, keďže mestu je zjavne šumák ako a čo DPB rieši a nerieši.