Obmedzenie premávky električkových a trolejbusových liniek (od 20.4.2020)

Zároveň sa v pracovných dňoch obnoví premávka liniek 7, 25, 26 a 92.

© mirec240

Od pondelka 20. apríla 2020 budú vzhľadom na pokles prepravných nárokov zavedené ďalšie úsporné opatrenia v pracovných dňoch na električkových a trolejbusových linkách. Na väčšine električkových a trolejbusových linkách bude v pracovných dňoch premávka zabezpečovaná v režime Pracovný deň-Covid. Počas špičiek bude posilnená premávka trolejbusových liniek 33 201 211 a prepravnú kapacitu na Račianskej radiále posilní obnovená linka 7.

Premávka autobusových liniek bude naďalej zabezpečovaná v doterajšom režime školských prázdnin.

Rozsah premávky autobusov, električiek a trolejbusov počas voľných dní zostáva nezmenený.

  • Linka 7 bude premávať v rannej špičke z Rače cez ŽST Vinohrady na Hlavnú stanicu a v poobednej špičke od ŽST Vinohrady na Hlavnú stanicu v intervale 7-8 minút.
  • Linka 33 bude v pracovných dňoch premávať podľa doterajšieho prázdninového cestovného poriadku.
  • Linka 201 bude v rannej špičke pracovných dní posilnená skrátenými spojmi premávajúcimi v úseku Hlavná stanica - Hraničná (každý druhý spoj bude končiť na Hraničnej a nepôjde až na Dolné hony).
    • Nástupište a výstupište skrátených spojov bude na občasnej zastávke Hraničná na Mierovej ulici (pred zastávkou linky 212).
    • Cestujúcim odporúčame zvýšiť pozornosť pri sledovaní cieľa na vozidlových tabuliach v smere Hraničná/Čiližská.
  • Linka 211 bude v rannej aj poobednej špičke premávať v intervale 15 minút.
  • Linka 209 bude mať v rannej špičke najvyťaženejšie spoje kapacitne posilnené zdvojenými odchodmi tak, aby NOÚ aj NÚSCH boli obslúžené každých 15 minút (zmena nie je zapracovaná v cestovných poriadkoch).
  • Ostatné električkové a trolejbusové linky budú v pracovných dňoch premávať v režime pracovný deň-covid s predĺženými intervalmi medzi spojmi (na cestovných poriadkoch vylepených na zastávkach oranžový stĺpec).

Súčasne bude od rovnakého dátumu v pracovných dňoch obnovená premávka liniek 25 26 a 92 vzhľadom na obnovenie výroby v závode Volkswagen. Počas voľných dní tieto linky naďalej nebudú premávať.

Dopravný podnik informuje, že uvedenými zmenami nepríde k strate niektorých spojení, iba sa mierne predĺžia intervaly medzi spojmi. Zároveň ubezpečuje, že v dopravných prostriedkoch bude zabezpečený dostatočný priestor na bezpečnú vzdialenosť medzi cestujúcimi.

"Zmeny sa uskutočnia v nadväznosti na rozhodnutie Magistrátu hl. m. SR Bratislavy ako objednávateľa dopravných výkonov na základe analýz riešenia optimálneho postupu pri zachovaní mobility obyvateľov a návštevníkov hlavného mesta SR Bratislavy a na základe výrazného prepadu tržieb DPB," uviedol DPB vo svojej tlačovej správe.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: david1 #31:
203-208 prázdniny = víkend. U 208 je možno upravený čas premávky cez víkend oproti prac. dňu, to sa mi teraz nechce hľadať 🙃 Otázne je akurát ako to zvládajú 201 a 202 v rannej špičke z Honov, a 212.
Pomaly by to mali vrátiť zase aspoň do režimu prázdniny.
V špičke to jazdí už dosť plné a o rozostupoch v spojoch sa už nedá hovoriť.
Aspoň L3 a 4.
Trolejbusy nemám odsledované.
Reakcia na: TomJ #29:
Posľa CP tam jazdí aj cez prázdniny v skutočnosti myslím, že nie.
Reakcia na: Public Transport #28:
V CP ale linka 29 nemá zvlášť prázdninový stĺpec, čiže to vyzerá, že tie zachádzky fungujú aj cez normálne školské prázdniny.
Reakcia na: gejza #27:
Nespravili 😃
Reakcia na: Public Transport #26:
tak to hádam spravili automaticky ....
Mohli by zrušiť školské zachádzky L29 k Ivana Bukovčana...
Reakcia na: Ma178rek #24:
jemne plniť.. napríklad taká 84ka odchod o 11:05 z Dúbravky začína byť plná viac ako dovoľujú normy a začiatkom mesiaca sa to nestalo vôbec..

sorry za duplicitný koment
Reakcia na: SuchSoft #21:
poprípade 12minútový interval poobede a 10 ráno..
ja chodím od začiatku apríla v trase Pri Kríži-Miletičova a začína sa to je
Reakcia na: N/A #22:
Rozumiem, každý má iný prah humoru. V podstate si šťastný človek 🙂
Pracovny den-covid.OMG.😂 😂 😂
Tak toto trochu prestrelili. 🙄
Taká 201 ráno, keď chodí najviac ľudí do práce, má 15-minútový interval.
Pred týždňom som videl ráno o 07:15 T201 na Toryskej v smere do mesta, vo voze bolo minimálne 20 ľudí. O hodinu neskôr som videl 201 na Dudvážskej v smere do mesta, ale dvojdverový minibusíček, a vnútri bolo asi 5 ľudí. Ako potom dodržať 2-metrové odstupy, ak príde po štvrťhodine narvaný minibus o 07:15?! Neviem, či to bol záložák, alebo sa to teraz častejšie stáva.
To mohli ráno dať 10-minútový interval od 06:45 do 08:15 a potom 15-minútový. Poobede by už ten 15-minútový postačil, predsa len poobedňajšia špička je viac roztiahnutá. Aj keď v tejto dobe je to skôr "špička" ako špička. Ešte by aj ušetrili vzkm. 😏
Reakcia na: Pajo #18:
Mám dojem, že pri vytváraní tohoto opatrenia sa proste úplne zabudlo na linky, ktorým sa vetví trasa, pretože až na tieto linky to je vymyslené za mňa vcelku dobre.
Reakcia na: Pajo #18:
Zlaté budú musieť upraviť.
Aj včera poobede stálo 30 ľudí, len na Odborárskej po 14 tej..
Interval 15 min na linke 4 zo Zlatych Pieskov v rannej spicke potesi. To je fakt bomba 👍 👍 👍
Reakcia na: birch #15:
CP budú aj na zastávkach, v takomto formáte (z FB DPB).
Reakcia na: Valec #11:
Až teraz som si všimol, že sa text novinky menil. Včera večer sa tam ešte písalo o tom, že električky a trolejbusy budú jazdiť podľa víkendových cestovných poriadkov, ale 7 navyše, 33 prázdniny, 211 každých 15 minút, 201 vložené spoje. Dnes už je správa preformulovaná.
Reakcia na: Valec #11:
Pokiaľ budú pre dotknuté linky vyvesené nové CP, v ktorých bude víkendový grafikon s posilami skopírovaný do stĺpca "školské prázdniny", tak je to samozrejme v poriadku.
Pokiaľ budú cestovné poriadky aspoň na internete (čo už sú, včera neboli), tak je to v polo-poriadku 🙂
Reakcia na: Jajboli #13:
Mne jej bolo vcera tak luto, ze som siel s nou po 22 hodine. Aj sofer sa cudoval 😃.
A linku X6 nechali na čo? jazdí úplne prázdna, bus 29 bohato postačuje.