Posilnenie víkendovej rekreačnej dopravy (od 2.5.2020)

MHD do rekreačných lokalít bude od soboty posilnená.

© Henrich Kleiner

Od soboty 2. mája 2020 bude vzhľadom na zvýšený záujem o návštevu rekreačných lokalít posilnená premávka na linkách 29 43 52 a 144.

  • Na linke 29 do Devína a Devínskej Novej Vsi bude prepravná kapacita zvýšená počas voľných dní nasadením kĺbových autobusov.
  • Na linke 43 na Železnú studničku a do Lesoparku bude prepravná kapacita zvýšená počas voľných dní nasadením kĺbových autobusov a zároveň bude obnovená premávka určených spojov na Kačín.
  • Na linke 52 bude počas voľných dní v čase cca od 9. do 19. hodiny zavedená zachádzka všetkých spojov až na Potočnú k východiskovému bodu do Malých Karpát.
    • Premávka na Potočnú bude v tomto čase v intervale 30 minút.
    • Vzhľadom na opakujúcu sa problematickú dopravnú situáciu na Potočnej ulici odporúčame rekreantom uprednostniť posilnené spoje MHD pred osobným vozidlom. Z centra mesta je možné dopraviť sa k linke 52 električkovou linkou 3. Prestup je možný na zastávke Cintorín Rača.
  • Na linke 144 premávajúcej z Koliby od obratiska trolejbusov 203 na Kamzík sa predlžuje premávka až do cca 20. hodiny.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: S499.1023 #23:
ako tebe je dobre daj si tam co chces
NS 12 tam boli pravidelne na 52, aj by sa otočili bez problémov. Len tie autá nerešpektujú ten vyznačený priestor, ktorý by mal byť výlučne pre ten autobus. (Neviem, či už obnovili to vodorovné značenie, naposledy bolo ale fakt veľmi slabo viditeľné, že ho bolo teba hľadať, takže to mohlo byť aj z nevedomosti ...)
Reakcia na: GHZ6621 #26:
Našiel som záber z môjho videa z minuloročného Rendezu, akurát NS 12 na linke 52 išiel na Potočnú, takže aj sólo busy by sa dali, keby sa chcelo.
(Fakt mi chýbajú takéto MHD akcie tento rok 🙁)
Reakcia na: si #25:
Máš point, aj počas leta chodili na 52 bežne midibusy, možno aj NS 12 sa tam vyskytli (alebo na 56, nepamätám si presne). 52 ani nemá vyslovene minibusovú trasu keď si to porovnáš s naozaj minibusovými linkami.
Reakcia na: GHZ6621 #24:
tak volakedy sa tam tusim otocila aj 12m karosa, len otazne je ci sa otocila na 1x alebo tam musela manevrovat (a teraz pri autach tam na to miesto mozno uz neostava)
Reakcia na: S499.1023 #23:
Basic gramatická chyba sa len stala. 8.6m bus sa mi zdá málo, ale asi sa na Potočnú fakt nič väčšie nezmestí...
Reakcia na: Infinity #22:
Solarisi? Tí Solarisi? Nebolo by správnejšie Solarisovia?
Na 52 sú solarisi 8,6m bohate postačia
Reakcia na: jandro #20:
Aby sa otočili na oparkovanom obratisku Potočná.
Na 52-ke nasadzuje DPB počas voľných dní častejšie menšie busy ako zvyčajne, len nie som si istý, či budú kapacitne postačovať
Reakcia na: Pajo #18:
Budú to pravdepodobne elektrobusy a z Račianskeho mýta pôjdu do vozovne Krasňany.
Neviete niekto náhodou prečo od zajtra niektoré dojazdové 20-tky budú namiesto do Vozovne Trnávka končiť už na Račianskom mýte?Tam sa s nimi udeje čo..? 🙄
Linka 144 do 20:00 super 😍 Akurát tých 15 minút interval snáď až do 20:00 nemusel byť.
Posledný spoj z Kačína už o 17:04.
Reakcia na: kecho #14:
Nebyť "náhubkov na hrádzi" tak 2.5 by sa žiadna posila dopravy nediala. 😉
Reakcia na: Mike #10:
Na take prkotiny nemaju cas, musia predsa kontrolovat nahubky na hradzi. 🙂
Reakcia na: Petto #3:
je to jednoduché, dáva to zmysel a prináša to pozitívny efekt pre verejné financie - to máš hneď tri dôvody, prečo to nie je možné realizovať
Reakcia na: Valec #11:
Ako kedy, bol aj problém so samotným parkoviskom. Teda že cestou prejde k parkovisku, ale tam sa neotočí nijako. Lebo bol oparokvaná celá plocha.
Reakcia na: Petto #8:
Na parkovisku problém nebol, ale na zapratanej príjazdovej ceste.

#9: Rozdiel medzi Vojenskou a týmto je ten, že tam je cieľom už len parkovisko (plus povolenia na vjazd), ale tu je niekoľko ulíc rodinných domov. Polovica vodičov si cieľ cesty môže vymyslieť. A tým pádom potrebujem nie jednu hliadku (jeden stráži parkovisko, druhý dole púšťa autá), ale dve hliadky (tá, ktorá bude jazdiť hore-dole a kontrolovať parkovanie na ceste).
Reakcia na: Petto #3:
Malo by tam byť v prvom rade zreteľne umiestnené a viditeľné VDZ a ZDZ (čo nebolo), ale aj hliadka MsP čo by sledovala to dodržiavanie.