Rekonštrukciou prešlo aj trolejové vedenie na Svätoplukovej ulici

Krátky úsek bol zrekonštruovaný v rámci rozširovania Svätoplukovej ulice.

© W.I.

Počas prvého júnového víkendu prebehla rekonštukcia trolejbusového trolejového vedenia na Svätoplukovej ulici v úseku od bývalého vjazdu do areálu pôvodnej autobusovej stanice po križovatku ulíc Mlynské nivy a Košická. Rekonštrukcia bola vykonaná v súvislosti s rozširovaním časti Svätoplukovej ulice v rámci výstavby novej autobusovej stanice. Práce realizovala firma ELZA. Počas rekonštrukcie premávali na trolejbusových linkách 202 a 212 autobusy.

Na rozširovanej strane Svätoplukovej ulice a čiastočne aj v križovatke Mlynských nív a Svätoplukovej ulice boli postavené nové stožiare pre ukotvenie prevesov trolejového vedenia kombinované s novým LED osvetlením. Pôvodné uchytenie trolejového vedenia pomocou pružných svoriek bolo pri rekonštrukcii na rovných úsekoch nahradené závesmi s prídavným lanom. Dĺžka zrekonštruovaného úseku je približne 240 metrov.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.