Doprava k Zimnému štadiónu počas hokejového šampionátu IIHF 2019 (10. - 26.5.2019)

Vstupenka na hokejový zápas bude v daný deň platiť aj ako lístok na MHD, ktorá bude na linkách k Zimnému štadiónu posilnená.

Ilustračné foto © insider

Od 10. do 26. mája 2019 sa na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu uskutočnia zápasy Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji IIHF 2019. Vzhľadom na dopravné obmedzenia, ktoré budú platiť v okolí Zimného štadióna, odporúčame návštevníkom šampionátu cestovať mestskou hromadnou dopravou, ktorá bude na linkách k Zimnému štadiónu posilnená.

Držitelia vstupeniek na hokejové zápasy šampionátu môžu v deň konania zápasu s touto vstupenkou cestovať MHD bezplatne. Bezplatne môžu MHD cestovať aj akreditovaní účastníci šampionátu s preukážkou IIHF.

Najbližšie zastávky MHD

Zimný štadión Ondreja Nepelu je dostupný od najbližších zastávok MHD:

 • Zimný štadión - linky 39 53 61 63 74 78 204 205 207 H - priamo pred budovou Zimného štadióna,
 • Odbojárov - linky 2 4 - krátky peší presun (cca 300 metrov) po ulici Odbojárov,
 • Bajkalská - linky 75 98 a regionálne autobusové linky Slovak Lines - krátky peší presun (cca 450 metrov) po Trnavskej ceste.

Fanzóna pre hokejových fanúšikov bude zriadená na Trnavskom mýte pri výškovej budove Istropolisu priamo pri prestupnom uzle MHD Trnavské mýto a len cca 700 metrov od Zimného štadióna Ondreja Nepelu. Nachádzajú sa tu zastávky liniek 2 4 8 9 39 51 53 61 63 64 68 74 78 201 204 209 H.


Ako cestovať zo staníc a letiska

Mimobratislavskí návštevníci šampionátu môžu cestovať k Zimnému štadiónu:

 • z Hlavnej stanice
  • priamou linkou 61 po zastávku Zimný štadión,
  • alebo priamou linkou 2 po zastávku Odbojárov,
 • zo železničnej stanice Bratislava-Nové Mesto
  • priamou linkou 2 po zastávku Odbojárov,
 • zo železničnej stanice Bratislava-Petržalka
  • linkou 80 zo zastávky ŽST Petržalka pred staničnou budovou s prestupom na konečnej Kollárovo námestie na linku 207 k Zimnému štadiónu,
  • linkami 93 a 94 zo zastávky ŽST Petržalka na Panónskej ceste s prestupom na zastávke Zochova na linku 39 k Zimnému štadiónu (smer Súhvezdná),
  • linkou 93 zo zastávky ŽST Petržalka na Panónskej ceste s prestupom na konečnej Hlavná stanica na linku 61 k Zimnému štadiónu (smer Letisko),
 • z Autobusovej stanice Nivy
  • priamou linkou 205 zo zastávky Autobusová stanica pri výškovej budove VÚB (peší presun okolo staveniska novej stanice) po zastávku Zimný štadión,
  • alebo priamou linkou 78 zo zastávky Twin City (peší presun po Továrenskej ulici) po zastávku Zimný štadión,
 • z Letiska M. R. Štefánika
  • priamou linkou 61 po zastávku Zimný štadión.

Ďalšie spojenia z ostatných častí mesta je možné vyhľadať prostredníctvom Plánovača cesty. Pri vyhľadávaní sa môžu nájsť aj spojenia s linkami, ktoré cez zastávky Zimný štadión a Odbojárov prechádzajú len pri končiacich spojoch idúcich do Vozovne Trnávka resp. do Vozovne Jurajov dvor v podvečerných hodinách.

Ako cestovať od záchytných parkovísk

Pre automobilovú a zájazdovú autobusovú dopravu budú zriadené záchytné parkoviská v blízkosti diaľnic D1 a D2, od ktorých bude zabezpečená posilnená MHD:

 • záchytné parkovisko Dúbravka, štadión ŠKP - električková linka 4 zo zastávky Horné Krčace  smer Zlaté piesky po zastávku Odbojárov,
  • v čase 18:00 - 23:00 bude premávať v skrátenom intervale 7 - 8 minút,
 • záchytné parkovisko Zlaté piesky - električková linka 4 zo zastávky Zlaté piesky  smer Dúbravka po zastávku Odbojárov,
  • v čase 18:00 - 23:00 bude premávať v skrátenom intervale 7 - 8 minút,
 • záchytné parkovisko Trnávka, Technická ul.- kyvadlová autobusová linka H z parkoviska priamo k Zimnému štadiónu,
  • premávať bude v intervale 15 minút od 8:00 do 23:00,
 • záchytné parkovisko Tyršovo nábrežie (Petržalka, pri Starom moste) - električkové linky 1 a 3 zo zastávky Sad Janka Kráľa, Divadlo Aréna (smer Hlavná stanica, Rača) s prestupom na zastávke Šafárikovo námestie na linku 4 smer Zlaté piesky po zastávku Odbojárov. V opačnom smere linka 4 zo zastávky Odbojárov s prestupom na zastávke Mariánska na linku 3 smer Petržalka.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: SuchSoft #12:
dost logicke, kedze bolo pred zapasom
Včera medzi 11-ou a 12-ou hodinou som videl linku "H" v smere Trnávka. Viezlo sa 0 ľudí. 😮
Reakcia na: Dezerter #10:
Keďže všetky vlaky Vinohradmi iba prechádzajú, tak je to zbytočné, keďže z Hlavnej stanice aj z Nového Mesta je spojenie lepšie
A čo spojenie zo ŽST Vinohrady? Či tú stanicu opravovali len tak pre nič za nič? Cez víkend tá doprava bude aj tak fiasko, ak sa nezlepší interval len sa posilní kapacita. Nejaká špeciálna električková linka by nebola vhodná, tak ako v roku 2011?
Reakcia na: Martin Fundárek #7:
Na Lisztferenc tér je k Zimáku aj 63. Ale možno sa zvolila cesta cez Hl. St z dôvodu obojsmernosti a jednoduchom popise tohto spojenia.
Reakcia na: Martin Fundárek #7:
no ja ak idem z Petržalky tak by som skôr volil 98ku s peším presunom ku štadiónu.
Tak ja by som z Petržalky volil kombináciu 93 k SAV, peší presun na Fera Hlístu a odtiaľ 61/74/204. Zachádzkou na hl.st. spotrebujem toľko času, že peši budem dávno na NFL a mám tam o jednu linku viac. Mimochodom, tá 74 v popise chýba ako pri ceste z hlavnej šťanice, tak aj pri popise cesty z Petržalky cez hl.st.
A z autobusovej stanice je na zváženie 68 k Saleziánom a odtiaľ 205/207 alebo peši. Najmä v kladivách tam je výrazne lepší interval.
Reakcia na: mirec240 #5:
Tie 3 kĺbaky na H z technickej k Zimáku sa niekde nazbierajú. A večer po skončení zápasov už budú vozy, cez víkend tiež.
Tak to ma zaujíma, že ktoré linky chcú kapacitne posilniť. Možno akurát len linku 2, na 205 by mohli ísť iba kĺbové autobusy a 53 sa asi neoplatí. A keby chceli pridať spoje, neviem kde na to zoberú autobusy. Veď už teraz sme na tom s výpravou kĺbových autobusov na hrane. Jedine, že by to bolo na úkor iných liniek...
Reakcia na: johnnyjanko #3:
Tym, co ide raz za hodinu ? 😃
Chýba tam možnosť cestovať zo ŽST Petržalka vlakom na BANM a odtiaľ dvojkou 😋
Reakcia na: Petto #1:
Ak, tak H4 podľa mňa 😃
Tipujem ze X4 bude, ale s cim ? 😃Zeby K2S v useku Safko - ZSTNM ?