Ruiny bývalej vozovne autobusov na Železnej studničke boli odstránené

Torzo haly bolo zlikvidované po 75 rokoch od jej výstavby.

V uplynulých marcových dňoch boli odstránené posledné zvyšky haly bývalej provizórnej vozovne autobusov na Ceste mládeže pred Železnou studničkou. Z objektu zostali momentálne už len betónové základy. Hala bola postavená počas druhej svetovej vojny v roku 1944 na ochranu autobusov bratislavskej MHD, keďže vtedajšia jediná vozovňa dopravného podniku sa nachádzala v tesnom susedstve rafinérie Apollo, ktorá bola cieľom leteckých náletov. I keď na garážovanie a opravy autobusov MHD slúžila táto hala len krátko, neskôr našla využitie ako garáž alebo sklad aj inými subjektami (železnice, televízia, či lesná správa).

Torzo haly plánovali Lesy SR, ktoré sú správcom predmetného pozemku, odstrániť už v roku 2013, ale nakoniec v roku 2015 pozemok aj s ruinou dali do prenájmu. V nájomnej zmluve sa spomína rekonštrukcia objektu, ale čo a kedy nakoniec na pozemku po odstránení bývalej vozovne vyrastie, nie je známe.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Nejaky zbohatlicky mafiansky xuj si tam postavi hotelik. Co ine.
Rekonštrukcia už asi ťažko, keď to neexistuje. Hlavne, aby tam nepostavili nejakú nevzhľadnú opachu. To radšej nech tam nestavajú nič a nechajú to miesto prírode.