Hlavné mesto hľadá nového šéfa dopravného podniku

Nového predsedu predstavenstva DPB chce mesto nájsť do začiatku letných prázdnin transparentným výberovým procesom.

Ilustračné foto © Richard Hudec

Hlavné mesto SR Bratislava vyhlásilo v rámci prvého kola výberu nových vedení mestských podnikov aj výberové konanie na pozíciu predsedu predstavenstva - generálneho riaditeľa Dopravného podniku Bratislava (DPB). V súčasnosti v DPB pôsobí dočasné predstavenstvo podniku, ktoré zvolilo mestské zastupiteľstvo Bratislavy na základe nominácie novým vedením mesta vo februári tohto roka.

Po výbere predsedu predstavenstva by malo nasledovať druhé kolo výberových konaní, v ktorých sa budú vyberať členovia predstavenstva - riaditelia jednotlivých úsekov DPB. Mesto očakáva, že nový predseda predstavenstva sa bude podieľať na tvorbe novej organizačnej štruktúry podniku.

Výberové konanie na predsedu predstavenstva bude pozostávať zo zozbierania podkladov od uchádzačov, ktorí sa môžu prihlásiť do 16. mája 2019. Následne mesto uchádzačom zašle profesijný dotazník a s vhodnými kandidátmi vykoná osobný pohovor. Z uchádzačov sa vyberie maximálne päť najvhodnejších do užšieho výberu, ktorí by mali na prelome mája a júna odprezentovať svoje zámery s podnikom pred odbornou výberovou komisiou. O zvolení komisiou vybraného kandidáta bude rozhodovať mestské zastupiteľstvo Bratislavy pravdepodobne na svojom júnovom zasadnutí.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Petto #8:
Neviem detaily, čerpám zo schváleného rozpočtu. Ak sa budú kupovať 3 úplne nové električky ročne, tak to nie je zlé, nie? Samozrejme za predpokladu, že pri výstavbe tratí sa kúpia ďalšie.
Reakcia na: Andy #2:
7,3 mil. na elektricky ? za to mame 3ks nejakej 29T ? 😃 Ci to len doplatok k EU financovaniu elin.
Reakcia na: hroch #6:
Podľa mňa tiež. Otázka znie, či by on sám mal záujem, nechať sa zomlieť kolotočkolotočom každodennej byrokracie, keď je skôr vizionár.
Reakcia na: S499.1023 #4:
To naozaj? Skoda, podla mna by Miso Dekanek bol dobra volba.
kto z diskutujúcich ide kandidovať ?
Reakcia na: Sor23 #3:
Ak sa nemýlim, bolo stanovené, že dočasní predsedovia sa nesmú hlásiť do výberových konaní.
Súčasný predseda predstavenstva by mohol zostať aj naďalej. 👍
Reakcia na: juraj76 #1:
Ale to nie je pravda, však v rozpočte je len na tento rok 2019 na nákup autobusov/trolejbusov vyhradených 13,5 milióna eur a 7,3 milióna na električky.
Bolo by dobré, keby sa už niekto začal zaoberať aj konečne obnovou vozového parku. Nie je predsa normálne, aby tu jazdili 27 ročné autobusy, ktoré už rok aj štyri mesiace mli byť vyradené, podľa dôvodovej správy ku poslednému tendru. Zatiaľ to vyzerá tak, že primátor a ďalší zodpovední nemajú žiadny záujem na obnove parku a čaká sa na problémy, aké tu boli, keď sa začali nenávratne kaziť IKARUSY.