Vyskúšajte pripravované
Bratislavskí električkári uspeli v jazde zručnosti vodičov električiek
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Vodiči DPB sa umiestnili na medzinárodnej sútaži v Brne na druhom mieste.

Počas posledného prázdninového víkendu sa v Brne v rámci osláv 150. výročia tamojšej MHD konala tradičná medzinárodná súťaž v jazde zručnosti vodičov električiek, ktorej sa zúčastnili zástupcovia z českých a slovenských dopravných podnikov. Súťaže sa zúčastnilo 9 súťažných párov vodičov a vodičiek električiek. Bratislavský tím v súťaži skončil na peknom druhom mieste tesne za víťazmi z Ostravy. 

Pri súťažnej jazde so súpravou električiek spojených navzájom zadnými časťami museli členovia súťažných tímov najskôr jednotlivo absolvovať rôzne úlohy a nakoniec spoločne poskladať obrázkové puzzle. Úlohy sa hodnotili bodovo aj časovo.

Mladá řidička Eva Zemanová se slušivým kloboučkem na hlavě se s tramvajovou soupravou lidově řečeno nepárala a s výjimkou jedné disciplíny sbírala body jako na běžícím páse, a nadto ve velkých množstvích. Její stejně sympatický kolega Lukáš Trochta se při zpáteční cestě nenechal zahanbit, a tak se jejich tým vyšvihl s více než 3 700 body na průběžné první místo. Nakonec to ale na první místo nestačilo, protože zatímco olomouckým manželům ještě pár bodů chybělo, aby Bratislavu přeskočili, ostravský tým ve složení Pavlína Filipovská a David Magdolen předvedl stejně kvalitní jízdu jako Bratislava a ještě byl o něco rychlejší,” okomentoval výkon Bratislavčanov portál Československý dopravák.

Na našich vodičov sme naozaj hrdí! Dnes nám všetkým dokázali, že sú to ľudia na správnom mieste a v každej situácii sú tu pre našich cestujúcich. Zároveň ukázali, že sú aj skvelí profesionáli a v riadení električiek úplná špička. Veľmi ma teší, že Bratislava má druhých najlepších vodičov v bývalom Československu. Budeme robiť všetko preto, aby sme im mohli ďalej zlepšovať pracovné podmienky a verím, že ďalšie výsledky prídu čoskoro,” uviedol na margo výsledkov súťaže predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský.

V roku 2020 sa súťaž v jazde zručnosti vodičov električiek uskutoční v Bratislave pri príležitosti osláv 125. výročia mestskej hromadnej dopravy.


2.9.2019
-mhd-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.