V jazde zručnosti vodičov trolejbusov dosiahli bratislavskí vodiči pekné umiestnenia

DPB zorganizoval jazdu zručnosti pri príležitosti výročia trolejbusovej dopravy v Bratislave.

Dopravný podnik Bratislava usporiadal v sobotu 7. septembra 2019 pri príležitosti 110. výročia trolejbusovej dopravy vo vozovni Trnávka súťaž Jazda zručnosti vodičov trolejbusov. Súťaže, ktorá sa konala po 10-ročnej prestávke, sa zúčastnili tímy z dopravných podnikov z Českej a Slovenskej republiky.

Súťaž pozostávala z teoretickej aj praktickej časti. V teoretickej časti museli súťažiaci preukázať nielen znalosti z vyhlášky, ale aj všeobecný prehľad o trolejbusovej doprave. Praktická časť pozostávala z jazdy s trolejbusom Škoda 14 Tr, pri ktorej museli súťažiaci využiť svoje praktické skúsenosti a odhad situácie. Nechýbala ani slalomová jazda s trolejbusom.

Bratislavskí vodiči trolejbusov sa v kategórii tímovej súťaže umiestnili na peknom treťom mieste. Víťazom tejto kategórie sa stal tím z Dopravného podniku mesta Žilina (DPMŽ) a na druhom mieste skončil tím z Dopravnej spoločnosti Zlín-Otrokovice. V súťaži jednotlivcov sa víťazom stal vodič Miroslav Kmecz z DPMŽ, druhým bol bratislavský vodič Viliam Pilka a na treťom mieste sa umiestnil opäť vodič zo Žiliny Ján Vôstik.

Dopravný podnik Bratislava organizoval Jazdu zručnosti vodičov trolejbusov aj v roku 2009. Vtedy v súťaži tímov taktiež vyhralo družstvo zo Žiliny, najlepším vodičom trolejbusov sa stal vodič z Dopravného podniku Bratislava.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.