Zastavenie premávky cezhraničnej linky 801 (od 13.3.2020)

Autobus do Rajky nebude do odvolania premávať.

Dopravný podnik Bratislava informoval, že od piatka 13. marca 2020 dočasne zastavuje premávku na cezhraničnej linke 801 do maďarskej Rajky z dôvodu preventívnych opatrení.

Rovnako nebude premávať ani vlaková linka S8 medzi Petržalkou, Rusovcami a Rajkou.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: 810zssk #34:
Možno v susednej dedine, no netreba zabúdať, že stále je to zároveň aj v susednom štáte.
Reakcia na: Miro #64:
Hranice tú stále boli, sú a budú, to si len niektorí myslia, že ich môžu ignorovať.
Reakcia na: Miro #64:
Tak niektorí si to predstavujú, že žiadna hranica už neexistuje a je to úplne rovnaké predmestie BA ako napr. Chorvátsky Grob...
Príliš sme si zvykli na voľný pohyb, bolo výborné postaviť si domy v Rajke na lacných pozemkoch a dochádzať do Bratislavy. Teraz Maďari zatvorili hranice a naraz treba voliť, či zostanem aspoň dva týždne v Bratislave, alebo v Rajke.

Je mi týchto ľudí ľúto, ale na toto mali myslieť. Predsa len hranica je hranica, aj keď bola roky prakticky neviditeľná.
Reakcia na: S499.1023 #62:
Pokojne sa môže stať, že ten vírus v podstate úplne vymizne ako jeho predchodcovia SARS-CoV a MERS-CoV
Reakcia na: 810zssk #20:
Virostatiká existujú. Najmä vieme proti chrípke vakcinovať s pomerne slušným (nie 100%, lebo vírus chrípky tiež mutuje) účinkom a na chrípku je populácia zvyknutá, takže smrtnoŠt je niekde úplne inde.
Súčasné opatrenia, bez ohľadu na kecy jamkolícej peleríny, nesmerujú k zastaveniu šírenia ale ku splošteniu nábehovej krivky, aby to zdravotníctvo zvládalo. O pár rokov už bude opulácia premorená, dúfajme, že prekonanie CoVid-u prinesie aspoň párročnú imunitu a najmä - bude už vakcína.
Reakcia na: Error 0x007 #12:
Bol si na školení u Orbána či u Borisa?
K linke 801:
"Maďarsko ... zatvára svoje hranice, cez ktoré budú môcť prechádzať iba maďarskí občania."

Takže SK občania bývajúci v Rajke buď prídu do polnoci do svojich domovov, alebo zostanú na Slovensku.


https://www.aktuality.sk/clanok/773366/madarsko-pre-hrozbu-sirenia-nakazy-zatvara-svoje-hranice/
Reakcia na: 810zssk #36:
Tuším niekoho dobehli veľkohubé vyhlásenia... Sama Leyen dnes propaguje uzavretie EÚ zvonka na 30 dní 😃 Ak teda jedna hraničná čiara má zmysel, tak podľa mňa aj iná hraničná čiara má zmysel... Holt tie Schengenom potlačené hraničné priechody majú stále najlepšie možnosti na kotrolu prechádzania, v porovnaní s napr. hranicami okresov...
Reakcia na: Error 0x007 #54:
Nezalezi len na zdravotnictve, ale na celkovej disciplinovanosti obyvatelov a spravnych rozhodnutiach. To ze v J. Korei nechali globalne otestovat ohromnne mnozstvo ludi, ktori mohli byt nakazeni od blaznivej zenskej je toho skvely priklad.

Je inac otazne, ako pocitat umrtnost. Pretoze 8086 nakazenych a 72 umrti v J. Korei neznie zle. Ale ked si pozrieme uzatvorene pripady, tak na 714 vyliecenych pripada 72 umrti. A to sme na 9%!!!

V Taliansku pri 2705 uzavretych pripadoch je 1266 umrti - 47%... 😥

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/italy/
Reakcia na: 3pa3ck3 #56:
V Prahe majú odberové miesta, kde môžu prísť ľudia, ktorí nie sú indikovaní, ale chcú sa nechať otestovať. Riaditeľ nemocnice Na Bulovce ale zdôrazňoval, že bez príznakov je to zbytočné, pretože môže vyjsť výsledok falošne negatívny a skôr takýto človek riskuje nakazenie.
Reakcia na: Error 0x007 #54:
Korejské čísla sú ovplyvnené masívnym testovaním, keďže takto sa podarilo zachytiť výrazne viac bezpríznakových prenášačov ako inde.

Faktom ale je, že cieľom dnešných opatrení je maximálne možne rozložiť vlnu nakazených, aby sme neprekročili hranicu, ktorú dokáže zdravotníctvo zvládnuť. Po jej prekročení nastane to, čo vidíme v Taliansku, keď počet úmrti výrazne rastie.
Reakcia na: 810zssk #43:
Mne sa hlavne páči, že slovenská vláda vydáva signály, ako keby všetci ktorí boli v zahraničí boli zločinci, nepriateľmi štátu. A naposledy som čítal, že vláda povzbudzuje ľudí k bonzovaniu. Kam sme sa to dostali? Späť do času pred 1989.
Reakcia na: dupe #50:
A v Južnej Kórei z 8000 infikovaných zomrelo 60. Očividne závisí ako to zvládne zdravotníctvo.
Ani Nóri nečítajú fórum. 😥
Reakcia na: Valec #51:
To je skoda, aspon by sa poucili, co a ako maju robit.
Reakcia na: kecho #49:
Dánsky government evidentne nefollowuje túto diskusiu.
Reakcia na: Error 0x007 #8:
Pozeram, ze podla najnovsich sprav ta "cista retardacia" zabila v Taliansku za poslednych 24 hodin 250 ludi. Navyse podobne raketovym tempom stale stupaju aj pocty nakazenych a vrchol pandemie je v nedohladne. Rad by som videl ten "sezonny soplik", ktory sa tu este nedavno spominal aby zabijal takouto rychlostou 😕

Pri takych komentaroch ake tu zazneli si vzdy spomeniem na kolegove slova: ludstvo tak osprostelo, ze si zasluzime vyhynut.

Situacia je naozaj vazna. Cim skor si to vsetci uvedomia, tym lepsie. Mozeme byt radi ze sa v Bratislave tak skoro spamatali a uz zaciatkom tyzdna pozatvarali co sa dalo. U nas v praci sme od pondelka zahajili pripravu na najhorsie, aktivovanie zalozneho pracoviska a dnes uz bolo v budove menej ako 5% zamestnancov.
Reakcia na: 810zssk #29:
“ Od sobotního poledne uzavře Dánsko kvůli koronaviru své hranice. Uzávěra bude podle premiérky Frederiksenové platit nejméně do 13. dubna.”
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-italie-rekord-pocet-umrti-nakaza-epicentrum.A200313_182217_domaci_kane

Nejako ta ti Dani neposluchaju 😁 Ale asi nemaju dostatocnych odbornikov na cele krajiny... 😁
Reakcia na: Ike #47:
Ja nie som lekar, nie som teda kompetentny hladat riesenia. Na rozdiel od teba sa necitim ako ten spominany riaditel zemegule, pocuvam odbornikov a nespochybnujem expertizu najvacsej zdravotnickej organizacie na svete.