Vyskúšajte pripravované
V jazde zručnosti vodičov trolejbusov dosiahli bratislavskí vodiči pekné umiestnenia
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

DPB zorganizoval jazdu zručnosti pri príležitosti výročia trolejbusovej dopravy v Bratislave.

Dopravný podnik Bratislava usporiadal v sobotu 7. septembra 2019 pri príležitosti 110. výročia trolejbusovej dopravy vo vozovni Trnávka súťaž Jazda zručnosti vodičov trolejbusov. Súťaže, ktorá sa konala po 10-ročnej prestávke, sa zúčastnili tímy z dopravných podnikov z Českej a Slovenskej republiky.

Súťaž pozostávala z teoretickej aj praktickej časti. V teoretickej časti museli súťažiaci preukázať nielen znalosti z vyhlášky, ale aj všeobecný prehľad o trolejbusovej doprave. Praktická časť pozostávala z jazdy s trolejbusom Škoda 14 Tr, pri ktorej museli súťažiaci využiť svoje praktické skúsenosti a odhad situácie. Nechýbala ani slalomová jazda s trolejbusom.

Bratislavskí vodiči trolejbusov sa v kategórii tímovej súťaže umiestnili na peknom treťom mieste. Víťazom tejto kategórie sa stal tím z Dopravného podniku mesta Žilina (DPMŽ) a na druhom mieste skončil tím z Dopravnej spoločnosti Zlín-Otrokovice. V súťaži jednotlivcov sa víťazom stal vodič Miroslav Kmecz z DPMŽ, druhým bol bratislavský vodič Viliam Pilka a na treťom mieste sa umiestnil opäť vodič zo Žiliny Ján Vôstik.

Dopravný podnik Bratislava organizoval Jazdu zručnosti vodičov trolejbusov aj v roku 2009. Vtedy v súťaži tímov taktiež vyhralo družstvo zo Žiliny, najlepším vodičom trolejbusov sa stal vodič z Dopravného podniku Bratislava.


9.9.2019
-mhd-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.