Znovuvyhodnotenie ponúk na modernizáciu Dúbravsko-karloveskej radiály potvrdilo pôvodný výsledok

Vylúčený uchádzač neponúkol v súťaži najnižšiu cenu za modernizáciu trate.

Ilustračné foto © DuPe

Magistrát Bratislavy v piatok 26. apríla 2019 opätovne vyhodnotil ponuky predložené do súťaže na modernizáciu Dúbravsko-karloveskej električkovej radiály. Opakované vyhodnotenie ponúk nariadil po kontrole súťaže Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO), ktorý zistil neoprávnené vylúčenie jedného z uchádzačov pred otváraním ponúk.

Podľa zverejneného výsledku vyhodnotenia ponúk v profile verejného obstarávateľa na stránke ÚVO sa úspešným uchádzačom stalo konzorcium „DK Radiála“ pozostávajúce z firiem TSS Grade Bratislava, Metrostav Praha, Metrostav Bratislava, Swietelsky-Slovakia Bratislava a ELZA-Elektromontážny závod Bratislava, ktoré chce radiálu zmodernizovať za 65 119 903 € s DPH. Toto konzorcium bolo aj pôvodným úspešným uchádzačom po novembrovom vyhodnotení súťaže, takže na výsledku súťaže sa nič nezmenilo.

Na druhom mieste sa umiestnil pôvodne vylúčený uchádzač Strabag Bratislava s ponukou vo výške 65 992 272 €. Tretia skončila skupina dodávateľov „DÚHA – ZUE“, ktorá ponúkla modernizáciu radiály za 69 364 256 €.

Ak nepríde k ďalším prieťahom a ÚVO nenájde ďalšie pochybenie, mesto by malo následne podpísať zmluvu s úspešným uchádzačom a začatiu modernizácie trate v lete tohto roka by už nemalo nič brániť. Mesto však ešte musí podpísať zmluvu s Ministerstvom dopravy a výstavby SR o poskytnutí nenávratného finančného príspevku z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra na financovanie modernizácie tejto radiály.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Tak ako teraz chapem, preco Strabag namietal. Rozdiel menej ako milion pri takejto zakazke fakt maly. Ale som rad, ze sa to potvrdilo a ze (snad) zacne rekonstrukcia v lete, lebo uz to je katastrofa 🙂