Dopravný podnik zvýšil počet záložných vozidiel

Bratislavský dopravca pokračuje v skvalitňovaní svojich služieb.

© Lenka4141

Bratislavský dopravný podnik v rámci skvalitňovania svojich služieb zvýšil od konca februára tohto roka počet záložných autobusov, ktoré slúžia na operatívne nahradenie riadnych spojov, ktoré z nejakej príčiny nemôžu pokračovať v službe (napr. porucha, nehoda, nevoľnosť cestujúceho), alebo na zabezpečenie náhradnej dopravy v prípade prerušenej premávky električiek a trolejbusov. Z pôvodných 10 záložných autobusov sa v pracovných dňoch zvýšil ich počet na 13, resp. zo 6 na 9 počas voľných dní. Ako dopravca informuje na sociálnej sieti, zvýšeniu počtu záložných autobusov predchádzala analýza ich dojazdových časov zo stanovíšť a aj optimalizácia ich rozmiestnenia.

Záložné autobusy sú strategicky rozmiestnené po celom meste, poväčšine na konečných zastávkach, alebo vo vozovniach. Počas noci sú k dispozícii aj dva nočné záložné autobusy. Zvýšený počet záložných vozidiel umožní dopravcovi lepšie zvládnuť napríklad situácie, kedy príde k viacerým mimoriadnym udalostiam naraz. Okrem záložných autobusov vypravuje dopravný podnik aj záložné električky v počte štyri vozidlá a tiež dva záložné trolejbusy.

 

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: danlo #4:
Cez víkend som šiel okolo prikrížneho obratiska a čudoval som sa, prečo tam je aj kĺbový aj krátky záložák.
Reakcia na: Viko #3:
Pocul som, ze na Ovsiste, Suhvezdnu a Pri Krizi, ale ci je to pravda...
Reakcia na: danlo #1:
Prosím ťa, vie sa aj, kam pribudli?
pokial viem tak bolo 10 autobusovych ZV: Vozovne Trnavka, Krasnany, Petrzalka; Suhvezdna, Cilizska, Ovsiste, Pri Krizi, Nove SND, Most SNP a Hlavna stanica. A pribudli 3 nove