Vyskúšajte pripravované
Znovuvyhodnotenie ponúk na modernizáciu Dúbravsko-karloveskej radiály potvrdilo pôvodný výsledok
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Vylúčený uchádzač neponúkol v súťaži najnižšiu cenu za modernizáciu trate.

Magistrát Bratislavy v piatok 26. apríla 2019 opätovne vyhodnotil ponuky predložené do súťaže na modernizáciu Dúbravsko-karloveskej električkovej radiály. Opakované vyhodnotenie ponúk nariadil po kontrole súťaže Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO), ktorý zistil neoprávnené vylúčenie jedného z uchádzačov pred otváraním ponúk.

Podľa zverejneného výsledku vyhodnotenia ponúk v profile verejného obstarávateľa na stránke ÚVO sa úspešným uchádzačom stalo konzorcium „DK Radiála“ pozostávajúce z firiem TSS Grade Bratislava, Metrostav Praha, Metrostav Bratislava, Swietelsky-Slovakia Bratislava a ELZA-Elektromontážny závod Bratislava, ktoré chce radiálu zmodernizovať za 65 119 903 € s DPH. Toto konzorcium bolo aj pôvodným úspešným uchádzačom po novembrovom vyhodnotení súťaže, takže na výsledku súťaže sa nič nezmenilo.

Na druhom mieste sa umiestnil pôvodne vylúčený uchádzač Strabag Bratislava s ponukou vo výške 65 992 272 €. Tretia skončila skupina dodávateľov „DÚHA – ZUE“, ktorá ponúkla modernizáciu radiály za 69 364 256 €.

Ak nepríde k ďalším prieťahom a ÚVO nenájde ďalšie pochybenie, mesto by malo následne podpísať zmluvu s úspešným uchádzačom a začatiu modernizácie trate v lete tohto roka by už nemalo nič brániť. Mesto však ešte musí podpísať zmluvu s Ministerstvom dopravy a výstavby SR o poskytnutí nenávratného finančného príspevku z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra na financovanie modernizácie tejto radiály.


26.4.2019
-mhd-

Komentáre

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

MatejBA26.4.2019 20:59  +1#1 Re:
Tak ako teraz chapem, preco Strabag namietal. Rozdiel menej ako milion pri takejto zakazke fakt maly. Ale som rad, ze sa to potvrdilo a ze (snad) zacne rekonstrukcia v lete, lebo uz to je katastrofa 🙂