Nové vedenie bratislavského dopravného podniku pozná ďalších 2 členov

Podľa prezentovaných plánov zvolených uchádzačov by sa mala bratislavská MHD v najbližších rokoch rapídne zlepšiť.

Hlavné mesto ukončilo v septembri výberové konania na ďalších dvoch členov predstavenstva Dopravného podniku Bratislava. Ekonomický úsek povedie Ivan Bošňák, ktorého už na septembrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva schválili aj mestskí poslanci. Vo výberovom konaní na vedúceho technicko-prevádzkového úseku uspel Milan Donoval, ktorého ešte musí schváliť mestské zastupiteľstvo.

Ivan Bošňák, ktorý bude zodpovedný za ekonomický úsek, bol doteraz riaditeľom finančného odboru Bratislavského samosprávneho kraja. Podľa jeho finančnej stratégie sa chce v dopravnom podniku zamerať najmä na zefektívnenie nákladov a zvýšenie tržieb. Priroritou má byť podpora využívania predplatných cestovných lístkov, zvýhodnenie elektronických cestovných lístkov a eliminácia drahých predajných kanálov papierových lístkov. Namiesto pokuty pre čiernych pasažierov navrhuje jej konverziu na nákup predplatného lístka. Na financovanie rozvoja MHD plánuje v maximálnej miere využívať zdroje Európskej únie a má záujem rokovať so štátom a mestom o väčšej podpore MHD vo forme dotácií.

Z hľadiska prevádzky MHD najdôležitejší technicko-prevádzkový úsek by mal viesť Milan Donoval, ktorý doteraz pracoval v bankovom sektore a zároveň sa venoval konzultačnej a projektovej činnosti v oblasti verejnej dopravy. V tejto oblasti sa podieľal na vypracovaní plánov dopravnej obsluhy Bratislavského samosprávneho kraja a mesta Nitra, na príprave koncepcie Bratislavskej integrovanej dopravy či na príprave dopravných procesov MHD bratislavského a košického dopravného podniku.

Podľa prezentovaného rozvojového plánu by sa v dopravnom podniku mal zamerať na zvýšenie prehľadnosti, presnosti a atraktívnosti liniek MHD, zabezpečenie pravidelnej obnovy vozidlového parku so zameraním na podporu elektrickej trakcie a nákup kapacitnejších električiek a trolejbusov. Do roku 2023 (po dobudovaní petržalskej električky) by chcel zvýšiť podiel výkonov elektrickej trakcie zo súčasných 42 % na 50 %. Jeho cieľom je aj zabezpečenie lepšieho imidžu MHD medzi cestujúcimi a zvýšenie spokojnosti zamestnancov dopravného podniku.

Posledným členom predstavenstva DPB bude vedúci infraštruktúrneho úseku. Víťaza tohto výberového konania by sme sa mali dozvedieť v polovici októbra.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Ten technicko-prevádzkový úsek je veľmi dobrá správa. Myslím že lepší človek na tú pozíciu v Bratislave neexistuje.
preco ten financak dal tie grafy naopak?!? 😠 clovek si na prvy pohlad mysli ze vsetko ide dolu vodou
Plany krasne, šup do realizacie.